R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Windows’a Rakip Geliyor: Lenovo, İşletim Sistemi Geliştiriyor!

  Lenovo, Windows'a alternatif bir işletim sistemi üzerinde çalışıyor. Yakında piyasaya sürmeyi planladığı bu yeni işletim sistemi "Esper Foundation OS" adını taşıyor.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  19.10.2023 12:41 1314 1 dk okuma süresi
  Windows’a Rakip Geliyor: Lenovo, İşletim Sistemi Geliştiriyor!
  Son Düzenleme:

  Lenovo, teknoloji sektöründe yaptığı yeniliklerle adından sıkça söz ettirirken bu kez de bir başka adımla karşımıza çıkıyor. Esper Foundation iş birliğiyle geliştirdiği özel bir Android işletim sistemiyle piyasada yeni bir dalganın öncüsü olmayı planlıyor. Bu işletim sistemi, mobile device management (MDM) özellikleriyle öne çıkıyor.

  İlk Ürün: Lenovo ThinkCentre M70A

  Lenovo'nun bu yeni işletim sistemini barındıracak ilk cihazı, hepsi bir arada masaüstü bilgisayar olan Lenovo ThinkCentre M70A olacak. Bu cihaz, 16 GB DDR4 RAM, 512 GB'a kadar SSD ve 12. Nesil Intel Core i9 işlemci gibi etkileyici özelliklere sahip.

  2023'ün sonuna doğru Lenovo, bu yeni işletim sistemini ThinkCentre M70q, M90n-1 IoT ve ThinkEdge SE30 v2 gibi cihazlarda da kullanmayı planlıyor. Esper Foundation işletim sistemi, Android 11 temelinde oluşturuldu ve kullanıcılarına üç yıllık destek sunuyor.

  TechRadar'ın elde ettiği bilgilere göre Lenovo, Chrome OS sistemini de değerlendirme aşamasına almış, fakat son kararını Android işletim sistemi lehine vermiş. Lenovo'nun global gelişmiş çözümler pazarlama ve stratejisi direktörü Johanny Payero, "Esper çözümü, Android tabanlı bir yazılımdır. Özellikle x86 platformlarında çalışan bir Android işletim sistemi geliştirilmiştir. Bu, Lenovo'nun pazara hitap etmesi için eşsiz bir fırsat yaratıyor." şeklinde bir açıklama ile bu kararın altını çizdi.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  YouTube'a Yeni Özellikler Geliyor: İşte Detaylar!

  YouTube, yapay zeka destekli canlı sohbet özetleri, Google Lens araması, kanal QR kodları ve Shorts için yeni efektler gibi özellikler test ediyor.

  Samsung Galaxy Z Flip 6 Geliyor: İşte Tüm Özellikleri!

  Samsung Galaxy Z Flip 6, güçlü Snapdragon 8 Gen 3 işlemci, 120 Hz Dinamik AMOLED ekran ve gelişmiş kamera özellikleriyle tanıtıldı. Fiyat ve detaylar sızdırıldı.

  iOS 18 ile CarPlay’e Yeni Özellikler Geliyor: İşte Detaylar!

  iOS 18, CarPlay'e kişi fotoğrafları, sessiz mod, renk filtreleri, ses tanıma ve sesle yönlendirme gibi yenilikler getiriyor.

  iOS 18 ile AirPods'a Üç Yeni Özellik Geliyor: İşte Detaylar!

  Apple, iOS 18 ile AirPods'a baş hareketleriyle arama yanıtlama, ses yalıtımı ve kişiselleştirilmiş uzamsal ses özelliklerini getiriyor.

  Windows’a Rakip Geliyor: Lenovo, İşletim Sistemi Geliştiriyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et