R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google şehirlerin hava kalitesi değerlerini gösterecek

  Google, şehirlerin yaşanabilirlik değerlendirmesinin en temel verisi hava kalitesi değerlerini göstermeye başlıyor.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  23.04.2022 17:34 997 2 dk okuma süresi
  Google şehirlerin hava kalitesi değerlerini gösterecek
  Son Düzenleme:

  Günümüzün en fazla kullanılan arama motoru Google, kullanıcı deneyimini arttırmak amacıyla yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Bu özelliklere bir yenisini de şehir hava kalitesini göstermek üzere ekledi. Böylelikle Google, artık şehirlerin hava kalite değerinin kaç olduğunu gösterecek ve aynı zamanda yorumlayacak. Ancak bu özellik şu an için ABD şehirleriyle sınırlı.

  Hava kalitesi değerine göre şehirler renklendirilecek

  Google, arama motorunda şehirler için hava kalitesi değerlerini 0’dan 400’e kadar olacak derecelendirme ile değerlendirecek. Hava kalitesinin uygunluğu da haritada yer verilecek yeşil renkten mora doğru uzanan renk skalası ile de betimlenecek. Sayı ve renk verilerinin kullanıcı tarafından daha rahat anlaşılabilmesi içinde Google’nin, şehrin hava kalitesi değeriyle ilgili yorumlarına da yer verilecek.

  google air

  Google hava kalitesi özelliği 3 ülkede kullanılabiliyor

  Google, şehirlerin hava kalitesi değerini gösterme özelliğini ilk olarak Hindistan’da başlatmıştı. Daha sonra Avusturya’da uygulamaya geçen Google, şimdi de Brooklyn şehriyle ABD’de de hayata geçiyor.

  Şuan ABD, Hindistan ve Avustrya’da uygulamada olan Google hava kalitesi özelliğini kullanabilmek için tek yapılması gereken arama motorunda “şehir adı ve hava kalitesi(air quality)” yazarak, arama yapılması yeterlidir.

  Google hava kalitesi

  Google getirilen yeni özelliğe ilişkin olarak yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:

  Google’a geldiklerinde insanları yararlı bilgilerle buluşturmanın yeni yolları üzerinde her zaman çalışıyoruz. Bir dizi sürdürülebilirlik ve çevresel konu hakkında güvenilir bilgileri kolayca erişilebilir hale getirmenin yollarını keşfetmeye devam ediyoruz ve yakında bu alanda daha fazlasını paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.

  Google hava kalitesi özelliğinin sadece 3 ülkede uygulamada olmasına karşın çok kısa bir süre içerisinde dünyanın farklı ülkelerinde de kullanılabileceği tahmin ediliyor.

  Google'nin şehirlerin yaşanabilirlik durumunu gösteren bu yeni özelliği hakkındaki düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.NET Forum'dan bizimle paylaşın.

   

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Google Açıkladı: Arda Güler, Google Aramalarında Zirveye Ulaştı!

  EURO 2024'te Gürcistan'a karşı muhteşem performans sergileyen Arda Güler, Google aramalarında zirveye çıktı. Genç yetenek dünya gündeminde büyük ilgi gördü.

  ChatGPT Google Drive ve Microsoft OneDrive Entegrasyonu Başlatıyor

  OpenAI, bugün ChatGPT'nin veri analiz yeteneklerine yönelik geliştirmeler sunduğunu ve dosya yükleme, etkileşimli tablolar ve özelleştirilebilir grafikler gibi yeni özelliklerin tanıtıldığını duyurdu.

  Google'dan Yeni Uygulama: Az Gören Kişilere Yardımcı Olacak!

  Google, az gören bireyler için Lookout uygulamasına nesne bulma ve Google Haritalar'a yeni erişilebilirlik özellikleri ekleyerek kullanıcı deneyimini geliştiriyor.

  Google Arama Sil Baştan: Yeni Web Araması ve Yapay Zekayı Kapatacak Buton Geliyor!

  Google, arama sonuçlarını sadeleştiren yeni web filtresini tanıttı. Özellik, yapay zeka içeriklerini devre dışı bırakarak geleneksel deneyimi geri getiriyor.

  Google şehirlerin hava kalitesi değerlerini gösterecek

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et