R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  YouTube Reklam Engelleyicilere Karşı Önlemleri Artırıyor!

  YouTube, video izleyicilerinden reklam engelleyicilerini devre dışı bırakmasını bekliyor. Platform, gelir modelini etkileyen unsurlara karşı önlemleri artırmaya hazırlanıyor.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  01.11.2023 16:10 3272 1 dk okuma süresi
  YouTube Reklam Engelleyicilere Karşı Önlemleri Artırıyor!
  Son Düzenleme:

  Günümüzde birçok internet platformu, reklam gelirleri sayesinde ayakta duruyor. Bu platformların başında gelen YouTube, son dönemde reklam engelleyicilere karşı attığı adımlarla gündeme geldi.

  YouTube ve Reklam Engelleyici Savaşı

  Reklam gelirleri, YouTube için kritik bir öneme sahip. Bu yüzden bu gelir akışını bozan unsurlarla mücadele etme ihtiyacı hissediyor. Özellikle tarayıcı eklentileri aracılığıyla reklam engelleme işlemi yapan kullanıcılara karşı yeni bir strateji benimsedi. Haziran ayında sınırlı bir kullanıcı grubu için test edilmeye başlanan bu uygulama, sonunda tüm kullanıcılara yayıldı. Artık reklam engelleyici kullanan kişiler, YouTube videolarını izleyemeyecekler.

  Kullanıcılara Uyarı Mesajı

  YouTube'un bu yeni yaklaşımı kapsamında tarayıcısında reklam engelleyici tespit edilen kullanıcılara özel bir bilgilendirme ekranı gösterilecek. Bu ekranda kullanıcılardan, reklam engelleyiciyi pasif hale getirmeleri ya da reklamsız bir deneyim için YouTube Premium'u tercih etmeleri istenecek.

  İçerik Üreticileri İçin Ne Anlama Geliyor?

  Reklam engelleyicilere karşı bu tür bir yaklaşımın benimsenmesi, içerik üreticileri için de önemlidir. Çünkü reklam engelleyiciler nedeniyle azalan reklam gelirleri, doğrudan içerik üreticilerinin kazançlarını da olumsuz etkiliyor. YouTube'un bu yeni politikasının, platform üzerindeki içerik üreticilerinin gelirlerine ne şekilde etki edeceği şu an için merakla beklenen bir konu!

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  YouTube'a Yeni Tasarım Geliyor: İşte Gelecek Yenilikler!

  YouTube, yeni tasarım testleriyle kullanıcı deneyimini yeniliyor. Başlık ve açıklamalar sağa taşındı, önerilen videolar dikkat çekici hale geldi.

  iOS 17.5, Yeni Özellikle Geliyor: İstenmeyen Takip Cihazlarına Karşı Uyaracak!

  iOS 17.5 güncellemesi, istenmeyen takip aksesuarlarına karşı uyarı vererek iPhone kullanıcılarının gizliliğini koruyacak.

  Xbox Game Pass Ultimate Abonelerine 3 Ay Ücretsiz YouTube Premium!

  Microsoft, Game Pass Ultimate kullanıcılarına özel yeni bir promosyon duyurdu. Buna göre kullanıcılara 3 ay boyunca ücretsiz Youtube Premium hediye edilecek!

  YouTube Music'ten Dev Yenilik: Artık Web Üzerinden Müzik İndirilebilecek!

  YouTube Music, yeniliklerine ara vermiyor. Kullanıcılar, artık masaüstünden istedikleri şarkıları ve çalma listelerini indirme imkanına sahip olacak.

  YouTube Reklam Engelleyicilere Karşı Önlemleri Artırıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et