R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Abone Kaybeden Netflix'te Kıyım Başladı: 100'lerce Çalışan Kovuldu

  Abone kaybı yaşayan Netflix, şirket politikasını değiştiriyor. Sadece bir günde 150 çalışanını işten çıkaran Netflix, yeniden canlanacak mı?

  Miraç Yılmaz Miraç Yılmaz 18.05.2022 11:40 1435 2 dk okuma süresi
  Abone Kaybeden Netflix'te Kıyım Başladı: 100'lerce Çalışan Kovuldu
  Son Düzenleme:

  Yayın devi Netflix, Salı günü ekstra 150 çalışanını işten çıkardı. İş gücünün yeniden yapılandırılması, on yıl içinde ilk kez abonelerde bir düşüş bildirdiği için şirket içindeki büyük bir değişimin son sinyali oldu.

  Bu ay, Netflix hayran sitesi Tudum için çalışanların ve yapımcıların işten çıkarılması internette dalgalar yarattı. İnsanlar, şirketi yakın zamanda işe alınan personeli serbest bıraktığı ve çalışmaları, dahili pazarlama eksikliği nedeniyle eleştirdi.

  Bir Netflix sözcüsü NPR'ye yaptığı açıklamada, Salı günü serbest bırakılan çalışanların "çoğunlukla ABD merkezli" olduğunu söyledi.

  Sözcü, "Bu değişiklikler, bireysel performanstan ziyade iş gereksinimleri tarafından yönlendiriliyor, bu da onları özellikle zorlaştırıyor, çünkü hiçbirimiz böyle harika meslektaşlarımıza veda etmek istemiyoruz" dedi.

  Netflix 10 yıl sonra ilk kez abone kaybı bildirdi

  Netflix, ilk çeyrek kazanç çağrısı sırasında ortaya çıkan yavaşlayan gelir artışının ortasında maliyetleri dizginlemek için bu değişiklikleri yapıyor.

  Bu işten çıkarmalar, Netflix'in geçirmekte olduğu kültürel bir değişikliği yansıtıyor. Platformunda tartışmalı programlamanın ardından teknoloji devi, çalışanların zararlı buldukları projeler üzerinde çalışmak zorunda kalabileceklerini söylemek için kısa süre önce kurumsal kültür notunu değiştirdi.

  Güncellenen bölümde, "Çeşitli izleyiciler ve zevkler için program yapıyoruz ve Netflix'in belirli sanatçıları veya sesleri sansürlemesine karşı, izleyicilerin kendileri için neyin uygun olduğuna karar vermelerine izin veriyoruz" ifadeleri kullanıldı.

  Netflix'in tartışmalı politikası

  Bir zamanlar eğlence endüstrisi için büyük bir dev olan Netflix, egemenliğini sürdürmek için mücadele ediyor. Son zamanlarda halkı kızdıran diğer olası değişiklikler arasında parola paylaşımına yönelik baskı da yer alıyor.

  Yayın devi, yaygın hesap paylaşımını durduracak yeni bir politikayla ilgili haberler Mart ayında duyurdu. Şifresini paylaşan kullanıcılar, alışkanlıklarını değiştirmek zorunda kalmamak için “küçük bir ek ücret” ödeyecek.

  Ayrıca Ozark sona erdi, Stranger Things ve The Crown da önümüzdeki bir iki yıl içinde sonlanacak. Yani birçok müşteri sadece bir aylığına abone olabilecek, Squid Game'in ikinci sezonunu izleyecek ve ardından üyeliklerini iptal edebilecek.

  Sizin Netflix'in tartışmalı politikası hakkındaki düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  The Game Awards 2022 Adayları Açıklandı, Oylama Başladı: God of War ve Elden Ring Başı Çekiyor

  The Game Awards, 2022 adaylarını açıkladı. Oylama, 7 Aralık 2022’ye kadar devam edecek ve 8 Aralık’ta ise onlarca oyunun yarışacağı etkinlik düzenlenecek.

  Netflix’in Uygun Fiyatlı Reklamlı Abonelik Paketi Kullanıcılara Sunuldu!

  Dijital yayın platformu Netflix, önemli bir yeniliğe gitti. Bu yeniliğe göre reklamlı abonelik sayesinde daha uygun fiyat ile platforma erişim imkanı sunuldu.

  Youtube Abone Sayısı En Hızlı Nasıl Artırılır?

  Youtube'da hızlı bir şekilde abone kazanmak için belirli bir stratejiye göre ilerlemek gerekir. Böylece düzenli olarak abone sayısı artacaktır.

  Netflix'ten Şifre Paylaşıma Engel: Profil Transferi Geliyor!

  Netflix, bir abonelikle birden fazla kişinin içeriklere ulaşmasını engellemek için şifre paylaşımını kaldırıyor. Bundan sonra artık profil transferi yapılacak.

  Abone Kaybeden Netflix'te Kıyım Başladı: 100'lerce Çalışan Kovuldu

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et