R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Chrome Sekmelerini Kapatmak için Yeni Yol Eklendi!

  Chrome sekmelerini kapatmak için yeni bir yöntem geliştiriliyor. Bu yöntem ile beraber sekmeleri hızlıca kapatmak mümkün hale gelecek.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  01.03.2023 15:15 2200 2 dk okuma süresi
  Chrome Sekmelerini Kapatmak için Yeni Yol Eklendi!
  Son Düzenleme:

  Google Chrome, günümüzün en büyük internet tarayıcılarından birisi. Büyük bir pazar payına sahip Chrome, yeniliklerle de konuşuluyor. Tarayıcı, zaman zaman yaptığı etkili güncellemeler ile insanların dikkatini çekmeyi başarıyor. Şimdi de Chrome için yeni bir özellik göründü. Bu özellik ile beraber sekmeleri kapatmak daha pratik hale bürünecek. Bu da kullanıcılara zaman tasarrufu sağlayacak.

  Chrome sekmelerini kapatmak artık daha pratik

  Google Chrome kullanıcıları için en büyük dertlerden birisi sekme sayısı olmakta. Sekme sayısı artınca sekmeleri kapatmak zorlaşmaya başlar. Bunun için birkaç yol bulunuyor. Bunlardan birisi sekmenin sağ kısmındaki “X” işaretine basmak. Bir diğer yol ise “CTRL + W” tuş kombinasyonunu kullanmak. Bu yöntemlerin dışında bir de sağ tık ile kapatma yöntemi var. Sekmenin üzerine sağ tıkla geldikten sonra “Diğer sekmeleri kapat” seçeneği seçilebilmekte. Ayrıca “Sağdaki sekmeleri kapat” düğmesi de mevcut.

  Bunlar her ne kadar faydalı olsa da bazen bazı sekmelerin kapatılması gerekebilir. Bu durumda uygulanması gereken işlem belirli Chrome sekmelerini kapatmak. Her sekmenin üzerine gelip ”CTRL + W” yapmak mantıklı olmayabilir. Sekmenin yanındaki “X” işaretine basmak da her zaman kolay olmaz. Çünkü fare, bazen sağa veya sola kayabiliyor.

  Bu durumlar için Google geliştirici ekibi, yeni bir güncelleme üzerinde çalışıyor. Yeniliğe göre artık sekmelerin üzerine gelip çift tıklandıktan sonra sekme kapanacak. Yani pencerenin üst kısımda yer alan sekmeye çift tıklamak, sekmenin kapanmasını sağlıyor. Atılacak olan bu adım ile beraber daha hızlı sekme kapatılabilecek. Sekmeler, boyut açısından daha geniş olduğu için yanlış yere tıklama olanağı da azalıyor. Bu yöntem, Chrome kullanıcıları için zaman verimliliği sağlayacak.

  Chrome sekmelerini kapatmak için sunulan bu yöntem, henüz resmî olarak yayınlanmadı. Ne zaman yayınlanacağına dair bir bilgi bulunmuyor. Gelecek Chrome güncellemelerinde bu özellik ile kullanıcıların buluşması bekleniyor. Bu yeniliğin çok yakın bir güncellemede gerçekleşeceğini tahmin ediliyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple tvOS 17 Tanıtıldı: FaceTime, Yenilenen Arayüz ve Daha Fazlası

  Apple, bugün gerçekleştirilen WWDC 2023 etkinliği kapsamında tvOS 17 ve Apple TV 4K için sunulacak yeni özellikleri açıkladı.

  Akıllı Telefon İşlemci Piyasasının Yeni Krallığı: İşte MediaTek ve Qualcomm'un Sırrı!

  Akıllı telefon işlemci piyasasındaki liderin kim olduğu merak konusu olmuştur. Araştırma firması Counterpoint Research, merakları gidermek için en son verileri açıkladı. İşte, işlemci sektörünün kralı!

  Apple'dan İkinci Bir Fiyat Artışı: İşte Yeni iPhone, iPad ve MacBook Fiyatları!

  WWDC 2023 etkinliği sonrasında kapılarını yeniden açan Apple Store, Türkiye'deki kullanıcıları bir fiyat artışı sürprizi ile karşıladı.

  Adaptif Şeffaf Mod ile AirPods'un Yeni Gürültü Engelleme Özelliği

  Apple, bugün düzenlenen WWDC23 etkinliğinde AirPods Pro için heyecan verici bir yenilik duyurdu: "Adaptif Şeffaf Mod". Ayrıca, üç yeni özellik daha tanıtıldı.

  Chrome Sekmelerini Kapatmak için Yeni Yol Eklendi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et