R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Bitcoin'de Tarihi Düşüş Devam Ediyor!

  Amerika başta olmak üzere dünya merkez bankalarının faiz oranlarındaki artırım kararından sonra Bitcoin düşmeye devam ediyor.

  Emre Çelik Emre Çelik 15.06.2022 17:52 1123 2 dk okuma süresi
  Bitcoin'de Tarihi Düşüş Devam Ediyor!
  Son Düzenleme:

  Kripto para piyasalarında gerçekleşen dalgalanma ile Bitcoin'in fiyatı haftalardır düşmeye devam ediyor. Geçtiğimiz pazar günü 28 bin dolardan işlem gören Bitcoin, bugün itibariyle 22 bin dolar seviyesine kadar geriledi.

  Kripto para fiyatlarındaki büyük hareketlilik, geçtiğimiz Cuma günü Amerika'da açıklanan tüketici fiyat endeksi (Tüfe) sonrasında hız kazandı. Yüksek enflasyon beklentisini yineleyen FED, 14 Haziran'da başlayıp iki gün boyunca devam edecek olan para politikası toplantısında faiz artırımı olasılığını gündeme alarak, Temmuz-Ağustos-Eylül aylarını kapsayacak şekilde 75 baz puanlık faiz artırımı yapılacağını açıkladı. Enflasyon rakamlarının beklentilerin üzerinde gerçekleşmesi durumunda yeni faiz kararlarının da alınacağı tahmin ediliyor.

  Kripto paralardaki değer kaybı devam edecek mi?

  Luna'nın büyük çöküşünün ardından gerçekleşen diğer önemli haber ise Celsius (CEL) adlı popüler kripto şirketinin, müşterilerinin para çekme işlemini duraklatması kararı oldu. Bu hamle ile kripto piyasası aşağı yönlü olarak daha da hareketlendi.

  Bitcoin piyasası tarihindeki en büyük düşüşlerden birini yaşadığı şu günlerde 22 bin dolardan işlem görüyor. Bu rakam 2021 Kasım ayında 69 bin dolar seviyesindeydi. CoinMarketCap verilerine göre toplam kripto para piyasası Şubat 2021'den bu yana ilk kez 1 trilyon doların altına düştü.

  Bitcoin 2022 yılına düşerek girdi

  Bitcoin 2021 yılını yaklaşık %70'lik bir artışla sonlandırmasına rağmen 2022 yılı için aynı kararlılığı sürdüremedi. Yaşanan tüm gelişmeler kripto paraların ne derece güvenliği olduğu konularını tartışmaya açtı. Yatırımcıların uzun zamandır beklediği verimi alamadığı Bitcoin'in daha da düşmesi bekleniyor. Negatif hava ve olumsuz hareketlemelerden nasibini alan diğer popüler kripto para Ethereum'da aynı şekilde hızla değer kaybediyor. Geçtiğimiz hafta başı 18 bin seviyelerinde olan Ethereum bugün itibariyle 12 bin dolar seviyelerine geriledi.

  Tüm dünyada etkisi hissedilen başta enflasyon krizi olmak üzere Rusya-Ukrayna savaşı ve global merkez bankalarının faiz kararları kripto para piyasasına ağır darbe indirdi. Bitcoin'in düşme trendine girmesi ile diğer kripto paralar da olumsuz yönde etkilenmeye devam ediyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Tesla Model 3’ün Yeniden Tasarlanması Kararı Alındı! Yeni Tasarım İle Üretim Maliyetinde Düşüş Yaşanacak!

  Elektrikli araç üreticisi Tesla, Model 3 için tasarım yenileme kararı aldı. Yeni tasarım sayesinde üretim maliyetinin büyük oranda düşmesi bekleniyor!

  The Witcher 3: Wild Hunt Güncellemesi için Çıkış Tarihi Paylaşıldı!

  CD Projekt RED şirketi, The Witcher 3'ün yeni güncellemesinin 14 Aralık 2022’de piyasada yer alacağını ifade etti. Güncelleme ücretsiz olacak.

  Samsung Güncellemelere Devam Ediyor! Katlanabilir Telefonlara Android 13 Güncellemesi!

  Samsung, Android 13 tabanlı One UI 5 güncellemesini alan model sayısını arttırmaya devam ediyor. Şirket Kasım ayı içerisinde pek çok modele güncellemeyi yayınladı. Şimdiyse bu yıl tanıtılan o 2 model için Android 13 güncellemesi yayınladı.

  Apple Kullanıcıları “Hey Siri” Komutuna Veda Ediyor!

  Apple’ın popüler sanal dijital asistanı Siri, bundan sonra 'Hey Siri' komutu ile çalışmayacak. Apple, bundan sonra kullanıcıları tek kelime ile uyandıracak!

  Bitcoin'de Tarihi Düşüş Devam Ediyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et