R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Microsoft’un Netflix Hedefi Ortaya Çıktı!

  Kısa bir süre önce Microsoft ile Netflix arasında platformda reklamlı abonelik sistemiyle ilgili bir anlaşma gerçekleştirilmişti. Bu anlaşmanın ardından ortaya çıkan bir iddia merak uyandırdı. Çünkü Microsoft’un, Netflix ile ilgili planları çok farklı. İşte o iddialar!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  18.07.2022 13:22 1343 2 dk okuma süresi
  Microsoft’un Netflix Hedefi Ortaya Çıktı!
  Son Düzenleme:

  Son yıllarda yakaladığı büyümeyle birlikte dijital yayın sektörünün lideri konumuna gelen Netflix, 2022 başından beri olumsuz bir tablo yaşıyor. Piyasadaki güçlü rakipleri HBO Max ve Disney Plus gibi platformlarında dünya pazarına hızlı giriş yapması, Netflix’in abone sayısında ciddi düşüşlere neden oldu. Önemli bir Pazar kaybı yaşayan şirket, yeniden abone sayısını arttırabilmek için çeşitli çalışmalar gerçekleştirmeye başladı. 

  Netflix, özellikle son yaptığı abonelik fiyatı zamlarının ardından yaşanan abone kaybını önlemek için daha ekonomik “reklamlı abonelik” modeli üzerinde çalışmaya başladı. Exxen gibi platformlarda hali hazırda uygulanan sisteme ilişkin olarak Netflix, Microsoft ile anlaşmaya vardı. Resmi olarak yapılan açıklamaya göre Netflix ve Microsoft arasında yeni reklamlı abonelik planı üzerinde çalışma gerçekleştiriliyor. Ancak iddialara göre söz konusu anlaşmanın henüz bir başlangıç olduğu ve Microsoft’un dünyanın en popüler dijital yayın platform Netflix’i satın almayı hedefliyor.

  Microsoft Netflix’i Satın Alacak!

  Microsoft ve Netflix

  Kullanıcı sayısı rakamlarında son 10 yıldır ilk defa düşüş yaşayan Netflix, yaşanan düşüşü engellemek ve yeniden artmasını sağlamak için hızlı ve keskin kararlar alıyor. Şirketin Microsoft ile yaptığı anlaşmada bu çalışmaların bir etkisi olarak kabul ediliyor. Yılbaşından beri dijital yayıncılık alanında rekabetin sertleşmesiyle birlikte Netflix zor bir dönem geçiriyor.

  Kullanıcı sayısındaki düşüşü engellemek için en temel sorun olan yüksek abonelik fiyatına alternatif oluşturmaya çalışıyor. Bu çerçevede de daha uygun fiyatı olan “reklamlı abonelik paketleri” hazırlamaya başladı. Bunun içinde teknoloji ve yazılım devi Microsoft’un altyapısından faydalanacak.

  İddialara göre 2 şirket arasında kurulan ortaklığın, gelecekte önemli gelişmelerin habercisi. Özellikle oldukça pozitif şekilde başlayan birlikteliğin gelecekte bir satın alım sürecine evrilmesinin kaçınılmaz olabileceği belirtiliyor. Yapılan değerlendirmelere göre Netflix’in devasa hacminin herkesin satın alabileceği bir şirket olmaktan çıkmasına neden oluyor. Bu nedenle Netflix satışı söz konusu olduğu zaman Microsoft gibi ticaret listelerinin ilk sıralarında yer alan bir devin desteğine gereksinim duyulur.

  İddialara göre Netflix cephesinde de gelecek planları arasında Microsoft tarafından satın alınma gibi bir beklenti/hedef bulunduğu da belirtiliyor.

  Microsoft ile Netflix arasındaki anlaşma hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Microsoft’un Netflix’i satın alması gerçeğe dönüşür mü? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan iletebilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Nokia Lumia 920 Geri Dönüyor: HMD Skyline Görücüye Çıktı!

  Nokia, ikonik Lumia 920'nin tasarımını taşıyan HMD Skyline'ı tanıttı. Yeni model, modern özelliklerle bu sonbahar piyasaya çıkacak.

  iPhone 16 Pro ve Pro Max Çerçeve Boyutları Ortaya Çıktı: İşte Detaylar!

  Apple'ın Eylül ayında tanıtacağı iPhone 16 Pro ve Pro Max modelleri, daha büyük ekran ve daha ince çerçevelerle dikkat çekiyor!

  Motorola Razr 50'nin Görselleri Ortaya Çıktı: İşte Özellikleri!

  Motorola Razr 50, büyük kapak ekranı, 50MP çift arka kamera, 6,9 inç OLED ekran ve MediaTek Dimensity 7300X işlemci ile dikkat çekiyor. Yakında piyasaya çıkıyor!

  Microsoft’un Yeni Yapay Zekası Phi-3-Vision: Beklentilerin Üzerinde Performans Gösteriyor!

  Microsoft'un yeni yapay zekası Phi-3-Vision, dil ve görme yeteneklerini birleştirerek rakiplerinden üstün performans sergiliyor. İşte modelin detayları ve yenilikleri!

  Microsoft’un Netflix Hedefi Ortaya Çıktı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et