R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Netflix Reklamlı Abonelere Daha Az Reklam Gösterecek: İşte Detaylar!

  Netflix, geçen yıl ABD pazarında reklamlı abonelik planını ilk kez tanıttığında, kullanıcıların ilgisini çekmeyi başarmıştı. Ancak bu ilgiyi sürdürülebilir kılmak adına platform, şimdi abonelik paketini daha da ilgi çekici hale getirmek için yeni geliştirmeler sunuyor. İzleyicilerin deneyimini zenginleştirmek amacıyla artık sıralı dizi seanslarında reklam frekansı azaltılacak. Bu sayede kullanıcılar, hikayeye daha derinlemesine dalmış olacaklar.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  03.11.2023 15:07 1990 2 dk okuma süresi
  Netflix Reklamlı Abonelere Daha Az Reklam Gösterecek: İşte Detaylar!
  Son Düzenleme:

  Netflix'in reklamlı abonelik hizmeti, kullanıcı deneyimini üst seviyeye çıkarma hedefiyle önemli bir güncelleme aldı. İzleyiciler artık, peş peşe izledikleri dizi bölümlerinin ardından dördüncü bölümde reklamsız bir deneyimle karşılaşacaklar. Bu yenilik, Netflix'in izleme sürelerini artırma ve izleyici memnuniyetini maksimuma çıkarma çabasının bir parçası olacak!

  Netflix bu stratejik hamlesiyle, abonelerine arka arkaya izleme deneyiminde bir mola sunarak maraton izlemelerini daha keyifli bir hale getirmeyi amaçlıyor. Bu durum, özellikle uzun bölümler ve sezonlar boyunca süren diziler için kullanıcıları motive ediyor ve platformda daha fazla vakit geçirmelerini sağlıyor. Bu kullanıcı dostu yaklaşım, Netflix'in sadık bir izleyici kitlesi oluşturmasında ve rekabetçi piyasada öne çıkmasında önemli bir rol oynuyor.

  Ayrıca reklamlı abonelik kullanıcıları için sunulan diğer bir yenilik ise çevrimdışı izleme özelliği. Artık Netflix aboneleri, reklamlı paket dahilinde dizi ve filmleri indirip, internet erişimi olmayan durumlarda bile kesintisiz bir izleme deneyimi yaşayabilecekler. Bu özellik, özellikle seyahat eden veya sınırlı internet erişimi olan kullanıcılar için büyük kolaylık sağlıyor.

  Netflix'in daha önceden tanıttığı 1080p çözünürlükte izleme, aynı anda iki cihazda izleme gibi kaliteli hizmet seçeneklerine ek olarak bu yeni özellikler, firmanın kullanıcı deneyimini ne kadar önemsediğinin açık bir göstergesi. Şirketin açıklamasına göre reklamlı abone sayısı sadece bir sene içinde 15 milyona ulaşmış durumda. 6,99 dolarlık ABD fiyat etiketi ile sunulan reklamlı paket, henüz Türkiye'de kullanıma sunulmasa da bu yeni güncellemelerle birlikte Türk kullanıcıların da ilgisini çekeceğinin sinyallerini veriyor.

  Netflix'in bu stratejik adımları, reklamlı abonelik modelinin daha cazip hale gelmesine neden oluyor. Kullanıcılar artık daha az reklam ve daha fazla içerik keyfi ile bütçelerine uygun bir abonelik modelinden yararlanabilecekler. Bu da Netflix'i, zorlu rekabet ortamında bir adım öne taşıyacak gibi görünüyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yeni Hyundai Kona Elektrik Türkiye’de Satışta: İşte Fiyatı ve Özellikleri!

  Hyundai Kona Elektrik, Türkiye'de satışa sunuldu. 377 km menzil, modern teknoloji ve 1.499.000 TL fiyat avantajıyla öne çıkıyor.

  Yeni Yapay Zeka Google Gemma Tanıtıldı: İşte Özellikleri!

  Google'ın yeni yapay zeka modeli Gemma, yerel cihazlarda üstün performans için geliştirildi. Sorumlu AI gelişimine katkı sağlayan araç seti ile tanıtıldı.

  Whatsapp'a Dört Yeni Biçimlendirme Seçeneği Geldi: İşte Detaylar!

  WhatsApp, madde işaretleri, numaralı listeler, blok alıntılar ve satır içi kod gibi dört yeni biçimlendirme seçeneği ekledi.

  Samsung Galaxy Fit 3 Resmen Tanıtıldı: İşte Özellikleri!

  Samsung Galaxy Fit 3, geniş ekranı ve gelişmiş sağlık izleme özellikleriyle Mart ayında piyasaya sürülüyor.

  Netflix Reklamlı Abonelere Daha Az Reklam Gösterecek: İşte Detaylar!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et