R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Intel Raptor Lake Yenilemesi Lansman Tarihi Belli Oldu: Ryzen 7000X3D Serisine Karşı Hamle Geliyor

  Intel, 2023 yılında yeni nesil işlemcileri ile teknoloji dünyasında önemli bir yer edinmeyi hedefliyor. Uzun zamandır merakla beklenen Intel Raptor Lake Refresh işlemcilerin muhtemel piyasaya sürülme tarihi açıklandı.

  Yigit Aksüt
  Yigit Aksüt R10 Editörü
  21.03.2023 00:39 1313 2 dk okuma süresi
  Intel Raptor Lake Yenilemesi Lansman Tarihi Belli Oldu: Ryzen 7000X3D Serisine Karşı Hamle Geliyor
  Son Düzenleme:

  Piyasada etkili bir geri dönüş yapmayı planlayan Intel, mevcut mimarisine yeni bir güncelleme sunarak Raptor Lake Refresh masaüstü işlemcilerle ön plana çıkacak. Bugünkü haberler, yeni işlemci ailesinin lansman tarihinin yakın olduğunu gösteriyor.

  Intel Raptor Lake Yenilemesinin Detayları

  Intel Raptor Lake Refresh, adından da anlaşılacağı gibi, mevcut 13. Nesil Raptor Lake işlemcilerde yapılan küçük optimizasyonlarla daha da güçlendirilmiş bir yapıya sahip olacak. Yeni CPU'ların Intel 7 işlem düğümü kullanmaya devam edeceği ve mevcut LGA 1700/1800 anakartlarla uyumlu olacağı bildirildi.

  Farklı Tüketici ve İş İstasyonu Platformlarını Kapsayacak

  Intel Raptor Lake Refresh ailesi, 35W, 65W ve 125W işlemcilerle donatılmış tüm tüketici ve giriş seviyesi iş istasyonu platformlarını içerecek şekilde tasarlanmıştır. Bu çerçevede, Meteor Lake/Arrow Lake mimarisinden önce piyasaya sunulacak bir ara çözüm niteliğinde olacak.

  2023'ün Üçüncü Çeyreğinde Piyasaya Sürülmesi Bekleniyor

  Daha önce Intel tarafından paylaşılan yol haritasında, Intel Raptor Lake Refresh masaüstü işlemcilerin 2023'ün üçüncü çeyreğinde piyasaya sürülmesi öngörülüyordu. Bugün ortaya çıkan raporlar ise, yeni işlemci ailesinin Ağustos ayında tanıtılacağını ifade ediyor.

  AMD Ryzen 7000X3D Serisine Cevap Niteliğinde Bir Yenilik

  İşlemci pazarındaki rekabetin yoğunluğu düşünüldüğünde, Intel'in yeni Raptor Lake Refresh işlemcilerle AMD'nin Zen 4 Ryzen 7000 serisine cevap niteliğinde bir yenilik sunması bekleniyor. AMD, kısa süre önce 3D V-Cache ile güçlendirilmiş Ryzen 7000X3D modellerini duyurmuştu. Intel, rakibine hızlı bir cevap vererek piyasadaki yerini korumayı amaçlıyor.

   


   


   

   

  SEO Danışmanı - İçerik Yöneticisi / R10.net

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Müjde Geldi: Elon Musk’ın Uydu İnterneti Starlink, Yakında Türkiye’ye Geliyor!

  Starlink, Türkiye'ye giriş yapmak için adımlarını hızlandırıyor. Elon Musk'ın bu uydu internet projesi, Türkiye'de faaliyet için BTK ile görüşmelere başladı!

  Google’dan Dev Hamle: Kanser Tespitini Kolaylaştıran Yapay Zekalı Mikroskop Geliyor!

  Google, kanser tespitinde doktorlara destek olacak yapay zeka tabanlı mikroskop üzerinde çalışıyor. Bu, hastalıkların erken teşhisinde devrim yaratabilir!

  Ucuz Telefonun Adresi Gürcistan'da iPhone 15 Fiyatları Belli Oldu!

  Gürcistan'dan ucuz iPhone alacaklar için iPhone 15 fiyatları belli oldu!

  WhatsApp iPad Uygulaması Geliyor!

  Meta, WhatsApp iPad uygulamasını çıkaracağını duyurdu. WhatsApp'ın iPad versiyonu, beta programına katılan seçkin kullanıcılarla şu an deneme aşamasında!

  Intel Raptor Lake Yenilemesi Lansman Tarihi Belli Oldu: Ryzen 7000X3D Serisine Karşı Hamle Geliyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et