R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk Açıkladı: Starlink İki Ülkede Daha Onaylandı

  Starlink artık Nijerya ve Mozambik'te de var. Elon Musk'ın açıklamasına göre iki Afrika ülkesinden lisans izni alındı. İşte detaylar.

  Miraç Yılmaz Miraç Yılmaz 28.05.2022 12:42 1212 2 dk okuma süresi
  Elon Musk Açıkladı: Starlink İki Ülkede Daha Onaylandı
  Son Düzenleme:

  SpaceX CEO'su Elon Musk, Starlink'in Güneydoğu Asya'da kendisine hizmet verme izni veren ilk ülke olan Filipinler'de onaylandığını tweet attıktan birkaç saat sonra Afrika'daki düzenleyici iznini duyurdu.

  Tesla CEO'su Elon Musk Cuma akşamı "Starlink Nijerya ve Mozambik tarafından onaylandı" tweetini attı. Yeni düzenleyici onayları, Starlink'in alçak Dünya yörünge ağının "artık yedi kıtanın tamamında lisanslı olduğu" anlamına geliyor.

  Starlink artık Nijerya ve Mozambik'te de var 

  Nijerya merkezli yayın Nairametrics, Nijerya İletişim Komisyonu'nun (NCC) Musk'ın tweet'inin ardından Starlink'e lisans verdiğini doğruladığını bildirdi. Starlink, Nijerya'da en az bir yıldır düzenleyici onay almak için çalışıyordu. 

  Nairametrics raporuna göre Starlink, karasal telekomünikasyon şirketlerinin de dahil olduğu bir kategori olan internet servis sağlayıcısı (iss) olarak lisans aldı ve lisans 10 yıl içinde yenilenecek.

  https://twitter.com/elonmusk/status/1530234643219243009

  Starlink nasıl izin alıyor?

  NCC geçen yıl bir haber bülteninde SpaceX yöneticilerinin Starlink hizmetleri sağlamayı görüşmek üzere 6 Mayıs 2021'de düzenleyici ile bir araya geldiklerini söyledi. Nijeryalı telekom düzenleyicisi, SpaceX'in geçtiğimiz birkaç ay boyunca sanal olarak tartışmalar yaptıktan sonra ülkeye bir heyet gönderdiğini söyledi.

  Mozambik'in telekomünikasyon düzenleyicisi INCM, 22 Şubat tarihli bir haber bülteninde, 23 Şubat'ta Starlink hizmetleri için bir lisans vermeyi amaçladığını söyledi.

  “Starlink'in en büyük hedeflerinden biri, 2022'nin sonuna kadar Afrika Kıtası'na ultra hızlı geniş bant sağlamak, bu da kırsal alanlara ve bugüne kadar hizmet verilmeyen diğer alanlara vurgu yaparak daha fazla sayıda insana ve yere genişlemeye olanak sağlayacak.”

  Starlink'in kapsama haritası şu anda Afrika'ya ve ağın şu anda kullanılamadığı bölgelerin çoğuna 2023'te hizmet sunmaya başlama planlarını gösteriyor.

  SpaceX tarafından işletilen bir uydu internet takımyıldızı olan Starlink, dünya çapında yüksek hızlı, düşük gecikmeli geniş bant internet sunuyor.

  Siz Starlink hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Twitter Anlaşmazlığı Elon Musk’a Pahalıya Patladı! Yine Tesla Hisselerini Sattı!

  Twitter ile anlaşmazlık sürecindeki Elon Musk, Tesla hissesi sattı. Yayınlanan raporlara göre 7.92 Milyon hisse satışı gerçekleştirdi. İşte 6.9 Milyar Dolar değerdeki satış ve nedeni!

  Twitch Canlı Yayın Tekrarlarını Artık Daha Erken Silecek!

  Twitch, VOD sistemini kullanan yayıncıların arşivlenen yayınlarını izleme süresini kısalttı. Değişiklikle birlikte artık VOD sistemindeki yayın tekrarları en fazla 7 gün izlenebilecek.

  Elon Musk, Bot Hesap İddialarıyla İlgili Olarak Twitter CEO'sunu Tartışmaya Davet Ediyor

  Elon Musk, Twitter CEO'sunu herkesin önünde bot hesap konusunu tartışmaya davet etti. İşte Elon Musk ve Twitter arasındaki anlaşmazlıkta son gelişmeler!

  Elon Musk’tan Twitter ile Davasına İlişkin Yeni Açıklama

  Elon Musk, mahkemelik olduğu Twitter yönetimine meydan okudu. Twitter CEO'su ile halka açık bir tartışma programında kozlarını paylaşma teklifinde bulundu. Twitter yönetiminden henüz yanıt gelmeyen iddia sosyal medyada çok konuşuldu.

  Elon Musk Açıkladı: Starlink İki Ülkede Daha Onaylandı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et