R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk Açıkladı: Starlink İki Ülkede Daha Onaylandı

  Starlink artık Nijerya ve Mozambik'te de var. Elon Musk'ın açıklamasına göre iki Afrika ülkesinden lisans izni alındı. İşte detaylar.

  Miraç Yılmaz
  Miraç Yılmaz R10 Editörü
  28.05.2022 12:42 1614 2 dk okuma süresi
  Elon Musk Açıkladı: Starlink İki Ülkede Daha Onaylandı
  Son Düzenleme:

  SpaceX CEO'su Elon Musk, Starlink'in Güneydoğu Asya'da kendisine hizmet verme izni veren ilk ülke olan Filipinler'de onaylandığını tweet attıktan birkaç saat sonra Afrika'daki düzenleyici iznini duyurdu.

  Tesla CEO'su Elon Musk Cuma akşamı "Starlink Nijerya ve Mozambik tarafından onaylandı" tweetini attı. Yeni düzenleyici onayları, Starlink'in alçak Dünya yörünge ağının "artık yedi kıtanın tamamında lisanslı olduğu" anlamına geliyor.

  Starlink artık Nijerya ve Mozambik'te de var 

  Nijerya merkezli yayın Nairametrics, Nijerya İletişim Komisyonu'nun (NCC) Musk'ın tweet'inin ardından Starlink'e lisans verdiğini doğruladığını bildirdi. Starlink, Nijerya'da en az bir yıldır düzenleyici onay almak için çalışıyordu. 

  Nairametrics raporuna göre Starlink, karasal telekomünikasyon şirketlerinin de dahil olduğu bir kategori olan internet servis sağlayıcısı (iss) olarak lisans aldı ve lisans 10 yıl içinde yenilenecek.

  https://twitter.com/elonmusk/status/1530234643219243009

  Starlink nasıl izin alıyor?

  NCC geçen yıl bir haber bülteninde SpaceX yöneticilerinin Starlink hizmetleri sağlamayı görüşmek üzere 6 Mayıs 2021'de düzenleyici ile bir araya geldiklerini söyledi. Nijeryalı telekom düzenleyicisi, SpaceX'in geçtiğimiz birkaç ay boyunca sanal olarak tartışmalar yaptıktan sonra ülkeye bir heyet gönderdiğini söyledi.

  Mozambik'in telekomünikasyon düzenleyicisi INCM, 22 Şubat tarihli bir haber bülteninde, 23 Şubat'ta Starlink hizmetleri için bir lisans vermeyi amaçladığını söyledi.

  “Starlink'in en büyük hedeflerinden biri, 2022'nin sonuna kadar Afrika Kıtası'na ultra hızlı geniş bant sağlamak, bu da kırsal alanlara ve bugüne kadar hizmet verilmeyen diğer alanlara vurgu yaparak daha fazla sayıda insana ve yere genişlemeye olanak sağlayacak.”

  Starlink'in kapsama haritası şu anda Afrika'ya ve ağın şu anda kullanılamadığı bölgelerin çoğuna 2023'te hizmet sunmaya başlama planlarını gösteriyor.

  SpaceX tarafından işletilen bir uydu internet takımyıldızı olan Starlink, dünya çapında yüksek hızlı, düşük gecikmeli geniş bant internet sunuyor.

  Siz Starlink hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  Profesyonel editörlük kariyerime R10'da devam ediyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iOS 18 ile iPhone'u Kapatmak Daha Kolay Olacak: İşte Gelecek Yeni Özellik!

  iOS 18 ile gelen yenilikler arasında, iPhone'u kapatmanın kolay yolu ve Denetim Merkezi'nde daha fazla özelleştirme imkanı bulunuyor.

  BİM Marketlerde Bu Hafta: Aksiyon Kamerası, Katlanabilir Bisiklet ve Dahası!

  7 Haziran BİM aktüel kataloğu belli oldu. BİM, Qoocam 3 aksiyon kamerası, katlanabilir bisiklet ve ProZone Intercom sistemi gibi ürünlerini satışa sunacak!

  Apple, iOS 18 ile Daha Fazla Özelleştirme İmkanı Sunacak!

  iOS 18, iPhone kullanıcılarına daha fazla ana ekran ve simge özelleştirme imkanı sunuyor. Yeni güncelleme, yapay zeka odaklı özelliklerle birlikte geliyor.

  iPhone 16 Pro ve Pro Max: İki Yeni Kamera ile Geliyor!

  iPhone 16 Pro ve Pro Max, iki yeni kamera sensörü ile geliyor. 48MP Sony IMX903 sensörlü bu yeni modeller, gelişmiş fotoğraf özellikleriyle piyasaya sürülecek.

  Elon Musk Açıkladı: Starlink İki Ülkede Daha Onaylandı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et