R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Netflix'ten Bir İlk: Canlı Yayın Göstermeye Başlayacak

  Netflix ilk kez canlı yayını kullanıma sunmayı planlıyor. Peki Netflix canlı yayınlarda ne gösterecek? İşte detaylar.

  Miraç Yılmaz
  Miraç Yılmaz R10 Editörü
  14.05.2022 14:32 1601 2 dk okuma süresi
  Netflix'ten Bir İlk: Canlı Yayın Göstermeye Başlayacak
  Son Düzenleme:

  Yayın hizmetleri son yıllarda artış yaşadı ve Netflix tartışmasız birinci sırada boy gösteriyor. Yayıncı, son kullanıcı krizi nedeniyle yayın hizmetleri stoklarının düşmesiyle son zamanlarda biraz zarar etmiş olsa da, planlarını genişletiyor. 

  Netflix kısa süre önce, reklamlarla yeni bir daha ucuz plan açıklayarak tahıllarına karşı çıktıklarını duyurdu. Ancak şirket, hizmetlerine canlı yayın özelliği ekleyerek TV ile rekabet edecek gibi görünüyor. 

  Netflix'e canlı yayın özelliği geliyor

  Deadline'a göre Netflix, özelliği eklerse Dance 100 gibi canlı oylama yarışma dizileri ve diğer yarışma dizilerini göstermeye başlayacak.

  Başka bir örnek, Netflix'in “şaka festivali” düzenlemesini içeriyor. Bildiğimiz kadarıyla Netflix, hizmette 12 civarında çıkış yapmayı planlayarak birçok gösteri ve performansı çekiyor. Bu şovlar, Larry David ve Pete Davidson gibi insanlardan kayda değer stand-up programlarını içerecek.

  Yayın hizmetinin bu güncellemeyi yakın zamanda yayınlayabileceğine dair güncel bir gösterge yok, ancak bu özellikle Netflix'e yeterli miktarda abone getirebilir.

  Netflix'in en büyük rakiplerinden biri olan Disney+ da aynı şeyi yapmayı planladığı için bu çok şaşırtıcı değil. Ayrıca Netflix'e, televizyon ile rekabet etmesi için başka bir yol sunacak.

  Netflix ilk kez canlı yayın sunmayı planlıyor

  Netflix şifresini paylaşanlardan para alınacak

  Netflix, para kazanmanın yeni yollarını bularak son zamanlarda imajını onarmaya çalışıyor ve akış hizmetinin işini ayakta tutmak için bazı zorlu çağrılar yapması gerekiyor gibi görünüyor. Görünüşe göre bunun, geçen yıl hizmette büyük bir değişiklik ilan ederek onlarla birlikte geleceğini biliyorlardı. 

  Mart ayında, abonelerde kesinlikle daha fazla düşüşe yol açacak bir hareketle Netflix, paylaşılan hesapları tanımlayacak ve ardından hesaplardan ayda 3 ila 4 dolar arasında daha fazla ücret alacak teknolojiyi test etmeyi planladığını duyurdu.

  Netflix ürün inovasyon direktörü Chengyi Long blog yazısında, "Standart ve Premium planlarımızda ayrı profiller ve çoklu akışlar gibi özelliklerle birlikte yaşayan insanların Netflix hesaplarını paylaşmalarını her zaman kolaylaştırdık" dedi.

  "Bunlar son derece popüler olsa da, Netflix'in ne zaman ve nasıl paylaşılabileceği konusunda kafa karışıklığı yarattı. Sonuç olarak, hesaplar haneler arasında paylaşılıyor ve bu da üyelerimiz için harika yeni TV ve filmlere yatırım yapma yeteneğimizi etkiliyor."

  Siz Netflix canlı yayın özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  Profesyonel editörlük kariyerime R10'da devam ediyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Hidrojenle Çalışan Bisiklet Geliyor: Elektrikli Bisikletlere Yeni Bir Alternatif!

  İsviçreli HydroRide, hidrojenle çalışan yakıt hücreli bisikletiyle elektrikli bisikletlere hızlı dolum ve çevre dostu bir alternatif sunuyor.

  Polonya Hollanda Canlı İzle Euro 2024 - Polonya Hollanda maçı ne zaman?

  EURO 2024'ün üçüncü gününde, D Grubu'nun dikkat çeken mücadelesinde Polonya ile Hollanda karşı karşıya geliyor. Almanya'nın Hamburg kentindeki Volkspark Stadı'nda gerçekleşecek bu önemli maç, futbolseverlere büyük heyecan yaşatacak. Polonya'nın son yıllar

  EURO 2024 Ateşi TRT 1'de Yanıyor: İtalya-Arnavutluk Maçı Canlı İzle!

  EURO 2024 heyecanını TRT 1'de kesintisiz ve donmadan yaşayın! İtalya-Arnavutluk maçı canlı yayın linki ve TRT 1 canlı izle detayları burada.

  Vergi Kararı Ertelendi, Borsa Uçuşa Geçti: Yatırımcılar İçin Yeni Bir Umut Işığı

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in borsaya yönelik vergi çalışmalarını erteleme kararı, piyasalarda büyük bir rahatlama yarattı. BIST 100 endeksi, bu açıklamanın ardından ilk işlem gününde yüzde 1,32 artışla güne başladı.

  Netflix'ten Bir İlk: Canlı Yayın Göstermeye Başlayacak

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et