R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Chrome Sekmelerini Kapatmak için Yeni Yol Eklendi!

  Chrome sekmelerini kapatmak için yeni bir yöntem geliştiriliyor. Bu yöntem ile beraber sekmeleri hızlıca kapatmak mümkün hale gelecek.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  01.03.2023 15:15 2605 2 dk okuma süresi
  Chrome Sekmelerini Kapatmak için Yeni Yol Eklendi!
  Son Düzenleme:

  Google Chrome, günümüzün en büyük internet tarayıcılarından birisi. Büyük bir pazar payına sahip Chrome, yeniliklerle de konuşuluyor. Tarayıcı, zaman zaman yaptığı etkili güncellemeler ile insanların dikkatini çekmeyi başarıyor. Şimdi de Chrome için yeni bir özellik göründü. Bu özellik ile beraber sekmeleri kapatmak daha pratik hale bürünecek. Bu da kullanıcılara zaman tasarrufu sağlayacak.

  Chrome sekmelerini kapatmak artık daha pratik

  Google Chrome kullanıcıları için en büyük dertlerden birisi sekme sayısı olmakta. Sekme sayısı artınca sekmeleri kapatmak zorlaşmaya başlar. Bunun için birkaç yol bulunuyor. Bunlardan birisi sekmenin sağ kısmındaki “X” işaretine basmak. Bir diğer yol ise “CTRL + W” tuş kombinasyonunu kullanmak. Bu yöntemlerin dışında bir de sağ tık ile kapatma yöntemi var. Sekmenin üzerine sağ tıkla geldikten sonra “Diğer sekmeleri kapat” seçeneği seçilebilmekte. Ayrıca “Sağdaki sekmeleri kapat” düğmesi de mevcut.

  Bunlar her ne kadar faydalı olsa da bazen bazı sekmelerin kapatılması gerekebilir. Bu durumda uygulanması gereken işlem belirli Chrome sekmelerini kapatmak. Her sekmenin üzerine gelip ”CTRL + W” yapmak mantıklı olmayabilir. Sekmenin yanındaki “X” işaretine basmak da her zaman kolay olmaz. Çünkü fare, bazen sağa veya sola kayabiliyor.

  Bu durumlar için Google geliştirici ekibi, yeni bir güncelleme üzerinde çalışıyor. Yeniliğe göre artık sekmelerin üzerine gelip çift tıklandıktan sonra sekme kapanacak. Yani pencerenin üst kısımda yer alan sekmeye çift tıklamak, sekmenin kapanmasını sağlıyor. Atılacak olan bu adım ile beraber daha hızlı sekme kapatılabilecek. Sekmeler, boyut açısından daha geniş olduğu için yanlış yere tıklama olanağı da azalıyor. Bu yöntem, Chrome kullanıcıları için zaman verimliliği sağlayacak.

  Chrome sekmelerini kapatmak için sunulan bu yöntem, henüz resmî olarak yayınlanmadı. Ne zaman yayınlanacağına dair bir bilgi bulunmuyor. Gelecek Chrome güncellemelerinde bu özellik ile kullanıcıların buluşması bekleniyor. Bu yeniliğin çok yakın bir güncellemede gerçekleşeceğini tahmin ediliyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iPhone 16 Pro Serisine Yeni Kamera Özellikleri Geliyor: İşte Detaylar!

  iPhone 16 Pro serisi, 48MP ultra geniş kamera, genişletilmiş optik yakınlaştırma, yansıma önleyici kaplama ve gelişmiş ana kamera sensörü ile geliyor.

  Snapchat’e Yapay Zeka Destekli Yeni Özellikler Geldi!

  Snapchat, yeni yapay zeka modeli GenAI ile AR deneyimlerini güçlendiriyor. Bitmoji arka planları, sohbet duvar kağıtları ve yapay zeka lensleri ile büyülüyor.

  PUBG UC Satın Almak İçin Yeni Adres: Plyr.com

  Bizler de sizlere, son zamanlarda adından sıkça söz ettiren Plyr.com’u tanıtmak istedik.  Plyr, güvenilir ve kolay bir şekilde; isterseniz üye olmaksızın alışveriş imkanı tanır.

  Instagram’a Yeni Canlı Yayın Özelliği Geliyor: İşte Detaylar!

  Instagram, kullanıcılarının sadece yakın arkadaşlarıyla canlı yayın yapmalarına olanak tanıyan yeni bir özellik sundu. Bu yenilik, samimi bir yayın deneyimi sunacak.

  Chrome Sekmelerini Kapatmak için Yeni Yol Eklendi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et