R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Youtube, Oyun Sektörüne de Adım Atmaya Hazırlanıyor: İşte Detaylar!

  Popüler video paylaşım platformu YouTube, oyun dünyasına farklı bir yaklaşım ile katılıyor. Sıradan oyun anlayışından bir adım öteye giderek mini oyunları hem masaüstü versiyonunda hem de mobil uygulamasında kullanıcılarına sunmaya başlıyor.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  08.09.2023 12:16 2042 2 dk okuma süresi
  Youtube, Oyun Sektörüne de Adım Atmaya Hazırlanıyor: İşte Detaylar!
  Son Düzenleme:

  Youtube, oyun sektöründe yenilikçi bir adım atarak "Playables" adında bir özellik üzerinde çalıştığını duyurdu. Bu özellik, özellikle iOS ve Android platformları için üretilen mini oyunların Youtube platformuna entegre edilmesini amaçlıyor.

  Youtube'da Mini Oyunlar Dönemi

  ''Playables'' özelliği şu anda belirli beta kullanıcılarına açık. Bu özellik, kullanıcının Youtube ana sayfasında video önerileri arasında görünen bir özelliktir. Kullanıcılar, bu özellik sayesinde ister bilgisayarlarında ister mobil cihazlarında Youtube'u ziyaret ederken mini oyunlara erişim sağlayabilecek. Fakat "Playables" programı kapsamında sunulacak olan oyun türleri hakkında detaylı bir bilgilendirme henüz yapılmadı.

  Edinilen bilgilere göre bu oyunlardan biri, mobil platformlarda da bulunan "Stack Bounce" olacak. Bu oyunun daha önce GameSnacks platformunda da yer aldığını belirtmek gerekiyor. Diğer yandan, Netflix ve TikTok gibi platformların oyun trendine katılmasının ardından Youtube'un bu hamlesinin biraz gecikmeli olduğunu söylemek mümkün. Ancak Google'ın daha önce başarısız olan Stadia projesinin aksine Youtube'un bu alanda daha dikkatli ve stratejik adımlar attığını görmekteyiz.

  Gelecekte Neler Bekleniyor?

  "Playables" özelliği şimdiden kullanıcılarının oyun içindeki ilerlemelerini kaydedebilmeleri için bir "geçmiş" sekmesi sunmayı planlıyor. Bu, platforma daha karmaşık oyunların da ekleneceğinin bir göstergesi olabilir. 

  Ancak merak edilen asıl soru şu: Yeni platform, oyun dünyasında devrim yaratacak mı? Yoksa Google'ın birçok özellikte olduğu gibi kısa sürede unutulup gidecek mi? Bunu zaman gösterecek!

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Haftaya BİM Marketlerde Teknoloji Rüzgarı Esecek: LG ve TCL Markalı Akıllı Televizyonlar Geliyor!

  19 Nisan BİM aktüel kataloğu, TCL ve LG akıllı TV'lerden elektrikli bisikletlere kadar çeşitli teknoloji ürünleri sunuyor.

  Yapay Zeka ile Oluşturulan İlk Kısa Film: İşte Fragmanı!

  Yapay zeka kullanılarak oluşturulan ilk kısa film fragmanı YouTube'da! Paris'te aşkı bulan iki gencin hikayesi, TCL şirketi tarafından sunuldu.

  YouTube'a Yeni Tasarım Geliyor: İşte Gelecek Yenilikler!

  YouTube, yeni tasarım testleriyle kullanıcı deneyimini yeniliyor. Başlık ve açıklamalar sağa taşındı, önerilen videolar dikkat çekici hale geldi.

  Android 15 Beta 1 Resmen Geldi: İşte Beklenen Özellikler!

  Android 15 Beta 1, büyük ekran uyumluluğu, geliştirilmiş erişilebilirlik ve artırılmış güvenlik özellikleriyle resmen geliyor.

  Youtube, Oyun Sektörüne de Adım Atmaya Hazırlanıyor: İşte Detaylar!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et