R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Netflix'e Ucuz Abonelik Seçeneği Geliyor

  Yayın devi Netflix, reklama karşı yıllarca direndikten sonra reklamcılığın yolda olduğunu kabul ediyor. İşte yeni reklamlı ucuz abonelik.

  Miraç Yılmaz
  Miraç Yılmaz R10 Editörü
  11.05.2022 11:55 1669 2 dk okuma süresi
  Netflix'e Ucuz Abonelik Seçeneği Geliyor
  Son Düzenleme:

  Netflix, şaşırtıcı bir şekilde ani reklamcılık politikasını yoğunlaştırıyor ve çalışanlarına 2022'nin sonuna kadar yayın hizmetinin daha ucuz, reklam destekli bir katmanını sunabileceğinin sinyallerini veriyor.

  Yeni potansiyel zaman çizelgesi, şirketin geçen ay CEO Reed Hastings tarafından üç aylık bir kazanç görüşmesi sırasında çarpıcı bir duyuruda sunduğu 1 ila 2 yıllık tahminden çok daha hızlı olacağını gösteriyor.

  Netflix, reklamlı ve ucuz seçeneği test ediyor

  The New York Times tarafından bu sabah yayınlanan ve bilgileri kimliği belirsiz iki kişiye atfedilen bir rapora göre, güncellenmiş görünüm bir notta çalışanlara iletildi. Times'a göre notta, "Evet, hızlı ve iddialı ve bazı değişiklikler gerektirecek" dedi.

  Bu yıl iki kez hayal kırıklığı yaratan sonuçlar yayınladığından beri, Netflix hissesi belirgin bir şekilde düştü ve şirketin piyasa değerinin yaklaşık üçte ikisini sildi.

  2021'de bağlantılı TV reklam harcamalarında önceki yıla kıyasla yüzde 57'lik bir artış yaşandı. Bu arada abone seviyelerinin artmasını sağlamak için Netflix üzerindeki baskı da artıyor. 

  222 milyon küresel abonesi olan şirket, alanında liderliğini sürdürüyor, ancak geçen çeyrekte 11 yıl sonra il kez müşteri kaybını açıkladı ve bu çeyrekte 2 milyona kadar daha fazla müşteri kaybedebileceğinin sinyallerini verdi.

  Reklamlı Netflix

  Reklamlı Netflix'e rakip platformlar

  Disney+ ve HBO Max gibi birçok yeni rakip, Disney'in daha ucuz planının çalışmaları ve HBO Max with Ads'in varlığının üzerinden yaklaşık bir yıl geçmesiyle, abonelik gelirinin bir tamamlayıcısı olarak reklamlara yöneldi. 

  Peacock, Paramount+ ve Discovery+ gibi diğer yeni oyuncuların hem reklam destekli hem de reklamsız abonelik planları var. Amazon Prime Video artık canlı spor müsabakaları sırasında reklam yayınlıyor. Apple TV+ ise reklamsız tek seçenek olarak boy gösteriyor.

  Bununla birlikte CEO Hastings, fiyattan ziyade kısmen teknolojinin, sorunsuz bir kullanıcı deneyimine izin verecek kadar gelişmiş olduğunu düşündüğü için önceki reklam karşıtı duruşunu tersine çevirmeye karar verdiğini söyledi.

  Siz Reklamlı Netflix hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  Profesyonel editörlük kariyerime R10'da devam ediyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple'ın Yeni iPad Pro ve iPad Air Modelleri Geliyor: İşte Beklenen Özellikler!

  Apple'ın yeni iPad Pro ve iPad Air modelleri yakında! OLED ekranlar ve güçlü M3 çipi ile teknoloji dünyasında yeni bir dönem başlıyor.

  Twitch Abonelik Ücretlerine Zam Geldi: İşte Güncel Fiyatlar!

  Twitch abonelik ücretleri arttı! Avustralya, Kanada, UK ve Türkiye'de yeni fiyatlar 28 Mart'ta geçerli olacak.

  Xiaomi Civi 4 Geliyor: Tanıtımdan Önce Test Edildi!

  Xiaomi Civi 4, Snapdragon 8 Gen 3 işlemci, 16GB RAM, 1,5K ekran ve gelişmiş kamera özellikleriyle dikkat çekiyor. Cihazın, mayıs ayında tanıtılması bekleniyor!

  Android 15 Geliyor: İlk Geliştirici Ön İzlemesi Yayınlandı!

  Android 15, reklam kontrolü, kısmi ekran kaydı ve geliştirilmiş kamera optimizasyonuyla kullanıcı deneyimini yeniden şekillendiriyor.

  Netflix'e Ucuz Abonelik Seçeneği Geliyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et