R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Netflix'ten Şifre Paylaşıma Engel: Profil Transferi Geliyor!

  Abone sayısındaki düşüşü durdurmak için harekete geçen Netflix, profil transferlerinin başladığını duyurdu. Detaylar haberimizde!

  Hayrunisa Bayar
  Hayrunisa Bayar R10 Editörü
  19.10.2022 19:42 1912 2 dk okuma süresi
  Netflix'ten Şifre Paylaşıma Engel: Profil Transferi Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Küresel film, dizi ve belgesel izleme platformu Netflix, yeni hesap açmak isteyen kullanıcılar için büyük bir kolaylık yaptı. Tek bir Netflix aboneliği altında birden fazla profili olan kullanıcılar, verilerini kaybetmeden yeni hesap açacaklar.  

  Platform, tek bir abonelik ücretiyle birden fazla kişinin içeriklere ulaşmasını engellemek için yeni özelliğini duyurdu. Yapılan son açıklamalara göre Netflix, artık şifre paylaşımını da engelleyecek. Yani, artık herkes abonelik ücretini ödeyerek içeriklere ulaşabilecek.  

  Aynı aboneliği birden fazla kişinin kullanmasıyla birlikte düşen abone sayısı, Netflix’in gelirlerine de yansımıştı. Şirket bu durumdan bir hayli sıkılmış olacak ki, abonelere hesaplarını transfer edebilecekleri bir özelliği sundu. 

  Profil transfer özelliği nasıl çalışıyor? 

  Düşen abone sayısının önüne geçmek için adım atan Netflix, tek bir şifreyi paylaşan hesapları ortadan kaldırmak istiyor. Tek bir şifreyi paylaşan kullanıcıların bu hareketle kendi aboneliğini satın alması bekleniyor. Bu kapsamda yapılan profil transfer özelliği ise kullanıcıların profil bilgilerini yeni ve ücretli hesaba aktarıyor.  

  Profil transfer özelliği, kullanıcıların kaldığı yerden izlemeye devam edebilmesi, izleme listelerine ulaşabilmesi ve tavsiye listesini yeni hesaba taşıyor. Böylelikle başkalarının aboneliğini kullanan kullanıcılar, yeni hesaplarında eski verilerini kaybetmiyorlar.  

  Netflix profil transferi nasıl yapılır? 

  Netflix, profil transfer özelliğinin uygulanması için kullanıcılara mail gönderecek. Mail alan kullanıcılar ‘profil transferi’ isimli sekme üzerinden gerekli adımları takip edecekler. Böylelikle de verilerini kaybetmeyecekler. Ayrıca isterlerse bu özelliği kapatacaklar.  

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Microsoft'un Yeni Hamlesi: Xbox Mobil Oyun Mağazası Resmen Geliyor!

  Microsoft, Xbox mobil oyun mağazası ile Apple ve Google'a meydan okuyacak gibi görünüyor. Yeni mağaza, mobil oyun dünyasında devrim yaratmayı hedefliyor!

  Firefox'un Android Sürümü Güncelleniyor: 400'den Fazla Yeni Uzantı Geliyor!

  Firefox'un Android sürümü için 400'den fazla yeni uzantının eklenmesi, mobil internet deneyimini nasıl değiştirecek?

  Google Uygulaması Güncelleniyor: Aramayı Kolaylaştıracak Yeni Tasarım Geliyor!

  Google, Android'lerde arama deneyimini iyileştirecek özellik üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Bu özellik, aramayı kolay ve hızlı hale getirmeyi amaçlıyor.

  WhatsApp'tan Masaüstü Kullanıcılarına Sürpriz: Sevilen Özellik Geri Geliyor!

  WhatsApp, Web ve masaüstünde daha önce yer alan bir özelliği yeniden kullanıma sunuyor. Artık platformlardan 'Bir Kez Görüntüle' özelliğine erişim mümkün olacak!

  Netflix'ten Şifre Paylaşıma Engel: Profil Transferi Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et