R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Shazam Yenilendi: Artık Bluetooth Kulaklık Takılıyken Bile Çalan Müziği Bulacak!

  Shazam, Bluetooth kulaklıklarla çalan müzikleri tanıyabilen yeni bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme, sosyal medya ve çeşitli uygulamalarda kulaklıkla dinlenen şarkıları tanımlama imkanı sunuyor. Kullanıcılar, kulaklıklarını çıkarmadan Shazam üzerinden şarkıları kolaylıkla bulabiliyorlar.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  27.01.2024 14:25 1280 2 dk okuma süresi
  Shazam Yenilendi: Artık Bluetooth Kulaklık Takılıyken Bile Çalan Müziği Bulacak!
  Son Düzenleme:

  Shazam, müzik tanıma teknolojisinde bir adım daha ileriye giderek kullanıcıların, Bluetooth kulaklıkları üzerinden çalan müzikleri tanıyabilme özelliğini getirdi. Artık sosyal medya platformlarında veya herhangi bir uygulamada karşınıza çıkan şarkıları, kulaklığınızı çıkarmadan Shazam ile tanımlayabilirsiniz. Bu yenilik, özellikle bazı uygulamalar ve oyunlar dahilinde sınırlı çalışabilse de müzikseverler için büyük kolaylık sunuyor.

  Shazam'ın Yeniliği: Bluetooth Kulaklıklarla Şarkı Tanıma Nasıl Çalışıyor?

  Shazam'ın bu yeni özelliğini kullanabilmek için kullanıcıların yapması gerekenler oldukça basit. Uygulamayı açıp kulaklık simgesinin görünüp görünmediğini kontrol etmek ve Shazam'ın çevrenizde çalan veya aktif uygulamadaki müziği tanımlamasını beklemek yeterli. Örneğin, TikTok videolarını izlerken hoşunuza giden bir şarkıya denk geldiniz. Shazam uygulamasını açıp, Shazam'a dokunarak TikTok'a geri dönün. Kısa bir süre sonra müzik duracak ve Shazam'a dönerek şarkının adını ve sanatçısını görebileceksiniz. Benzer şekilde bir kafede kulaklıkla müzik dinlerken hoşunuza giden bir şarkıyı, kulaklığınızı çıkarmadan Shazam ile tanımlayabilirsiniz.

  Kullanıcılar Ne Diyor: Yenilik mi, Mevcut Özellik mi?

  Shazam'ın kulaklıkla uygulama içi müzik tanıma özelliği hem iOS hem de Android kullanıcıları için eş zamanlı olarak sunuldu. Ancak bazı kullanıcılar, bu özelliğin daha önce de mevcut olduğunu iddia ediyor. Buna karşın Shazam'ın 17.3 sürüm notları, bu özelliğin yeni olduğunu belirtiyor.

  Shazam'ın Bluetooth kulaklıkla müzik tanıma özelliği tüm uygulamalarla uyumlu mu?

  Bu özellik, çoğu uygulama ve sosyal medya platformuyla uyumlu olsa da bazı uygulamalar ve oyunlarla sınırlı çalışabiliyor.

  Shazam'ı kullanırken müzik kalitesinde bir düşüş oluyor mu?

  Hayır, Shazam'ın bu özelliği müzik kalitesini etkilemiyor. Uygulama, arka planda çalışırken müziğin orijinal kalitesini koruyor.

  Bu özellik, farklı marka ve model kulaklıklarla uyumlu mu?

  Evet, bu özellik çoğu Bluetooth kulaklık modeliyle uyumludur. Önemli olan kulaklığın Bluetooth özelliğine sahip olması.

  Shazam'ın bu yeni özelliği ekstra ücrete tabi mi?

  Hayır, Shazam'ın Bluetooth kulaklıkla müzik tanıma özelliği uygulamanın mevcut sürümlerinde ücretsiz olarak sunuluyor.

  Bu özellik her iki işletim sistemi için de aynı mı çalışıyor?

  Evet, bu özellik hem iOS hem de Android işletim sistemlerinde benzer şekilde çalışıyor ve her iki platformda da kullanılabilir durumda.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple, iPhone ve Apple Watch Garanti Şartlarını Değiştiriyor: Artık Kılcal Çatlaklar Garanti Dışı Kalacak!

  Apple, iPhone ve Apple Watch garanti şartlarını değiştirdi. Artık kılcal ekran çatlakları garanti kapsamında olmayacak, kullanıcılar onarım için ödeme yapacak.

  YouTube Reklam Engelleyicileri Kullananlar Artık Videoları İzleyemeyecek!

  YouTube, reklam engelleyici kullanan kullanıcıları engellemeye başladı. Artık reklam engelleyici ile videolar izlenemeyecek, kullanıcılar içeriğe erişemeyecek.

  WhatsApp Yenileniyor: Tema Rengi Artık Değiştirilebilecek!

  WhatsApp, tema özelleştirme özelliğiyle sohbet balonlarını ve duvar kağıtlarını kişiselleştirmeye olanak tanıyor. Yenilik, iOS beta sürümünde test ediliyor.

  Meta’dan Yeni Ürün: Kameralı Kulaklık Geliyor!

  Meta, yapay zeka destekli yeni ürünü Camerabuds'u tanıtmaya hazırlanıyor. Kulaklıklar, dışa bakan kameraları ile analizler yaparak kullanıcılara öneri verecek.

  Shazam Yenilendi: Artık Bluetooth Kulaklık Takılıyken Bile Çalan Müziği Bulacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et