R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Netflix'ten Şifre Paylaşıma Engel: Profil Transferi Geliyor!

  Abone sayısındaki düşüşü durdurmak için harekete geçen Netflix, profil transferlerinin başladığını duyurdu. Detaylar haberimizde!

  Hayrunisa Bayar Hayrunisa Bayar 19.10.2022 19:42 1321 2 dk okuma süresi
  Netflix'ten Şifre Paylaşıma Engel: Profil Transferi Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Küresel film, dizi ve belgesel izleme platformu Netflix, yeni hesap açmak isteyen kullanıcılar için büyük bir kolaylık yaptı. Tek bir Netflix aboneliği altında birden fazla profili olan kullanıcılar, verilerini kaybetmeden yeni hesap açacaklar.  

  Platform, tek bir abonelik ücretiyle birden fazla kişinin içeriklere ulaşmasını engellemek için yeni özelliğini duyurdu. Yapılan son açıklamalara göre Netflix, artık şifre paylaşımını da engelleyecek. Yani, artık herkes abonelik ücretini ödeyerek içeriklere ulaşabilecek.  

  Aynı aboneliği birden fazla kişinin kullanmasıyla birlikte düşen abone sayısı, Netflix’in gelirlerine de yansımıştı. Şirket bu durumdan bir hayli sıkılmış olacak ki, abonelere hesaplarını transfer edebilecekleri bir özelliği sundu. 

  Profil transfer özelliği nasıl çalışıyor? 

  Düşen abone sayısının önüne geçmek için adım atan Netflix, tek bir şifreyi paylaşan hesapları ortadan kaldırmak istiyor. Tek bir şifreyi paylaşan kullanıcıların bu hareketle kendi aboneliğini satın alması bekleniyor. Bu kapsamda yapılan profil transfer özelliği ise kullanıcıların profil bilgilerini yeni ve ücretli hesaba aktarıyor.  

  Profil transfer özelliği, kullanıcıların kaldığı yerden izlemeye devam edebilmesi, izleme listelerine ulaşabilmesi ve tavsiye listesini yeni hesaba taşıyor. Böylelikle başkalarının aboneliğini kullanan kullanıcılar, yeni hesaplarında eski verilerini kaybetmiyorlar.  

  Netflix profil transferi nasıl yapılır? 

  Netflix, profil transfer özelliğinin uygulanması için kullanıcılara mail gönderecek. Mail alan kullanıcılar ‘profil transferi’ isimli sekme üzerinden gerekli adımları takip edecekler. Böylelikle de verilerini kaybetmeyecekler. Ayrıca isterlerse bu özelliği kapatacaklar.  

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp Masaüstü Sürümüne Yeni Özellik Geliyor!

  Meta, yeni WhatsApp iyileştirmeleri geliştirmeye devam ediyor. WhatsApp, masaüstü sürümünde grup sohbetlerini sessize almayı sağlayan yeni buton geliştiriyor. Yeni özellikle grup sohbetleri daha kolay sessize alınabilecek!

  Genshin Impact'e Türkçe Dil Desteği Geliyor!

  Son yapılan açıklamalara göre Genshin Impact'e Türkçe dil desteği geliyor. Türkçe dil desteği, 7 Aralık'taki 3.3 güncellemesiyle kullanıcılara sunulacak!

  MIUI 14 Güncellemesi Geliyor! Yeni Güncellemeyi İlk Alacak Olan Akıllı Telefon Modelleri Açıklandı!

  Yapılan açıklamalara göre MIUI 14 güncellemesi çok yakında tanıtılacak. Çin merkezli sosyal medya ağı Weibo, güncellemeyi ilk alacak modelleri paylaştı.

  Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme

  Instagram'da profil fotoğrafını büyütmek için birçok farklı araç bulunuyor. Bu işlem, Chrome üzerinden yapılabileceği gibi profil fotoğrafı büyütme araçları da tercih edilebilir.

  Netflix'ten Şifre Paylaşıma Engel: Profil Transferi Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et