R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Netflix'e Ucuz Abonelik Seçeneği Geliyor

  Yayın devi Netflix, reklama karşı yıllarca direndikten sonra reklamcılığın yolda olduğunu kabul ediyor. İşte yeni reklamlı ucuz abonelik.

  Miraç Yılmaz Miraç Yılmaz 11.05.2022 11:55 1437 2 dk okuma süresi
  Netflix'e Ucuz Abonelik Seçeneği Geliyor
  Son Düzenleme:

  Netflix, şaşırtıcı bir şekilde ani reklamcılık politikasını yoğunlaştırıyor ve çalışanlarına 2022'nin sonuna kadar yayın hizmetinin daha ucuz, reklam destekli bir katmanını sunabileceğinin sinyallerini veriyor.

  Yeni potansiyel zaman çizelgesi, şirketin geçen ay CEO Reed Hastings tarafından üç aylık bir kazanç görüşmesi sırasında çarpıcı bir duyuruda sunduğu 1 ila 2 yıllık tahminden çok daha hızlı olacağını gösteriyor.

  Netflix, reklamlı ve ucuz seçeneği test ediyor

  The New York Times tarafından bu sabah yayınlanan ve bilgileri kimliği belirsiz iki kişiye atfedilen bir rapora göre, güncellenmiş görünüm bir notta çalışanlara iletildi. Times'a göre notta, "Evet, hızlı ve iddialı ve bazı değişiklikler gerektirecek" dedi.

  Bu yıl iki kez hayal kırıklığı yaratan sonuçlar yayınladığından beri, Netflix hissesi belirgin bir şekilde düştü ve şirketin piyasa değerinin yaklaşık üçte ikisini sildi.

  2021'de bağlantılı TV reklam harcamalarında önceki yıla kıyasla yüzde 57'lik bir artış yaşandı. Bu arada abone seviyelerinin artmasını sağlamak için Netflix üzerindeki baskı da artıyor. 

  222 milyon küresel abonesi olan şirket, alanında liderliğini sürdürüyor, ancak geçen çeyrekte 11 yıl sonra il kez müşteri kaybını açıkladı ve bu çeyrekte 2 milyona kadar daha fazla müşteri kaybedebileceğinin sinyallerini verdi.

  Reklamlı Netflix

  Reklamlı Netflix'e rakip platformlar

  Disney+ ve HBO Max gibi birçok yeni rakip, Disney'in daha ucuz planının çalışmaları ve HBO Max with Ads'in varlığının üzerinden yaklaşık bir yıl geçmesiyle, abonelik gelirinin bir tamamlayıcısı olarak reklamlara yöneldi. 

  Peacock, Paramount+ ve Discovery+ gibi diğer yeni oyuncuların hem reklam destekli hem de reklamsız abonelik planları var. Amazon Prime Video artık canlı spor müsabakaları sırasında reklam yayınlıyor. Apple TV+ ise reklamsız tek seçenek olarak boy gösteriyor.

  Bununla birlikte CEO Hastings, fiyattan ziyade kısmen teknolojinin, sorunsuz bir kullanıcı deneyimine izin verecek kadar gelişmiş olduğunu düşündüğü için önceki reklam karşıtı duruşunu tersine çevirmeye karar verdiğini söyledi.

  Siz Reklamlı Netflix hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp Masaüstü Sürümüne Yeni Özellik Geliyor!

  Meta, yeni WhatsApp iyileştirmeleri geliştirmeye devam ediyor. WhatsApp, masaüstü sürümünde grup sohbetlerini sessize almayı sağlayan yeni buton geliştiriyor. Yeni özellikle grup sohbetleri daha kolay sessize alınabilecek!

  Genshin Impact'e Türkçe Dil Desteği Geliyor!

  Son yapılan açıklamalara göre Genshin Impact'e Türkçe dil desteği geliyor. Türkçe dil desteği, 7 Aralık'taki 3.3 güncellemesiyle kullanıcılara sunulacak!

  MIUI 14 Güncellemesi Geliyor! Yeni Güncellemeyi İlk Alacak Olan Akıllı Telefon Modelleri Açıklandı!

  Yapılan açıklamalara göre MIUI 14 güncellemesi çok yakında tanıtılacak. Çin merkezli sosyal medya ağı Weibo, güncellemeyi ilk alacak modelleri paylaştı.

  Twitter Renkli Onay Rozetleri Geliyor

  Twitter, yakın dönemde renkli rozet sistemine geçiyor. Elon Musk'ın yaptığı açıklamaya göre uygulamada artık mavi, gri ve altın renkte rozetler bulunacak.

  Netflix'e Ucuz Abonelik Seçeneği Geliyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et