R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Mercedes Benz Türk’ten Aksaray’daki Kamyon Fabrikasına Yeni Şarj İstasyonu!

  Otomobil devi Mercedes Benz Türk, 2022 yılında elektrik araç teknolojisi alanında altyapı yatırımlarına devam ediyor. Bu çerçevede şirket Türkiye’nin ilk ağır vasıtalara yönelik şarj istasyonunu kuruluşunu yaptı. İşte 350 kW kapasiteli yeni şarj istasyonu!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 04.08.2022 14:25 1123 2 dk okuma süresi
  Mercedes Benz Türk’ten Aksaray’daki Kamyon Fabrikasına Yeni Şarj İstasyonu!
  Son Düzenleme:

  Mercedes Benz Türk, elektrikli otomobil teknolojisini daha da ileriye taşımak adına önemli projelere imza atıyor. Her geçen gün Türkiye’de de yaygınlaşan elektrikli otomobiller için geniş kapsamlı altyapı yatırımları gerçekleştiriliyor. Bir altyapı haberi de dev otomobil üreticisi Mercedes Benz Türk’ten geldi. Şirket Türkiye’nin ilk elektrikli ağır vasıta modellerine yönelik elektrikli şarj istasyonunun kurulumunu tamamladı. Kurulan “Yüksek Voltaj Şarj Dolum İstasyonu” sayesinde elektrikli araç teknolojisinin ağır vasıtalarda da hızla yaygınlaşmasının desteklenmesi hedefleniyor.

  Aksaray Kamyon Fabrikası’na Kuruldu

  Mercedes Benz Türk

  Dev otomobil üreticisi Mercedes Benz Türk tarafından kurulan Türkiye’nin ilk ağır vasıta şarj istasyonu, “Aksaray Kamyon Fabrikası” alanına kuruldu. 2 adet olacak şekilde kurulan şarj ünitelerinin 350 kW kapasiteli olduğu açıklandı. Özel bir etkinlikle kurulan 2 şarj ünitesinin açılışına “Mercedes-Benz Kamyon Üretim Mühendisliği Başkanı Prof. Uwe Baake” ve “Mercedes-Benz Türk Kamyon AR-GE Direktörü Melikşah Yüksel” katılım sağladı.

  Gerçekleştirilen şarj ünitesi kurulumuyla birlikte şirketin Aksaray’da bulunan “AR-GE Merkezi”, marka tarafından üretilen kamyon modelleri için “tek uzun yol testi merkezi” unvanına yeni bir tanesini de eklemiş oldu. Şirketin “sıfır emisyon” politikası çerçevesinde elektrikli araçların yol testi merkezlerinden birisi olarak da hizmet vermeye başlayacak. Bu şekilde üretilen elektrikli ağır vasıta araçların onay süreç ve prosedürleri de yine Aksaray “AR-GE Merkezi” tarafından gerçekleştirilecek.

  2 adet 350 kW kapasiteli olarak kurulan şarj ünitelerinin kullanıma açıldığı belirtildi.

  Aksaray’da yer alan şirketin araştırma ve geliştirme merkezi, daha sürdürülebilir bir geleceğe ulaşabilmek için son dönemde projelerini arttırdı. Altyapısal gelişimiyle Mercedes Benz için önemli merkezlerden birisi haline gelen Aksaray’ın “Mercedes Benz Şehri” olarak adlandırılmasına neden oluyor. 

  Mercedes Benz Türk

  Şirket tarafından kısa bir süre önce Aksaray’da “Mercedes Benz Türk Hatıra Ormanı” projesi de başlatılmıştı. Etkinliğe katılan şirketin önemli yöneticileri tarafından da söz konusu hatıra ormanına yönelik fidan dikimi gerçekleştirilmişti.

  Türkiye’de elektrikli araçların gelişiminin nasıl olacağını düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Kung Fu Panda Geri Dönüyor! İşte Kung Fu Ustası Po’nun Yeni Hikayesi

  Dreamworks, 2010 yılında açıklanan Kung Fu Panda'nın 2. üçlemesinin ilk filmini doğruladı. Stüdyo Kung Fu Panda 4 çalışmalarını doğruladı ve vizyon tarihini açıkladı. İşte Kung Fu Panda 4 vizyon tarihi ve konusu!

  Yenilenen BMW 3 Sedan Serisi Satışta! İşte Yeni BMW 3 Serisindeki Değişiklikler!

  BMW'nin yenilenen BMW 3 serisi yeni özellikleriyle satışa sunuldu. İşte yeni BMW 320i Sedan özellikleri ve Türkiye satış fiyatı!

  Microsoft, Kişisel Verilerinizin Kontrolünü Sağlayabileceğiniz Yeni Özelliği Tanıttı

  Microsoft, kişisel verilerinizin kontrolünü sağlayıp gizliliğinizi koruyabileceğiniz yeni özelliğini tanıttı.

  Yeni Meyers Manx 2.0 Electric Tanıtıldı! Meyers Manx 2.0 Electric Özellikleri!

  Volkswagen tabanlı "buggy" Meyers Manx, 60 yıl sonra ilk kez yeni modeliyle tanıtıldı. İşte elektrikli olacağı açıklanan Meyers Manx 2.0 Electric özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi!

  Mercedes Benz Türk’ten Aksaray’daki Kamyon Fabrikasına Yeni Şarj İstasyonu!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et