R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  BluTV’den Zam Haberi! BluTV Aboneli Ücretleri Zamlandı!

  Türkiye’nin yerli dijital yayın platformu BluTV’de son dönemdeki zam dalgasına uyum sağladı. Özellikle piyasadaki rakipleri Netflix ve Disney Plus abonelik ücretlerine zam yapmıştı. BluTV’de mevcut piyasa koşullarını gerekçe göstererek, aylık ve yıllık abonelik ücretlerini arttırdı. İşte zamdan sonra oluşan güncel BluTV abonelik ücretleri!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  28.09.2022 15:06 1767 2 dk okuma süresi
  BluTV’den Zam Haberi! BluTV Aboneli Ücretleri Zamlandı!
  Son Düzenleme:

  Son dönemde web hizmet ve servislerinde de yeni zam açıklamalara geliyor. Apple, Microsoft ve Sony gibi şirketler hem ürünlerinde hem de servislerinde ücret arttırımı yapmıştı. Ücret artış furyasına “Netflix” ve “Disney+” gibi dijital yayın platformları da dahil olmuştu. Netflix abonelik ücretlerine gelen zam çok eleştirilmişti.

  Son olarak Türkiye’nin diğer yerli dijital yayın platformu Exxen abonelik ücretlerine zam açıklamıştı. Gelen zamlar, büyük tepki çekse de yeni bir zam haberi de BluTV’den geldi. Yerli dijital yayın platformu BluTV abonelik ücretlerine zam yaptığını açıkladı. Platformun abonelik ücretlerine yönelik açıkladığı zam, başta Twitter olmak üzere sosyal medyada eleştirildi.

  Güncel BluTV Abonelik Ücretleri

  BluTV

  BluTV tarafından açıklanan abonelik paket ücretlerindeki zam önemli bir artışa neden oldu. Dijital yayın platformu 2015 yılında hizmet vermeye başlamıştı. O tarihten beri yüksek çok sayıda özel yapım dizi ve film projesine imza atmıştı. 

  BluTV abonelik ücretlerindeki son zammı 2022 Haziran ayında yapmıştı. Böylelikle Eylül ayında açıklanan bu yeni zamla birlikte 2022’de 2 zam gelmiş oldu. Dijital yayın platformuna gelen zam uygulamaya alındı. Böylelikle BluTV aylık abonelik ücreti 49.90 TL’ye çıktı. Aylık abonelik paketinin zam öncesi fiyatı 34.90 TL’ydi. Böylelikle sadece aylık abonelik ücreti için %42 oranında zam söz konusu oldu.

  Yıllık abonelik ücreti ise zamla birlikte 358.80 TL oldu. 2022 Haziran ayında yapılan zamla 274.80 TL’ye çıkmıştı. 2022 Eylül ayı itibariyle uygulamaya alınan yeni zamla birlikte tam %30 oranında bir yaşamış oldu.

  Güncel BluTV abonelik fiyatları

  BluTV

  Platform yaptığı son zamla birlikte Türkiye pazarındaki rakiplerinin ücretlerinin üstüne çıkmış oldu. Ancak BluTV’nin, yerli e-ticaret platformu Hepsiburada ile anlaşması bulunuyor. Kullanıcılar “Hepsiburada Premium” aboneliğini aylık “9.90 TL” fiyatla satın alabiliyor. Böylelikle BluTV’yi de ücretsiz olarak kullanabiliyor.

  Türkiye’de hizmet veren dijital yayın platformlarından “Prime Video” ve “Gain” ise henüz zam açıklamadı.

  AbonelikEski FiyatYeni FiyatZam Oranı
  Aylık Paket34.90 TL49.90 TL%42
  Yıllık Paket274.80 TL358.80 TL%30

  Dijital yayın platformlarının açıkladığı zamlar ve sundukları hizmetlerle ilgili düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a yazabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Discord Nitro Türkiye Fiyatına Zam Geldi: İşte Yeni Fiyatlar!

  2024 yılında, Discord Nitro'nun sunduğu ekstra özelliklere ulaşım sağlayan üyelik bedelleri yüzde 40'lık bir artış gösterdi. İşte yeni fiyatlar!

  Twitch Abonelik Ücretlerine Zam Geldi: İşte Güncel Fiyatlar!

  Twitch abonelik ücretleri arttı! Avustralya, Kanada, UK ve Türkiye'de yeni fiyatlar 28 Mart'ta geçerli olacak.

  GAİN de Abonelik Ücretlerine Zam Yaptı: İşte Yeni Fiyatlar!

  GAİN, abonelik ücretlerine yüzde 450 zam yaparak fiyatını 149 TL'ye çıkardı. Yerli platform, sektördeki rekabete ayak uyduruyor.

  Exxen ve ExxenSpor Abonelik Ücretlerine Büyük Zam Geldi: İşte Yeni Fiyatlar!

  Exxen ve ExxenSpor, içerik kalitesini artırmak için üyelik ücretlerine zam yaptı. İşte güncel abonelik fiyatları!

  BluTV’den Zam Haberi! BluTV Aboneli Ücretleri Zamlandı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et