R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google Chrome Kısmi Özel Sekmeler Aracına Kavuştu!

  Google Chrome kısmi özel sekmeler aracına kavuştu. Yeni araç ile beraber geliştiriciler, kullanıcılarına daha iyi hizmet sunabilecek.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  17.02.2023 21:17 1458 2 dk okuma süresi
  Google Chrome Kısmi Özel Sekmeler Aracına Kavuştu!
  Son Düzenleme:

  Google Chrome, Google tarafından geliştirilen bir uygulama. Uygulamanın hem masaüstü hem de mobil sürümü bulunuyor. Ekip, uygulama için şimdi yeni bir özellik geliştirmiş oldu. Bu özellik ile beraber kullanıcı deneyimi daha üst seviyeye ulaşacak. Yeniliğin sadece Android sürümüne getirildiğini belirtelim.

  Google Chrome kısmi özel sekmeler aracını kullanıma sundu

  Bir kullanıcı, bir mobil uygulamayı kullanırken gerektiğinde bir URL’ye tıklayabilir. Bunun yanı sıra uygulamada internet sayfasına yönlendirme yapılabilir. Örnek olarak Instagram’da bir profile girildiğini varsayalım. Profile giren kullanıcı, biyografi kısmında bağlantı ile karşılaştı. Bu bağlantıya tıklayınca tam ekran internet sayfası açılıyor.

  Yeni güncelleme ile beraber artık internet sayfası, tam ekran yerine kısmen açılabilecek. Yani internet sayfası, ekranın tamamını kaplamayacak. Bu da hem uygulamanın görülmesini sağlayacak hem de internet sayfasının.

  Geliştiriciler için eklenen yenilik, uygulamaların yeni bir ayara sahip olmasına vesile oldu. Bir geliştirici, uygulamayı geliştirirken bu özellikten yararlanabilecek. Bu özelliğe ek olarak yükseklik değişkeni de ayarlanabilecek. Yani geliştiricinin açılan internet sayfasının ekranı ne kadar kaplayacağını belirtmesi sağlanacak. Yani uygulama sahibi ister ekranın yarısını ister çeyreğini kaplayabilecek.

  Eklenen bu özelliği desteklemeyen cihazlarda ise sekme, normal bir şekilde görünecek. Yani herhangi bir problem ile karşılaşılmayacak. Ayrıca özelliğin yalnızca Android sürümü için geçerli olduğunu ifade edelim. Yeni özellik ile beraber bilinen bir diğer bilgi ise kısmen görünen sekmenin başlığı. Başlıkta “Running in Chrome” yani “Chrome’da çalışıyor” yazacak.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Honda ZR-V Türkiye'ye Geldi: İşte Fiyatı ve Özellikleri

  Yeni Honda ZR-V, yenilikçi hibrit sistemi, şık tasarımı ve rekabetçi fiyatıyla Türkiye'de büyük ilgi görüyor. İşte ZR-V'nin öne çıkan özellikleri ve fiyat detayları.

  Google’dan Dev Hamle: Kanser Tespitini Kolaylaştıran Yapay Zekalı Mikroskop Geliyor!

  Google, kanser tespitinde doktorlara destek olacak yapay zeka tabanlı mikroskop üzerinde çalışıyor. Bu, hastalıkların erken teşhisinde devrim yaratabilir!

  iOS 17’ye Değiştirilemeyen Yeni Özellik Geldi: İşte İlk Tepkiler!

  iOS 17'nin getirdiği yeni zil ve uyarı sesleri, kullanıcılar arasında tartışmalara neden oldu. Özellikle rebound adlı yeni ses tonu için şikayet çok fazla!

  Yeni Renault Clio Türkiye'de: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  Yeni Renault Clio, Türkiye'de satışa çıkıyor. İlginç bir şekilde bu yeni versiyonlar, bir önceki Clio jenerasyonuyla aynı fiyat etiketine sahip olacak!

  Google Chrome Kısmi Özel Sekmeler Aracına Kavuştu!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et