R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Netflix Reklamlı Abonelere Daha Az Reklam Gösterecek: İşte Detaylar!

  Netflix, geçen yıl ABD pazarında reklamlı abonelik planını ilk kez tanıttığında, kullanıcıların ilgisini çekmeyi başarmıştı. Ancak bu ilgiyi sürdürülebilir kılmak adına platform, şimdi abonelik paketini daha da ilgi çekici hale getirmek için yeni geliştirmeler sunuyor. İzleyicilerin deneyimini zenginleştirmek amacıyla artık sıralı dizi seanslarında reklam frekansı azaltılacak. Bu sayede kullanıcılar, hikayeye daha derinlemesine dalmış olacaklar.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  03.11.2023 15:07 2079 2 dk okuma süresi
  Netflix Reklamlı Abonelere Daha Az Reklam Gösterecek: İşte Detaylar!
  Son Düzenleme:

  Netflix'in reklamlı abonelik hizmeti, kullanıcı deneyimini üst seviyeye çıkarma hedefiyle önemli bir güncelleme aldı. İzleyiciler artık, peş peşe izledikleri dizi bölümlerinin ardından dördüncü bölümde reklamsız bir deneyimle karşılaşacaklar. Bu yenilik, Netflix'in izleme sürelerini artırma ve izleyici memnuniyetini maksimuma çıkarma çabasının bir parçası olacak!

  Netflix bu stratejik hamlesiyle, abonelerine arka arkaya izleme deneyiminde bir mola sunarak maraton izlemelerini daha keyifli bir hale getirmeyi amaçlıyor. Bu durum, özellikle uzun bölümler ve sezonlar boyunca süren diziler için kullanıcıları motive ediyor ve platformda daha fazla vakit geçirmelerini sağlıyor. Bu kullanıcı dostu yaklaşım, Netflix'in sadık bir izleyici kitlesi oluşturmasında ve rekabetçi piyasada öne çıkmasında önemli bir rol oynuyor.

  Ayrıca reklamlı abonelik kullanıcıları için sunulan diğer bir yenilik ise çevrimdışı izleme özelliği. Artık Netflix aboneleri, reklamlı paket dahilinde dizi ve filmleri indirip, internet erişimi olmayan durumlarda bile kesintisiz bir izleme deneyimi yaşayabilecekler. Bu özellik, özellikle seyahat eden veya sınırlı internet erişimi olan kullanıcılar için büyük kolaylık sağlıyor.

  Netflix'in daha önceden tanıttığı 1080p çözünürlükte izleme, aynı anda iki cihazda izleme gibi kaliteli hizmet seçeneklerine ek olarak bu yeni özellikler, firmanın kullanıcı deneyimini ne kadar önemsediğinin açık bir göstergesi. Şirketin açıklamasına göre reklamlı abone sayısı sadece bir sene içinde 15 milyona ulaşmış durumda. 6,99 dolarlık ABD fiyat etiketi ile sunulan reklamlı paket, henüz Türkiye'de kullanıma sunulmasa da bu yeni güncellemelerle birlikte Türk kullanıcıların da ilgisini çekeceğinin sinyallerini veriyor.

  Netflix'in bu stratejik adımları, reklamlı abonelik modelinin daha cazip hale gelmesine neden oluyor. Kullanıcılar artık daha az reklam ve daha fazla içerik keyfi ile bütçelerine uygun bir abonelik modelinden yararlanabilecekler. Bu da Netflix'i, zorlu rekabet ortamında bir adım öne taşıyacak gibi görünüyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iPhone 16 Pro Serisine Yeni Kamera Özellikleri Geliyor: İşte Detaylar!

  iPhone 16 Pro serisi, 48MP ultra geniş kamera, genişletilmiş optik yakınlaştırma, yansıma önleyici kaplama ve gelişmiş ana kamera sensörü ile geliyor.

  Xiaomi’nin İlk Elektrikli SUV Aracı MX11 Görüntülendi: İşte Tasarımı!

  Xiaomi, yeni elektrikli SUV modeli MX11'in kamuflajlı görüntülerini yayınladı. 2025'te tanıtılacak olan araç, 2026'da 21 bin dolar fiyatla piyasaya sürülecek.

  Instagram’a Yeni Canlı Yayın Özelliği Geliyor: İşte Detaylar!

  Instagram, kullanıcılarının sadece yakın arkadaşlarıyla canlı yayın yapmalarına olanak tanıyan yeni bir özellik sundu. Bu yenilik, samimi bir yayın deneyimi sunacak.

  Bugatti, Yeni Hibrit Süper Otomobili Tourbillon'u Tanıttı: İşte Tasarımı ve Özellikleri!

  Bugatti, 1800 beygir gücündeki yeni hibrit süper otomobili Tourbillon'u tanıttı. Bu araç, inanılmaz performans ve yenilikçi teknolojisiyle dikkat çekiyor.

  Netflix Reklamlı Abonelere Daha Az Reklam Gösterecek: İşte Detaylar!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et