R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Sony’den PlayStation VR 2 piyasaya çıkış tarihine erteleme

  Dünyanın en büyük teknoloji gösterisi CES 2022 etkinliğinde Sony, Playstation VR2’yi tanıtmıştı. Ancak gelen son haber merakla bekleyenleri üzdü. Çünkü Sony PlayStation VR2 çıkış tarihi ertelendi.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 13.04.2022 19:52 425 2 dk okuma süresi
  Sony’den PlayStation VR 2 piyasaya çıkış tarihine erteleme
  Son Düzenleme:

  Oyun konsolu denildiğin ilk akla gelen marka Sony, konsolsa tabii ki PlayStation’dır. Sony, PlayStation’un köklü tarihini 2020’de piyasaya sunduğu PlayStation 5 ile taçlandırmıştı. 2022’de ise Sony, bunu daha da ileriye taşımak için kullanıcı deneyimini arttırmayı hedeflediği PlayStation VR2 sanal gerçeklik gözlüğünü çıkartmaya hazırlanıyor.

  Playstation vr2 konsol

  Öyle ki ilk tanıtımları Ocak ayında gerçekleştirilen CES 2022 etkinliğinde meraklıların beğenisine sunulmuştu. Sony PS VR2 çıkış tarihinde hedefinin uzağında görünüyordu ki erteleme açıklaması geldi.

  Sony PlayStation VR2 Çıkış Tarihini Gelecek Yıla Erteledi

  Ocak ayında, ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenen CES 2022 etkinliğine Sony, tanıttığı PlayStation VR2 ile damga vurmuştu. Sony tanıtımda açıkladıklarının üzerine biraz daha çalışmaya karar vermiş olacak ki, erteleme kararı aldı. Şirket, CES 2022 etkinliğinde 2022 yılı içerisinde piyasaya sürmeyi hedeflediklerini açıkladıkları PlayStation VR2’nin çıkış tarihini 2023 yılının başına erteledi.

  Ertelemenin ana nedeninin PS V2 üzerinde bazı geliştirme yapma planlarının olduğu belirtiliyor. 

  Playstation VR Kontrolcü

  PlayStation VR2 ile ilgili en dikkat çeken özelliklerin başında mutlaka AMOLED ekrana sahip olması geliyor. Özellikle de gecikmenin meraklılarını tatmin edecek şekilde AMOLED ekranlardaki üst seviye olan 800 PPI’yı aşan bir piksel yoğunluğu getireceği belirtiliyor.

  Tasarımı Playstation 5’ten İlham Alıyor

  Playstation VR2 tasarımı da en çok merak edilenler arasında yer alıyor. Sony, PS VR2 tasarımını ortaya çıkartırken, fazlasıyla PlayStation 5 tasarımından etkilenmişe benziyor. Özellikle beyaz renk üzerine yoğunlaşmış tasarımıyla zarif bir görsellik sunuyor. 

  Playstation 5 ve VR

  PlayStation VR2’nin 4 adet ön kamerasıyla birlikte geleceği belirtiliyor. Ayrıca bu yeni nesil sanal gerçeklik gözlüğü tam 4K çözünürlük desteğine sahip olacak şekilde kullanıcıya sunulacak. Arttırılmış görüş alanıyla 110 derecelik görüş alanına sahip olacak PlayStation VR2, daha pek çok özelliği barındıracak. Sanal gerçeklik gözlüğü geri bildirimleri, göz takip sistemi ve 3D ses kalitesi ise yepyeni PS V2 Sense kontrol cihazı üzerinde yer alacak.

  Peki siz sanal gerçeklik gözlüklerinin hem oyun dünyasına hem de insanlığın geleceğine ne gibi etkiler olacağını düşünüyorsunuz? Paylaşmak istediğiniz görüşlerinizi ister yorumlardan, ister de R10.net Forum’dan iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yeni Meyers Manx 2.0 Electric Tanıtıldı! Meyers Manx 2.0 Electric Özellikleri!

  Volkswagen tabanlı "buggy" Meyers Manx, 60 yıl sonra ilk kez yeni modeliyle tanıtıldı. İşte elektrikli olacağı açıklanan Meyers Manx 2.0 Electric özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi!

  Farming Simulator 22 Sistem Gereksinimleri

  Farming Simulator 22 ekonomi yönetimine odaklanan simülasyon tarzı bir oyundur. Oyunu oynayabilmek için minimum sistem gereksinimlerini karşılamanız gerekir. Farming Simulator 22 sistem gereksinimleri nelerdir? Hemen öğrenin.

  Samsung Android 13 Tabanlı One IU 5 Beta Sürümünü Galaxy S22’de Deniyor!

  Samsung Android 13 Tabanlı One UI 5 Beta sürümü sonunda Galaxy S22 modeline de geldi. İşte Galaxy S22'deki Samsung Android 13 Tabanlı One UI 5 Beta sürümünün ortaya çıkan ilk özellikleri!

  Samsung Galaxy Unpacked 2022 Etkinliği Nasıl İzlenir?

  Samsung'un Ağustos'ta düzenleneceği açıklanan "Samsung Galaxy Unpacked" etkinliğine dair detaylar belli oldu. Galaxy Z Flip 4 ve Galaxy Z Fold 4 gibi modellerin tanıtılacağı etkinlik nasıl izlenir?

  Sony’den PlayStation VR 2 piyasaya çıkış tarihine erteleme

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et