R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Amazon o davayı da kaybetti! Amazon işten çıkarttığı çalışanı geri alacak!

  Amazon’un 2020 yılında işten çıkarttığı işçinin, açtığı davada son karar verildi. Mahkemenin Amazon’u haksız bulduğu davada cezada belli oldu.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 20.04.2022 17:42 344 2 dk okuma süresi
  Amazon o davayı da kaybetti! Amazon işten çıkarttığı çalışanı geri alacak!
  Son Düzenleme:

  En büyük uluslararası şirketlerden birisi olan Amazon’un, bulut bilişim(cloud), e-ticaret’e ve hatta yapay zekaya kadar pek çok alanda gündemden düşmeyen yatırımları bulunuyor. Amazon’un son dönede sıkça gündemde olmasının bir diğer nedeniyse yaşadığı büyük skandallar. Mahkemeye uzanan bu skandallardan birisinin sonucu belli oldu.

  Haksız şekilde işten çıkartılan işçinin görevi iade edilecek!

  Amazon’un ABD’de bulunan ve “JFK8” isimli tesisinde 6 Nisan 2022 tarihinde işçiler tarafından protesto yapılmıştı. Protestoya katılan işçilerden bir tanesi tesisteki bu protestoya katıldığı için Amazon tarafından işten kovulmuştu. İşçi, verilen bu haksız kararın peşini bırakmayarak, mahkemeye başvurdu. İşte o davanın son kararı açıklandı.

  Amazon

  İşçiler protestoda Amazon’un tesis genelinde COVİD19 nedeniyle alması gereken önlemleri tam olarak almayarak, çalışanlarının sağlığını hiçe saydığını ve bu nedenle deponun kapatılması gerektiğini belirtmişlerdi. Bu görüşü savunanlardan birisi de işten çıkartılan Gerald Bryson’dı. Bu protestolu söylemi onun kovulmasına neden oldu.

  Amazon: Protesto değil, hakaret ve saldırgan tavır

  Olayın mahkemeye taşınmasından sonra Amazon cephesi verdiği ifadede çalışanın protesto yapıyor olmasından dolayı işten çıkartılmadığı belirtildi. Aslında esas işten çıkartılma nedeninin protesto esnasında başvurduğu ağır küfürler olduğu ve bunun da iş hukuku kapsamında kaba veya taciz edici dil sınırları kapsamında işten çıkartılmanın gerçekleştirildiği belirtilmişti.

  Amazon çalışanları

  2 yıl devam eden dava sürecinin ardından mahkeme son kararını açıkladı. Mahkeme aldığı karar ile Amazon cephesini suçlu buldu ve çalışanın işinden haksız şekilde çıkartıldığı kararına vardı. Alınan karar ile birlikte mahkeme işten çıkartılan Gerald Bryson’un yeniden aynı pozisyondaki işine geri döndürüleceğine hükmetti.

  Ayrıca mahkeme Gerald Bryson’ın bu dönemde işsiz olmasından dolayı yaşadığı kaybın giderilmesi noktasında Amazon tarafından söz konusu döneme ait tüm ödemelerin yapılmasına karar verdi.

  Mahkemenin kararının ardından Amazon sözcüsü Kelly Nantel, şirket olarak mahkemenin bu kararına itiraz haklarını kullanacaklarını açıkladı.

  Amazon’un skandallarıyla ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar ve R10.NET Forum’dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  487 Milyon WhatsApp Kullanıcısının Telefon Numarası Satışa Sunuldu!

  WhatsApp, yine kötü bir haberle gündeme geldi. Bilgilere göre ciddi bir güvenlik açığı ortaya çıktı ve 487 milyon kullanıcının telefon numarası satışa sunuldu.

  Elon Musk’tan iPhone ve Android'e Gözdağı! Kendi Telefonunu Üreterek Dev Şirketleri Zora Mı Sokacak?

  Twitter'ın App Store ve Google Play’den kaldırılması dedikoduları Musk’ı sinirlendirdi. Musk, bu dedikoduları kendi telefonunu çıkarma tehdidi ile cevapladı.

  Twitter’da Yeni Bir Dönem Başlıyor! Twitter 2.0 Resmen Duyuruldu!

  Twitter’ı satın aldıktan sonra gündemden düşmeyen Elon Musk, yeni bir yeniliğe imza attı. Musk, resmi olarak Twitter 2.0 dönemini duyurdu!

  Galaksilerin Çarpışması Hubble Uzay Teleskobundan Kaçmadı! Çarpışmanın Fotoğrafları Dünya’ya Gönderildi!

  Hubble Uzay Teleskobu, iki galaksinin çarpışma anı fotoğraflarını çekti. Teleskop, çektiği çarpışma fotoğraflarını Dünya’ya gönderdi.

  Amazon o davayı da kaybetti! Amazon işten çıkarttığı çalışanı geri alacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et