R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Nvidia RTX 4090 için Beklenen Çıkış Tarihi Sızdırıldı!

  Nvidia, amiral gemisi olarak gördüğü RTC 4090 ekran kartı için beklentileri artırmaya devam ediyor. Teknoloji kulislerinde dolaşan bilgilere göre çıkış tarihinin sızdırıldığı iddia edildi. İşte o tarih!

  Ecem Ecem 17.07.2022 20:12 1766 2 dk okuma süresi
  Nvidia RTX 4090 için Beklenen Çıkış Tarihi Sızdırıldı!
  Son Düzenleme:

  Nvidia, amiral gemisi olarak ifade ettiği “RTX 4090” için yaptığı açıklamalarda, teknoloji meraklılarının beklentilerini yükseltmişti. Ekran kartının güç sınırının “800 W” olacağı yönünde bazı açıklamalar yapılmıştı. Ekran kartına yönelik beklentiler artmışken, teknoloji kulislerinde yeni bir iddia daha gezmeye başladı. İddialara göre Nvidia RTX 4090 modeli için çıkış tarihi sızdırıldı. 

  Nvidia RTX 4090 Ne Zaman Çıkacak?

  Nvidia RTX 4090

  2022'de kripto piyasalarında meydana gelen çöküş, hem kripto para madencilerini hem de yatırımcıları olumsuz etkiledi. Piyasalardaki düşüş doğal olarak kripto para madencilerinin işlem hacimlerinde de düşüşe neden oldu. Kripto para madenciliğindeki hacim düşüşü de yüksek olduğu dönemde krize soktuğu ekran kartı tedarikinin normale dönebilmesine imkan verdi. Ekran kartı tedarik sorununun çözüme kavuşması, fiyatlara da yansıdı.

  Ekran kartı tedariği konusunda 2021 boyunca büyük sıkıntılar yaşanmıştı. Şimdilerde ise ekran kartı tedarikinde şirketlerin %32.2 oranında artış gösterdiği ortaya çıktı. Söz konusu düşüşün yakın zamanda şirketin tanıtması beklenen RTX 4000 serisi kartlara da yansıması bekleniyor.

  Şirketin amiral gemisi olarak gördüğü RTX 4090 için teknoloji kulislerinde bazı iddialar dolanmaya başladı. Çıkış tarihinin sızdırıldığı iddia edildi. Bu iddialara göre yeni ekran kartının 2022 yılının Ekim ayında yani birkaç ay sonra piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ayroca modelin “AD102 GPU” ile gelmesi bekleniyor. Performansı yönünden ise Nvidia'nn bir önceki serisi RTX 3090 modeline göre 2 kat daha yüksek performans sergileyecek. 

  Nvidia RTX 4090 Özellikleri Belli Oldu!

  Ekran kartı “Ada Lovelace” mimarisinden güç alıyor. Ortalama bir değerlendirme sonrasında “100 TFLOPS” elde edebilmek için “16.384 CUDA” çekirdeğinden güç alacağı belirtildi. Yeni modelin hızının ise “2.7 GHz/S” olması bekleniyor.

  Model için “GDDR6X” teknolojisi kullanılacağı da daha önce açıklanmıştı. Performans konusunda oldukça iddialı olduğu belirtilen ekran kartı, özellikle grafik ve oyun piyasalarında heyecanla bekleniyor. Nvidia ekran kartı modellerinde fiyat politikasında bazı değişikliklere gidebileceği konusunda da sinyaller gelmişti ancak yeni fiyatlandırmalar hakkında henüz bir açıklama yapılmadı. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  OPPO Pad 2 Özellikleri Sızdırıldı!

  Digital Chat Station, yakın zamanda OPPO Pad 2 özelliklerini sızdırdı. Bilgilere göre cihaz, beğenilecek özelliklerle gelecek ve orta segmente hitap edecek!

  Samsung Android 14 için Çalışmalara Başladı

  Alınan duyumlara göre Samsung, Android 14 için çalışmalara şimdiden başladı. İddialara göre Android 14 güncellemesi, sanıldığından çok daha erken gelebilir.

  League of Legends için Kaç Para Harcadınız? Gelin Açıklayalım

  League of Legends oyuncuları, bazen oyun için ne kadar para yatırdıklarını merak edebilir. Bunun için destek menüsü kullanılabileceği gibi giriş yaparak da harcama detayı öğrenilir.

  Nvidia RTX 4090 Kablo Erime Sorunu İçin Açıklama Yaptı!

  Nvidia'nın merakla beklenen RTX 4090 ekran kartı piyasaya sürüldü ancak çeşitli sorunlar yaşıyor. Son dönemde RTX 4090 kullanıcılarından ekran kartına güç sağlayan konektörün bağlantı noktasında erime şikayetleri yapıldı. Nvidia'dan açıklama geldi!

  Nvidia RTX 4090 için Beklenen Çıkış Tarihi Sızdırıldı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et