R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Netflix'in Reklam Destekli Abone Sayısı 1 Milyonu Aştı: İşte Detaylar

  Blomberg'in yayınladığı habere göre Netflix'in reklamlı abonelik paketi giderek daha da yaygınlaşıyor. İşte detaylar.

  Yigit Aksüt
  Yigit Aksüt R10 Editörü
  21.03.2023 00:47 1491 2 dk okuma süresi
  Netflix'in Reklam Destekli Abone Sayısı 1 Milyonu Aştı: İşte Detaylar
  Son Düzenleme:

  Netflix'in reklam destekli abonelik planı giderek daha popüler hale geliyor. Kasım ayında tanıtılan bu yeni plan, başlangıçta istenen ilgiyi görmese de, son verilere göre ivme kazanıyor. Netflix'in reklam destekli abonelik planının mevcut durumu ve ilgi gören ülkeler hakkında bilgi veriyoruz.

  Netflix'in Reklam Destekli Planına Olan İlgi Artıyor

  Bloomberg tarafından sağlanan verilere göre, şu anda ABD'de Netflix'in reklam destekli abonelik modeline sahip olan kullanıcı sayısı 1 milyonu geçmiş durumda. Bu abonelik modeli ABD'nin yanı sıra Avustralya, Brezilya, Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, Kore, Meksika, İspanya ve Birleşik Krallık'ta da mevcut. Dolayısıyla, gerçek kullanıcı sayısının daha yüksek olduğu düşünülüyor.

  Analiz firması Antenna'ya göre, ABD'de ocak ayında yapılan yeni aboneliklerin %19'u, aylık 6,99 dolar olan reklam destekli paketi seçti. Ek olarak, Netflix'in temel abonelik paketini alan yeni abonelerin oranı son üç ayda %41'den %16'ya düştü.

  Standart ve Premium Paketlere Yönelim Artıyor

  İnsanların artık standart ve premium paketlere yönelmeye başladığı görülüyor. Bununla birlikte, Netflix'in reklam destekli abonelik planı, Disney+ ve HBO Max'in benzer planlarıyla kıyaslandığında hala geride bulunuyor. Antenna'ya göre, Netflix'in tüm abonelerinin sadece %1'i reklam destekli planı kullanıyor ve bu durumda da rakiplerinin gerisinde kalmaya devam ediyor.

  Türkiye'de Netflix'in Reklamlı Abonelik Paketi Ne Zaman Gelecek?

  Netflix'in reklam destekli abonelik paketi henüz Türkiye'de mevcut değil, ancak bu yıl içerisinde sunulması bekleniyor. Fiyatıyla ilgili henüz bir bilgi bulunmamakla birlikte, mevcut Netflix Türkiye fiyatları şu şekildedir:

  • Temel plan: 63,99 TL
  • Standart plan: 97,99 TL
  • Özel Plan: 130,99 TL

  SEO Danışmanı - İçerik Yöneticisi / R10.net

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung Galaxy S24 Ultra Tasarımı Ortaya Çıktı: İşte Özellikleri!

  Galaxy S24 Ultra, Samsung'un son teknolojiyle buluşturduğu tasarımı ve öne çıkan özellikleriyle ön plana çıkıyor. Düz ekranı ve güçlü kamerasıyla fark yaratıyor!

  Xiaomi, Black Shark S1 İsimli Akıllı Saatini Tanıttı: İşte Detaylar!

  Xiaomi bünyesindeki Black Shark, yeni bir akıllı saat modeli tanıttı. Black Shark S1, kullanıcılara 100'ün üzerinde spor modu ve uzun batarya ömrü sunuyor.

  Raspberry Pi 5 Resmi Olarak Tanıtıldı: İşte Detaylar!

  Raspberry Pi 5, eşsiz işlemci gücü ve inovatif bileşenleri ile teknoloji meraklıları için yeni kapılar açıyor. Bu güçlü model, Ekim ayında piyasada olacak!

  Amazon Prime Gaming Ekim Ayı Ücretsiz Oyunlar Belli Oldu: 1.250 TL Değerinde Heyecan Dolu 6 Oyun Geliyor!

  Amazon Prime Gaming'in Ekim 2023 ücretsiz oyunları açıklandı. Prime Gaming kütüphanesi, bu ay toplam 1250 TL değerindeki 6 yeni oyunu kullanıcılara sunacak!

  Netflix'in Reklam Destekli Abone Sayısı 1 Milyonu Aştı: İşte Detaylar

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et