R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elektrikli Tır Tesla Semi Ön Siparişleri Başladı: Fiyatı Sudan Ucuz!

  Tesla, dört yıllık bekleyişin ardından Semi elektrikli kamyonu için sipariş defterlerini açtı. İşte Tesla Semi özellikleri ve fiyatı.

  Miraç Yılmaz Miraç Yılmaz 17.05.2022 18:14 1215 2 dk okuma süresi
  Elektrikli Tır Tesla Semi Ön Siparişleri Başladı: Fiyatı Sudan Ucuz!
  Son Düzenleme:

  Tesla, tam elektrikli Semi kamyonu gösteren ilk şirketlerden biriydi, ancak 2017'de piyasaya sürülmesinden bu yana, diğer şirketler zaten rakip modeller piyasaya sürdüler, Semi henüz üretime geçmedi. Ancak nihayet, 2019'da piyasaya sürüleceği vaadiyle gösterildikten beş yıl sonra, Tesla Semi nihayet sipariş için hazır.

  Bir Semi rezerve etmek için, önden 5.000 dolar, ardından siparişinizi doğrulamak için ek 15.000 dolar ödemeniz gerekiyor. Resmi rezervasyon sayfasında Tesla, potansiyel alıcıları şu şekilde bilgilendirir:

  Tesla Semi rezervasyonları, başlangıçta 5.000 $ kredi kartı ödemesi gerektirir. İlk Tesla Semi için 15.000$'lık bir banka havalesi ödemesi ve ayrıca her bir Tesla Semi için 20.000$'lık bir banka havalesi gereklidir. Banka havaleleri 10 gün içinde yapılır. Banka havalesi ödemesi alınana kadar rezervasyonlar kesinleşmez.

  Tesla Semi çıkış tarihi ne zaman?

  Tesla'ya göre ilk 5.000 dolar tamamen iade edilebilir, ancak diğer 15.000 doları ödediğinizde, siparişinizi iptal etseniz bile paranızı geri alamazsınız. Muhtemel bir teslimat süresi için internete baktığımızda, herhangi resmi bir açıklamada bahsedildiğini bulamadık, Tesla sadece şunları söylüyor:

  Rezervasyonunuzu yaparak Tesla Semi siparişiniz için yaklaşık önceliği güvence altına aldınız. Siparişinizin zamanlaması, diğer faktörlerin yanı sıra geliştirme, üretim ve üretim programlarına bağlı olabilir. Rezervasyon ödemeniz tarafımıza ulaştığında, Rezervasyonunuz geçerlilik kazanır.

  Teslimatların 2023'te başlayacağına inanılıyor, ancak tam olarak ne zaman olacağını bilmiyoruz. 

  Tesla Semi çıkış tarihi ne zaman?

  Tesla CEO'su Elon Musk bu yılın Nisan ayında, üreticinin yalnızca Semi için değil, Cybertruck ve Roadster için de teslimatları başlatmak istediği için 2023'ün Tesla için büyük bir yıl olacağını açıkça belirtti. 

  Teksas'taki Cyber Rodeo etkinliği sırasında Musk şunları söyledi:

  Cybertruck'ın üretimi gelecek yıl geliyor. Roadster ve Semi ile üretimde olacağız. Hepsi bu kadar. Bu yıl tamamen büyüme ile ilgili ve gelecek yıl büyük bir yeni ürün dalgası olacak.

  Tesla Semi özellikleri 

  Tesla'nın "güçlü" olarak tanımladığı bir özellik olan 0-100 km'ye 20 saniyede çıkıyor. Dört bağımsız motor -tümü arka aksta- yüzde 5'lik eğimde 96.5 km/saat hıza izin veriyor. Tesla, Semi'nin enerji tüketiminin mil başına 2 kWh'nin altında olduğunu söylüyor.

  Tesla Semi, iki pil seçeneğiyle sunuluyor. Tesla, enerji kapasitesini belirtmemiş olsa da, web sitesi Semi'nin 482 km veya 805 km menzil sunabileceğini söylüyor.

  Siz Tesla Semi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung Galaxy Buds 2 Pro Özellikleri ve Türkiye Fiyatı

  Samsung Galaxy Buds 2 Pro kulaklıklar için ön sipariş kampanyası başladı. 26 Ağustos’tan itibaren satışları başlayacak olan kulaklıkların Türkiye fiyatı da belli oldu.

  Twitter Anlaşmazlığı Elon Musk’a Pahalıya Patladı! Yine Tesla Hisselerini Sattı!

  Twitter ile anlaşmazlık sürecindeki Elon Musk, Tesla hissesi sattı. Yayınlanan raporlara göre 7.92 Milyon hisse satışı gerçekleştirdi. İşte 6.9 Milyar Dolar değerdeki satış ve nedeni!

  Karsan, Türkiye'deki İlk Elektrikli Otobüs Teslimatını Antalya'da Gerçekleştirdi

  Karsan tarafından geliştirilen Karsan E-Atak, Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne 2 adet olarak teslim edildi. Böylelikle Türkiye'de bir ilk gerçekleşmiş oldu.

  Lucid Batma Noktasına Geldi! Tesla’nın Rakibi İken Hedeflerde Küçülmeye Gidiyor

  Piyasaya çıktığı ilk dönemde Tesla'nın en güçlü rakibi olarak gösterilen Lucid, 2022'de ciddi krizlerle boğuşuyor.

  Elektrikli Tır Tesla Semi Ön Siparişleri Başladı: Fiyatı Sudan Ucuz!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et