R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Abone Kaybeden Netflix'te Kıyım Başladı: 100'lerce Çalışan Kovuldu

  Abone kaybı yaşayan Netflix, şirket politikasını değiştiriyor. Sadece bir günde 150 çalışanını işten çıkaran Netflix, yeniden canlanacak mı?

  Miraç Yılmaz Miraç Yılmaz 18.05.2022 11:40 1373 2 dk okuma süresi
  Abone Kaybeden Netflix'te Kıyım Başladı: 100'lerce Çalışan Kovuldu
  Son Düzenleme:

  Yayın devi Netflix, Salı günü ekstra 150 çalışanını işten çıkardı. İş gücünün yeniden yapılandırılması, on yıl içinde ilk kez abonelerde bir düşüş bildirdiği için şirket içindeki büyük bir değişimin son sinyali oldu.

  Bu ay, Netflix hayran sitesi Tudum için çalışanların ve yapımcıların işten çıkarılması internette dalgalar yarattı. İnsanlar, şirketi yakın zamanda işe alınan personeli serbest bıraktığı ve çalışmaları, dahili pazarlama eksikliği nedeniyle eleştirdi.

  Bir Netflix sözcüsü NPR'ye yaptığı açıklamada, Salı günü serbest bırakılan çalışanların "çoğunlukla ABD merkezli" olduğunu söyledi.

  Sözcü, "Bu değişiklikler, bireysel performanstan ziyade iş gereksinimleri tarafından yönlendiriliyor, bu da onları özellikle zorlaştırıyor, çünkü hiçbirimiz böyle harika meslektaşlarımıza veda etmek istemiyoruz" dedi.

  Netflix 10 yıl sonra ilk kez abone kaybı bildirdi

  Netflix, ilk çeyrek kazanç çağrısı sırasında ortaya çıkan yavaşlayan gelir artışının ortasında maliyetleri dizginlemek için bu değişiklikleri yapıyor.

  Bu işten çıkarmalar, Netflix'in geçirmekte olduğu kültürel bir değişikliği yansıtıyor. Platformunda tartışmalı programlamanın ardından teknoloji devi, çalışanların zararlı buldukları projeler üzerinde çalışmak zorunda kalabileceklerini söylemek için kısa süre önce kurumsal kültür notunu değiştirdi.

  Güncellenen bölümde, "Çeşitli izleyiciler ve zevkler için program yapıyoruz ve Netflix'in belirli sanatçıları veya sesleri sansürlemesine karşı, izleyicilerin kendileri için neyin uygun olduğuna karar vermelerine izin veriyoruz" ifadeleri kullanıldı.

  Netflix'in tartışmalı politikası

  Bir zamanlar eğlence endüstrisi için büyük bir dev olan Netflix, egemenliğini sürdürmek için mücadele ediyor. Son zamanlarda halkı kızdıran diğer olası değişiklikler arasında parola paylaşımına yönelik baskı da yer alıyor.

  Yayın devi, yaygın hesap paylaşımını durduracak yeni bir politikayla ilgili haberler Mart ayında duyurdu. Şifresini paylaşan kullanıcılar, alışkanlıklarını değiştirmek zorunda kalmamak için “küçük bir ek ücret” ödeyecek.

  Ayrıca Ozark sona erdi, Stranger Things ve The Crown da önümüzdeki bir iki yıl içinde sonlanacak. Yani birçok müşteri sadece bir aylığına abone olabilecek, Squid Game'in ikinci sezonunu izleyecek ve ardından üyeliklerini iptal edebilecek.

  Sizin Netflix'in tartışmalı politikası hakkındaki düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Amazon Prime Abonelik Ücretleri Avrupa’da Artıyor

  Amazon tarafından alınan kararla birlikte Avrupa pazarı için zam gelmesi kesinleşti. Peki Amazon Prime aboneliğine gelecek zam Türkiye'ye yansıyacak mı?

  P2P Teknolojisinde Çalışan Görüntülü Arama Uygulaması Keet Duyuruldu!

  Kripto para piyasasının güçlü şirketlerinden "Bitfinex" ve "Tether" tarafından "P2P" tabanlı yeni nesil bir görüntülü arama uygulamasının geliştirildiği biliniyordu. Resmi lansmanla Keet özellikleri açıklandı ve kullanıma sunuldu! İşte Keet uygulaması!

  Netflix ile Microsoft Ortaklık Kurdu: Ucuz ve Reklamlı Abonelik Sistemi Geliyor!

  Disney Plus ve HBO Max gibi rakiplerinin dünya pazarına açılmasıyla birlikte zor dönem geçiren Netflix'ten yeni hamle geldi. Netflix, Microsoft ile reklamlı abonelik anlaşması yaptı. İşte anlaşmanın detayları!

  Elif 1155

  BMW için Abonelik Dönemi Başlıyor: Bazı Özellikler Paralı Sunulacak!

  BMW uzun süredir üzerinde çalıştığı abonelik sistemini hayata geçirdi. Yeni hizmetler artık abonelik sistemi ile satın alınabilecek. Ekstra özellikler abonelik sistemine dahil edilecek.

  Elif 1529
  Abone Kaybeden Netflix'te Kıyım Başladı: 100'lerce Çalışan Kovuldu

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et