R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Amazon Dijital Alışveriş Merkezi Açıyor!

  E-ticaret sektörünün lider şirketlerinden Amazon, önemli bir yeniliğe imza atıyor. Şirket e-ticaret hizmetlerinin kapsamını genişleterek, fiziksel alışveriş merkezini sanal ortama taşıyor. İşte detaylar!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  02.08.2022 11:36 2230 2 dk okuma süresi
  Amazon Dijital Alışveriş Merkezi Açıyor!
  Son Düzenleme:

  E-ticaret sektörünün en popüler şirketlerinden birisi olan Amazon, 2022 yılında önemli güncellemelere imza atmaya devam ediyor. Pek çok alanda hizmet sunan Amazon, özellikle e-ticaret hizmetlerinin yaygınlaşması noktasında önemli çalışmalar sunuyor. Bu çerçevede şirket, gelecek dönemde online alışveriş olgusunu daha da ileri bir seviyeye taşımayı hedefliyor.

  Amazon Dijital Alışveriş Merkezi Açılıyor

  Modern dünyada alışveriş merkezleri tüm ihtiyaçların tek bir yerden karşılanabilmesine yardımcı olan alanlar olduğundan yoğun şekilde talep görüyor. Alışveriş kültürünün değişim yaşamasına neden olan alışveriş merkezleri ile aslında e-ticaret platformları da ciddi benzerlikler taşıyor. Ancak e-ticaret platformları görsel yapı bakımından fiziksel mağazalara göre daha sınırlı kapsama sahip olabiliyor. Dünya e-ticaret devi Amazon, yeni alışveriş merkezi konsepti ile bu deneyimi dijitale en iyi şekilde taşımayı hedefliyor.

  Amazon

  Şirket tarafından hayata geçirilen proje çerçevesinde e-ticaret platformuna yeni “mağaza güncellemeleri” getirecek. Böylelikle alışveriş merkezlerinin deneyiminin dijital olarak da yaşanabilmesine yardımcı olacak. Burada yapılacak alışverişlerde ürünlerin aynı gün içerisinde tüketiciye teslimi sağlanacak.

  Amazon, yeni alışveriş merkezi konseptinin ilk denemelerini ABD’nin “Chicago”, “Washington”, “Seattle, ve “Las Vegas” dahil olmak üzere 15 kentinde hizmete açıyor.

  Dünyaca Ünlü Markalar Olacak

  Amazon’un yeni projesi ile birlikte çok önemli markaların yer alacağı da belirtildi. Özellikle “Diesel”, “Pacsun”, “Superdry” ve “GNC” gibi markaların ilk etapta Amazon alışveriş merkezinde yer alacak. Kullanıcılar bu gibi markaların mağazalarına dijital ortamda gidebilecek ve direkt olarak raflardan ürünleri inceleme fırsatına sahip olabilecek. Daha sonra kolayca siparişini oluşturarak, Amazon teslimat elemanı tarafından alınan ürünün aynı gün içerisinde teslim edilmesi mümkün olacak.

  Amazon

  Amazon alışveriş merkezi modelinde “Amazon Prime” aboneliğinin getirdiği aynı gün ücretsiz teslimat avantajı kapsamda bulunmuyor. Özel bir hizmet olarak değerlendirildiğinden kullanıcıların Amazon alışveriş merkezinde verecekleri siparişlerin aynı gün teslim edilmesi “2.99 Dolar” şeklinde ücretlendiriliyor. Bu hizmet modelinde ücretsiz teslimat için alışveriş tutarının “25 Dolar” olması koşulu getirildi.

  Amazon’un gelecek dönemde yeni şehirleri de kapsama alacağı ve yeni mağazaların eklenmeye devam edileceği açıklandı. Böylelikle Amazon dijital alışveriş içinde yepyeni bir deneyimi kullanıcılarına sunuyor. Söz konusu dijital alışveriş merkezi modelinin Türkiye’ye ise ne zaman geleceğine dair bir bilgi bulunmuyor.

  Amazon’un dijital alışveriş modeli konusunda sizin düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a iletebilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple Store Uygulamasına Canlı Alışveriş Özelliği Geldi: Şimdilik Sadece ABD'de Çalışıyor!

  Apple, App Store uygulamasında uzman rehberliğinde ürün satın alma imkanı sunan canlı alışveriş özelliğini tanıttı. Ancak hizmet, şimdilik yalnız ABD'de aktif!

  Xbox Series X'in Tamamen Dijital Yeni Versiyonu Geliyor!

  Microsoft'un disk sürücüsüz ve beyaz renkli yeni Xbox Series X modeli, yenilikçi tasarımıyla yakında piyasaya sürülüyor.

  Türkiye'de En Çok Kullanılan Dijital Platformlar Belli Oldu: İşte O Liste!

  Türkiye'nin en popüler dijital platformları ve 2023 pazar payları belli oldu. BluTV liderliğini sürdürürken Netflix ve Amazon tırmanışını sürdürüyor.

  Amazon Rufus Resmen Çıktı: Alışverişte Yapay Zeka Asistanı Dönemi Başlıyor!

  Amazon'un yapay zeka asistanı Rufus, alışveriş deneyimini kişiselleştirerek kullanıcıların en iyi ürünleri bulmasına yardımcı oluyor.

  Amazon Dijital Alışveriş Merkezi Açıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et