R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google şehirlerin hava kalitesi değerlerini gösterecek

  Google, şehirlerin yaşanabilirlik değerlendirmesinin en temel verisi hava kalitesi değerlerini göstermeye başlıyor.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 23.04.2022 17:34 226 2 dk okuma süresi
  Google şehirlerin hava kalitesi değerlerini gösterecek
  Son Düzenleme:

  Günümüzün en fazla kullanılan arama motoru Google, kullanıcı deneyimini arttırmak amacıyla yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Bu özelliklere bir yenisini de şehir hava kalitesini göstermek üzere ekledi. Böylelikle Google, artık şehirlerin hava kalite değerinin kaç olduğunu gösterecek ve aynı zamanda yorumlayacak. Ancak bu özellik şu an için ABD şehirleriyle sınırlı.

  Hava kalitesi değerine göre şehirler renklendirilecek

  Google, arama motorunda şehirler için hava kalitesi değerlerini 0’dan 400’e kadar olacak derecelendirme ile değerlendirecek. Hava kalitesinin uygunluğu da haritada yer verilecek yeşil renkten mora doğru uzanan renk skalası ile de betimlenecek. Sayı ve renk verilerinin kullanıcı tarafından daha rahat anlaşılabilmesi içinde Google’nin, şehrin hava kalitesi değeriyle ilgili yorumlarına da yer verilecek.

  google air

  Google hava kalitesi özelliği 3 ülkede kullanılabiliyor

  Google, şehirlerin hava kalitesi değerini gösterme özelliğini ilk olarak Hindistan’da başlatmıştı. Daha sonra Avusturya’da uygulamaya geçen Google, şimdi de Brooklyn şehriyle ABD’de de hayata geçiyor.

  Şuan ABD, Hindistan ve Avustrya’da uygulamada olan Google hava kalitesi özelliğini kullanabilmek için tek yapılması gereken arama motorunda “şehir adı ve hava kalitesi(air quality)” yazarak, arama yapılması yeterlidir.

  Google hava kalitesi

  Google getirilen yeni özelliğe ilişkin olarak yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:

  Google’a geldiklerinde insanları yararlı bilgilerle buluşturmanın yeni yolları üzerinde her zaman çalışıyoruz. Bir dizi sürdürülebilirlik ve çevresel konu hakkında güvenilir bilgileri kolayca erişilebilir hale getirmenin yollarını keşfetmeye devam ediyoruz ve yakında bu alanda daha fazlasını paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.

  Google hava kalitesi özelliğinin sadece 3 ülkede uygulamada olmasına karşın çok kısa bir süre içerisinde dünyanın farklı ülkelerinde de kullanılabileceği tahmin ediliyor.

  Google'nin şehirlerin yaşanabilirlik durumunu gösteren bu yeni özelliği hakkındaki düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.NET Forum'dan bizimle paylaşın.

   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Google Meet, Üçüncü Taraf Uygulamalarla Görüşmeleri Eğlenceli Hale Getirecek!

  Kısa bir süre önce Google Duo ile birleştirileceği açıklanan Google Meet uygulaması için yepyeni ve eğlenceli özellikler geleceği duyuruldu.

  Elif 1213

  Google O Uygulamayı Kapatıyor!

  Google, 2 popüler görüntülü sohbet uygulaması "Duo" ile "Meet" uygulamalarını "Meet" çatısı altında birleştirmeye karar verdi. Böylelikle yakın zamanda Google'nin Duo uygulaması kullanımdan kaldırılacak.

  Google, Oyun Oynarken Karşılaştığımız Sinir Bozucu Tam Ekran Reklamları Engelleyecek

  Google, Android cihazlarda kullanılan uygulamalarda çıkan tam ekran reklamların kullanıcı deneyimini olumsuz etkilediği için sınırlandıracak. İşte yeni Play Store politikaları!

  Diyabet Uygulamasını Kaldıran Google Büyük Tepki Gösterdi!

  Google, diyabet hastaları tarafından yaygın şekilde kullanılan diyabet uygulamasının Play Store'den kaldırılmasına karar verdi. İşte o kararın nedeni ve gelen tepkiler!

  Elif 1060
  Google şehirlerin hava kalitesi değerlerini gösterecek

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et