R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Abone Kaybeden Netflix'te Kıyım Başladı: 100'lerce Çalışan Kovuldu

  Abone kaybı yaşayan Netflix, şirket politikasını değiştiriyor. Sadece bir günde 150 çalışanını işten çıkaran Netflix, yeniden canlanacak mı?

  Miraç Yılmaz
  Miraç Yılmaz R10 Editörü
  18.05.2022 11:40 1879 2 dk okuma süresi
  Abone Kaybeden Netflix'te Kıyım Başladı: 100'lerce Çalışan Kovuldu
  Son Düzenleme:

  Yayın devi Netflix, Salı günü ekstra 150 çalışanını işten çıkardı. İş gücünün yeniden yapılandırılması, on yıl içinde ilk kez abonelerde bir düşüş bildirdiği için şirket içindeki büyük bir değişimin son sinyali oldu.

  Bu ay, Netflix hayran sitesi Tudum için çalışanların ve yapımcıların işten çıkarılması internette dalgalar yarattı. İnsanlar, şirketi yakın zamanda işe alınan personeli serbest bıraktığı ve çalışmaları, dahili pazarlama eksikliği nedeniyle eleştirdi.

  Bir Netflix sözcüsü NPR'ye yaptığı açıklamada, Salı günü serbest bırakılan çalışanların "çoğunlukla ABD merkezli" olduğunu söyledi.

  Sözcü, "Bu değişiklikler, bireysel performanstan ziyade iş gereksinimleri tarafından yönlendiriliyor, bu da onları özellikle zorlaştırıyor, çünkü hiçbirimiz böyle harika meslektaşlarımıza veda etmek istemiyoruz" dedi.

  Netflix 10 yıl sonra ilk kez abone kaybı bildirdi

  Netflix, ilk çeyrek kazanç çağrısı sırasında ortaya çıkan yavaşlayan gelir artışının ortasında maliyetleri dizginlemek için bu değişiklikleri yapıyor.

  Bu işten çıkarmalar, Netflix'in geçirmekte olduğu kültürel bir değişikliği yansıtıyor. Platformunda tartışmalı programlamanın ardından teknoloji devi, çalışanların zararlı buldukları projeler üzerinde çalışmak zorunda kalabileceklerini söylemek için kısa süre önce kurumsal kültür notunu değiştirdi.

  Güncellenen bölümde, "Çeşitli izleyiciler ve zevkler için program yapıyoruz ve Netflix'in belirli sanatçıları veya sesleri sansürlemesine karşı, izleyicilerin kendileri için neyin uygun olduğuna karar vermelerine izin veriyoruz" ifadeleri kullanıldı.

  Netflix'in tartışmalı politikası

  Bir zamanlar eğlence endüstrisi için büyük bir dev olan Netflix, egemenliğini sürdürmek için mücadele ediyor. Son zamanlarda halkı kızdıran diğer olası değişiklikler arasında parola paylaşımına yönelik baskı da yer alıyor.

  Yayın devi, yaygın hesap paylaşımını durduracak yeni bir politikayla ilgili haberler Mart ayında duyurdu. Şifresini paylaşan kullanıcılar, alışkanlıklarını değiştirmek zorunda kalmamak için “küçük bir ek ücret” ödeyecek.

  Ayrıca Ozark sona erdi, Stranger Things ve The Crown da önümüzdeki bir iki yıl içinde sonlanacak. Yani birçok müşteri sadece bir aylığına abone olabilecek, Squid Game'in ikinci sezonunu izleyecek ve ardından üyeliklerini iptal edebilecek.

  Sizin Netflix'in tartışmalı politikası hakkındaki düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  Profesyonel editörlük kariyerime R10'da devam ediyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Twitch Abonelik Ücretlerine Zam Geldi: İşte Güncel Fiyatlar!

  Twitch abonelik ücretleri arttı! Avustralya, Kanada, UK ve Türkiye'de yeni fiyatlar 28 Mart'ta geçerli olacak.

  Apple, Yenilenmiş M3 MacBook Pro Satmaya Başladı: İşte Detaylar!

  Apple, M3 Pro ve M3 Max çipli yenilenmiş MacBook Pro modellerini, uygun fiyatlarla ve tam işlevsellik garantisiyle satışa çıkarıyor.

  GAİN de Abonelik Ücretlerine Zam Yaptı: İşte Yeni Fiyatlar!

  GAİN, abonelik ücretlerine yüzde 450 zam yaparak fiyatını 149 TL'ye çıkardı. Yerli platform, sektördeki rekabete ayak uyduruyor.

  Exxen ve ExxenSpor Abonelik Ücretlerine Büyük Zam Geldi: İşte Yeni Fiyatlar!

  Exxen ve ExxenSpor, içerik kalitesini artırmak için üyelik ücretlerine zam yaptı. İşte güncel abonelik fiyatları!

  Abone Kaybeden Netflix'te Kıyım Başladı: 100'lerce Çalışan Kovuldu

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et