R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Samsung’tan Yeni Bir Ürün mü Geliyor? Dev Firma Akıllı Yüzük Hazırlıklarında!

  Güney Koreli teknoloji firması Samsung, birçok teknolojik ürün üretmekte. Bu ürünler arasında en popülerleri akıllı telefonlar ve tabletler. Marka, şimdi de yeni bir ürünü piyasaya sunmanın hazırlığı içerisinde. Samsung, akıllı yüzükler için kolları sıvadı!

  Dide Su Kaya Dide Su Kaya 19.10.2022 17:37 1429 2 dk okuma süresi
  Samsung’tan Yeni Bir Ürün mü Geliyor? Dev Firma Akıllı Yüzük Hazırlıklarında!
  Son Düzenleme:

  Dünyanın en önde gelen teknoloji markalarından olan Samsung’tan yeni bir haber geldi. Güney Kore’den alınan bilgilere göre marka, bir akıllı yüzük üzerinde çalışmalar yapıyor. Samsung, akıllı yüzük konusu ile daha önce de birkaç kez gündeme gelmişti. Hatta marka tarafından akıllı yüzük üretimi için gerekli birkaç patent satın alınmıştı. 

  Akıllı yüzükte ne gibi özellikler yer alacak

  Geride bıraktığımız yıl alınan patentlerden yola çıkarak bazı çıkarımlar yapılmıştı. Satın alınan patentlerin bir tanesinde kullanıcıları heyecanlandıran bir detaya rastlanmıştı. Patent detaylarına bakıldığında akıllı yüzükte bir hareket sensörünün yer alacağı sonucuna varılmıştı. Bu hareket sensörü sayesinde parmak hareketlerinin okunması mümkün olacak. Ürün ile ilgili bir diğer özellik ise, akıllı cihazları uzaktan kontrol edebilmesi olacak. Yani akıllı yüzük sayesinde diğer akıllı teknolojik cihazların kontrolü uzaktan yapılabilecek. 

  “Giyilebilir akıllı kumanda”

  Gelen son bilgiler ışığında bu akıllı yüzük için giyilebilir uzaktan kumanda tabiri kullanılmakta. Bu da yine yüzük ile uzaktan gerçekleştirilebilecek işlerin birden fazla olacağına işaret etmekte. Yüzük aynı zamanda çeşitli aktivite ve sağlık özelliklerine de sahip olacak. Bazı sızıntılara göre akıllı yüzük kullanıcıların adım takibini yapabilecek. Yüzük aynı zamanda nabız sensörü sayesinde kullanıcıların kalbini dinleyecek. Böylece olası bir anormallik durumunda kullanıcılarına direkt olarak uyarılarda bulunabilecek. 

  Akıllı yüzük sayesinde uyku takibi ve stres takibi de yapılabilecek. Hatta doğruluğu kesinleşmeyen bilgilere göre yeni ürün, EKG ölçümü bile yapabilecek. Bütün bunlara ek olarak ürünün SpO2 ölçümü de yapabileceği söylenmekte. 

  Samsung akıllı yüzük ne zaman çıkacak?

  Samsung’un yeni ürünü olacak olan akıllı yüzüğün çıkış tarihi henüz bilinmiyor. Samsung tarafından konuya dair resmi bir açıklama yapılmadı. Fakat heyecanla beklenen ürünün tanıtımının 2023 senesinde yapılması bekleniyor. 

  Akıllı yüzükler gelecekte popüler olabilir mi?

  Akıllı yüzük modellerine bakıldığında şu an için piyasada çok fazla bir çeşit bulunmamakta. İleride büyük markaların yatırımları sonucu, bu ürünün herkesin kullandığı bir ürün haline gelmesi bekleniyor. Fakat şu an için, dünyanın içerisinde bulunduğu ekonomik buhran da düşünülünce, akıllı yüzüklerin işi zor. 

  Yapılan anketlerde akıllı yüzük almak yerine akıllı saat almanın tercih edildiği görülüyor. Aynı zamanda akıllı bilekliklere olan ilgi de yine daha fazla. Akıllı yüzükler ile aynı şarj ömrüne sahip olan akıllı yüzükler, şimdilik çok tercih edilmemekte. Bunun yerine akıllı saat ya da akıllı bileklik almak daha “mantıklı” bulunuyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp Masaüstü Sürümüne Yeni Özellik Geliyor!

  Meta, yeni WhatsApp iyileştirmeleri geliştirmeye devam ediyor. WhatsApp, masaüstü sürümünde grup sohbetlerini sessize almayı sağlayan yeni buton geliştiriyor. Yeni özellikle grup sohbetleri daha kolay sessize alınabilecek!

  Apple, Çocuklar İçin Ücretsiz Bir Kodlama Etkinliği Gerçekleştirecek!

  Apple, çocuklar için Coding Lab for Kids isminde bir etkinlik düzenleyecek. Ücretsiz aktivitelerden oluşacak eğitim, bir hafta sürecek!

  Tesla Model 3’ün Yeniden Tasarlanması Kararı Alındı! Yeni Tasarım İle Üretim Maliyetinde Düşüş Yaşanacak!

  Elektrikli araç üreticisi Tesla, Model 3 için tasarım yenileme kararı aldı. Yeni tasarım sayesinde üretim maliyetinin büyük oranda düşmesi bekleniyor!

  Amiral Gemisi Katili Olarak Anılıyordu: O Cihaz Hakkında Yeni Detaylar Ortaya Çıktı!

  'Amiral gemisi katili' olarak isimlendirilen OnePlus 11, çalışmalarını hızlandırdı. Tahminlere göre cihaz, 2023'ün ilk aylarında piyasaya çıkacak!

  Samsung’tan Yeni Bir Ürün mü Geliyor? Dev Firma Akıllı Yüzük Hazırlıklarında!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et