R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  YouTube Reklam Engelleyicilere Karşı Önlemleri Artırıyor!

  YouTube, video izleyicilerinden reklam engelleyicilerini devre dışı bırakmasını bekliyor. Platform, gelir modelini etkileyen unsurlara karşı önlemleri artırmaya hazırlanıyor.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  01.11.2023 16:10 3208 1 dk okuma süresi
  YouTube Reklam Engelleyicilere Karşı Önlemleri Artırıyor!
  Son Düzenleme:

  Günümüzde birçok internet platformu, reklam gelirleri sayesinde ayakta duruyor. Bu platformların başında gelen YouTube, son dönemde reklam engelleyicilere karşı attığı adımlarla gündeme geldi.

  YouTube ve Reklam Engelleyici Savaşı

  Reklam gelirleri, YouTube için kritik bir öneme sahip. Bu yüzden bu gelir akışını bozan unsurlarla mücadele etme ihtiyacı hissediyor. Özellikle tarayıcı eklentileri aracılığıyla reklam engelleme işlemi yapan kullanıcılara karşı yeni bir strateji benimsedi. Haziran ayında sınırlı bir kullanıcı grubu için test edilmeye başlanan bu uygulama, sonunda tüm kullanıcılara yayıldı. Artık reklam engelleyici kullanan kişiler, YouTube videolarını izleyemeyecekler.

  Kullanıcılara Uyarı Mesajı

  YouTube'un bu yeni yaklaşımı kapsamında tarayıcısında reklam engelleyici tespit edilen kullanıcılara özel bir bilgilendirme ekranı gösterilecek. Bu ekranda kullanıcılardan, reklam engelleyiciyi pasif hale getirmeleri ya da reklamsız bir deneyim için YouTube Premium'u tercih etmeleri istenecek.

  İçerik Üreticileri İçin Ne Anlama Geliyor?

  Reklam engelleyicilere karşı bu tür bir yaklaşımın benimsenmesi, içerik üreticileri için de önemlidir. Çünkü reklam engelleyiciler nedeniyle azalan reklam gelirleri, doğrudan içerik üreticilerinin kazançlarını da olumsuz etkiliyor. YouTube'un bu yeni politikasının, platform üzerindeki içerik üreticilerinin gelirlerine ne şekilde etki edeceği şu an için merakla beklenen bir konu!

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  GTA 6’nın İlk Fragmanı, YouTube’da Rekorları Alt Üst Etti!

  GTA 6'nın ilk fragmanı, yayınlandığı ilk 22 saatte 85 milyon izlenme ile YouTube rekorlarını alt üst etti, oyun dünyasında yeni bir dönemi başlattı.

  YouTube’un Yeni Para Kazanma Şartları Türkiye’ye Geldi!

  YouTube'un yeni para kazanma şartları, yeni kanallar için önemli fırsatlar sunuyor. Ancak reklam gelirleri için hala eski şartlar geçerli!

  Google Bard, Yeni Özelliğe Kavuştu: Artık YouTube Videolarını İzleyebilecek!

  Google Bard, YouTube videolarını analiz ederek önemli noktaları ortaya çıkarıyor ve kullanıcıların içerik tüketim şeklini yeniden şekillendiriyor.

  YouTube’dan Reklam Engelleyici Kullananlara Yeni Önlem: Hız Sınırlaması Geliyor!

  YouTube, reklam engelleyicilere karşı aldığı önlemlerle kullanıcı deneyimini etkiliyor. Firefox kullanıcıları özellikle bu yavaşlamadan etkileniyor.

  YouTube Reklam Engelleyicilere Karşı Önlemleri Artırıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et