R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Microsoft Onayladı: Yeni Mobil Uygulama Mağazası Geliyor

  Microsoft, mobil cihazlar için özel bir uygulama mağazası üzerinde çalıştığını duyurdu. Bu yeni mağaza, Apple App Store ve Google Play Store ile rekabet edebilir.

  Yigit Aksüt
  Yigit Aksüt R10 Editörü
  21.03.2023 14:39 1757 2 dk okuma süresi
  Microsoft Onayladı: Yeni Mobil Uygulama Mağazası Geliyor
  Son Düzenleme:

  Microsoft, geçtiğimiz yıl Activision Blizzard'ı yaklaşık 70 milyar dolarlık bir yatırımla satın aldıktan sonra, şimdi mobil pazara yöneliyor. Microsoft Gaming CEO'su Phil Spencer, bugün yaptığı açıklamada şirketin, mobil cihazlara özel bir uygulama mağazası üzerinde çalıştığını doğruladı. Peki, bu yeni mağaza Google Play Store ve Apple App Store ile ne gibi rekabet avantajları sunacak? İşte detaylar:

  Xbox Özel İçerikler Yolda

  Financial Times'a konuşan Spencer, Avrupa Birliği Dijital Pazarlar Yasası'nın mobil uygulama mağazası kurma ve başlatma konusunda Microsoft'a yardımcı olacağını belirtti. 2024'te yürürlüğe girmesi beklenen bu yasa, özellikle Apple ve Google ekosistemlerinde üçüncü taraf içeriklere destek sunulmasını sağlayacak.

  Spencer, "Bizden ve üçüncü taraf ortaklarımızdan gelen Xbox içeriklerini herkesin oynamak istediği herhangi bir ekranda sunabilmek istiyoruz. Bugün bunu mobil cihazlarda yapamıyoruz. Ancak bu cihazlarda inandığımız ekosistemi oluşturmak istiyoruz." dedi.

  Activision Blizzard İle Gelen Güç

  Microsoft'un yakın zamanda satın aldığı oyun stüdyoları arasında Activision Blizzard da bulunuyor. Bu stüdyo, Call of Duty Mobile ve Candy Crush Saga gibi popüler mobil oyunlarıyla biliniyor. Bu nedenle, Microsoft'un yeni mobil uygulama mağazasıyla pazara iddialı bir giriş yapması muhtemel.

  Yeni Mobil Mağazanın Özellikleri Neler Olacak?

  Microsoft'un yeni mobil uygulama mağazasının özellikleri henüz netleşmemiş olsa da, Xbox özel içeriklerinin ve Activision Blizzard gibi büyük oyun stüdyolarının yapımlarının bu platformda yer alması bekleniyor. Ayrıca, Avrupa Birliği Dijital Pazarlar Yasası sayesinde, üçüncü taraf geliştiricilere daha fazla destek sağlanması hedefleniyor.

  Microsoft'un yeni mobil uygulama mağazasıyla, Apple App Store ve Google Play Store'a ciddi bir rakip olarak çıkması ve mobil oyun pazarında önemli bir konum elde etmesi bekleniyor.

  SEO Danışmanı - İçerik Yöneticisi / R10.net

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  POCO M6 Plus Geliyor: Özellikleri ve Fiyatı Sızdırıldı!

  POCO M6 Plus'ın özellikleri ve fiyatı sızdırıldı. 108MP kamera, 120Hz ekran, Snapdragon 4 Gen 2 işlemci ile geliyor ve başlangıç fiyatı da 167 dolar olacak.

  Xiaomi, Yeni Oyun Monitörünü Tanıttı: 180 Hz Yenileme Hızına Sahip!

  Xiaomi, 180 Hz yenileme hızına sahip yeni Gaming Monitor G24i'yi tanıttı. Yüksek performans özellikleriyle donatılan monitör, oyun deneyimini üst seviyeye taşıyor.

  UTM Uygulaması iOS’a Geldi: Artık iPad ve iPhone’da Windows Çalıştırılabilecek!

  UTM, iPad ve iPhone'larda Windows ve Linux çalıştırmayı mümkün kılıyor. Apple'ın oyun emülatörlerine izin vermesiyle iOS cihazları için yeni bir dönem başlıyor.

  EA FC 25 Geliyor: Kapak Yıldızı Jude Bellingham Olabilir!

  EA SPORTS, EA FC 25’in kapak yıldızı olarak Jude Bellingham'ı seçmeyi planlıyor. Oyun, 27 Eylül'de çıkacak ve Ultimate Edition ön siparişleri erken erişim sağlayacak.

  Microsoft Onayladı: Yeni Mobil Uygulama Mağazası Geliyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et