R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Bitcoin'de Tarihi Düşüş Devam Ediyor!

  Amerika başta olmak üzere dünya merkez bankalarının faiz oranlarındaki artırım kararından sonra Bitcoin düşmeye devam ediyor.

  Emre Çelik
  Emre Çelik R10 Editörü
  15.06.2022 17:52 1365 2 dk okuma süresi
  Bitcoin'de Tarihi Düşüş Devam Ediyor!
  Son Düzenleme:

  Kripto para piyasalarında gerçekleşen dalgalanma ile Bitcoin'in fiyatı haftalardır düşmeye devam ediyor. Geçtiğimiz pazar günü 28 bin dolardan işlem gören Bitcoin, bugün itibariyle 22 bin dolar seviyesine kadar geriledi.

  Kripto para fiyatlarındaki büyük hareketlilik, geçtiğimiz Cuma günü Amerika'da açıklanan tüketici fiyat endeksi (Tüfe) sonrasında hız kazandı. Yüksek enflasyon beklentisini yineleyen FED, 14 Haziran'da başlayıp iki gün boyunca devam edecek olan para politikası toplantısında faiz artırımı olasılığını gündeme alarak, Temmuz-Ağustos-Eylül aylarını kapsayacak şekilde 75 baz puanlık faiz artırımı yapılacağını açıkladı. Enflasyon rakamlarının beklentilerin üzerinde gerçekleşmesi durumunda yeni faiz kararlarının da alınacağı tahmin ediliyor.

  Kripto paralardaki değer kaybı devam edecek mi?

  Luna'nın büyük çöküşünün ardından gerçekleşen diğer önemli haber ise Celsius (CEL) adlı popüler kripto şirketinin, müşterilerinin para çekme işlemini duraklatması kararı oldu. Bu hamle ile kripto piyasası aşağı yönlü olarak daha da hareketlendi.

  Bitcoin piyasası tarihindeki en büyük düşüşlerden birini yaşadığı şu günlerde 22 bin dolardan işlem görüyor. Bu rakam 2021 Kasım ayında 69 bin dolar seviyesindeydi. CoinMarketCap verilerine göre toplam kripto para piyasası Şubat 2021'den bu yana ilk kez 1 trilyon doların altına düştü.

  Bitcoin 2022 yılına düşerek girdi

  Bitcoin 2021 yılını yaklaşık %70'lik bir artışla sonlandırmasına rağmen 2022 yılı için aynı kararlılığı sürdüremedi. Yaşanan tüm gelişmeler kripto paraların ne derece güvenliği olduğu konularını tartışmaya açtı. Yatırımcıların uzun zamandır beklediği verimi alamadığı Bitcoin'in daha da düşmesi bekleniyor. Negatif hava ve olumsuz hareketlemelerden nasibini alan diğer popüler kripto para Ethereum'da aynı şekilde hızla değer kaybediyor. Geçtiğimiz hafta başı 18 bin seviyelerinde olan Ethereum bugün itibariyle 12 bin dolar seviyelerine geriledi.

  Tüm dünyada etkisi hissedilen başta enflasyon krizi olmak üzere Rusya-Ukrayna savaşı ve global merkez bankalarının faiz kararları kripto para piyasasına ağır darbe indirdi. Bitcoin'in düşme trendine girmesi ile diğer kripto paralar da olumsuz yönde etkilenmeye devam ediyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Microsoft’dan Dev Adım: Windows 11'de WiFi 7 Desteğini Test Ediyor!

  Windows 11, WiFi 7 desteğiyle internet deneyimini yüksek hız, düşük gecikme ve üstün güvenlikle yeniden tanımlıyor.

  Google Chrome, Yapay Zeka Destekli Yazma Asistanını Test Ediyor!

  Google, Chrome'da 'Yazmama Yardım Et' adı verilen yenilikçi bir yapay zeka destekli özelliği deniyor. Bu özellik, metin oluşturmaya yardımcı olmayı amaçlıyor.

  Oppo Watch X'in Çıkış Tarihi Açıklandı: İşte Detaylar!

  Oppo Watch X, 29 Şubat'ta geliyor. 1,43 inç OLED ekran, Snapdragon W5 Gen 1 çip, 4G LTE, 10W şarj desteği ile dikkat çekiyor.

  WhatsApp Yenilikleri Devam Ediyor: Yüksek Kaliteli Fotoğraf ve Video Paylaşımı Kolaylaşacak!

  WhatsApp artık fotoğraf ve video paylaşımlarınızı varsayılan olarak yüksek kalitede yapmanıza olanak tanıyor.

  Bitcoin'de Tarihi Düşüş Devam Ediyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et