R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Netflix'ten Şifre Paylaşıma Engel: Profil Transferi Geliyor!

  Abone sayısındaki düşüşü durdurmak için harekete geçen Netflix, profil transferlerinin başladığını duyurdu. Detaylar haberimizde!

  Hayrunisa Bayar
  Hayrunisa Bayar R10 Editörü
  19.10.2022 19:42 1967 2 dk okuma süresi
  Netflix'ten Şifre Paylaşıma Engel: Profil Transferi Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Küresel film, dizi ve belgesel izleme platformu Netflix, yeni hesap açmak isteyen kullanıcılar için büyük bir kolaylık yaptı. Tek bir Netflix aboneliği altında birden fazla profili olan kullanıcılar, verilerini kaybetmeden yeni hesap açacaklar.  

  Platform, tek bir abonelik ücretiyle birden fazla kişinin içeriklere ulaşmasını engellemek için yeni özelliğini duyurdu. Yapılan son açıklamalara göre Netflix, artık şifre paylaşımını da engelleyecek. Yani, artık herkes abonelik ücretini ödeyerek içeriklere ulaşabilecek.  

  Aynı aboneliği birden fazla kişinin kullanmasıyla birlikte düşen abone sayısı, Netflix’in gelirlerine de yansımıştı. Şirket bu durumdan bir hayli sıkılmış olacak ki, abonelere hesaplarını transfer edebilecekleri bir özelliği sundu. 

  Profil transfer özelliği nasıl çalışıyor? 

  Düşen abone sayısının önüne geçmek için adım atan Netflix, tek bir şifreyi paylaşan hesapları ortadan kaldırmak istiyor. Tek bir şifreyi paylaşan kullanıcıların bu hareketle kendi aboneliğini satın alması bekleniyor. Bu kapsamda yapılan profil transfer özelliği ise kullanıcıların profil bilgilerini yeni ve ücretli hesaba aktarıyor.  

  Profil transfer özelliği, kullanıcıların kaldığı yerden izlemeye devam edebilmesi, izleme listelerine ulaşabilmesi ve tavsiye listesini yeni hesaba taşıyor. Böylelikle başkalarının aboneliğini kullanan kullanıcılar, yeni hesaplarında eski verilerini kaybetmiyorlar.  

  Netflix profil transferi nasıl yapılır? 

  Netflix, profil transfer özelliğinin uygulanması için kullanıcılara mail gönderecek. Mail alan kullanıcılar ‘profil transferi’ isimli sekme üzerinden gerekli adımları takip edecekler. Böylelikle de verilerini kaybetmeyecekler. Ayrıca isterlerse bu özelliği kapatacaklar.  

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Haftaya A101 Marketlere Android TV Box ve Tabletler Geliyor!

  18 Nisan A101 kataloğu, Android TV Box, tabletler ve çok daha fazlasını uygun fiyatlarla sunuyor. Yeni teknolojilere göz atın!

  Haftaya BİM Marketlerde Teknoloji Rüzgarı Esecek: LG ve TCL Markalı Akıllı Televizyonlar Geliyor!

  19 Nisan BİM aktüel kataloğu, TCL ve LG akıllı TV'lerden elektrikli bisikletlere kadar çeşitli teknoloji ürünleri sunuyor.

  ŞOK Marketlerde Bu Hafta: Xiaomi Mi Box S 4K ve Mi Tv Stick Geliyor!

  ŞOK marketlerde Xiaomi Mi Box S 4K, Mi Tv Stick, LG akıllı TV ve Redmi 12 akıllı telefon fırsatları sizi bekliyor.

  Galaxy Watch FE Resmen Doğrulandı: Samsung'un Yeni Harikası Yakında Geliyor!

  Samsung'un yeni akıllı saati Galaxy Watch FE, şık tasarımı ve uygun fiyatıyla yakında piyasada olacak. WearOS ve gelişmiş sağlık özellikleriyle dikkat çekiyor.

  Netflix'ten Şifre Paylaşıma Engel: Profil Transferi Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et