R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google Haritalar, Yapay Zeka Destekli Yeniliklerle Güçleniyor!

  Google Haritalar, yapay zeka destekli yeni özelliklerle daha da zenginleşiyor. Daha isabetli arama sonuçları ve geliştirilmiş navigasyon ile kullanıcı deneyimi üst seviyeye taşınıyor.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  28.10.2023 16:10 1255 2 dk okuma süresi
  Google Haritalar, Yapay Zeka Destekli Yeniliklerle Güçleniyor!
  Son Düzenleme:

  Google, Haritalar uygulamasını kullanıcılara daha kapsamlı ve etkili bir deneyim sunmak için yeni yapay zeka destekli özelliklerle donatıyor. Bu yenilikler arasında daha kolay navigasyon ve daha doğru arama sonuçları gibi kullanıcı dostu özellikler bulunuyor. Önceden tanıtılan Üç Boyutlu Görünüm özelliği ise sınırlı şehirler için mevcuttu, ancak şimdi desteklenen şehir sayısı genişletiliyor.

  Google Search Benzerliği

  Google, Haritalar’ın arama fonksiyonunu, Google Search’deki arama sonuçlarına benzeterek kullanıcılara daha etkili sonuçlar sunmayı hedefliyor. Böylece belirsiz arama sonuçlarında bile kullanıcıya daha isabetli sonuçlar sağlanıyor.

  Google Haritalar’ın gelecekte daha görsel ve üç boyutlu bir deneyim sunacağını belirten Haritalar bölümünün başkanı Chris Philips, aynı zamanda kullanıcılara toplu taşıma ve bisikletle seyahat gibi çevreci çözümlere yönlendirme yapacaklarını belirtiyor. 

  Haritalar ekibi lideri Miriam Daniel, kullanıcıların yüklediği milyarlarca fotoğrafın yapay zeka ile analiz edilerek arama sonuçlarını geliştirdiklerini belirtiyor. “Nöral Işıma Alanları” adlı yapay zeka teknolojisi ile 360 derecelik fotoğraflar oluşturuluyor.

  Şarj İstasyonu Bilgileri

  Google Haritalar, elektrikli araç kullanıcıları için şarj istasyonlarının çalışma durumu, uyumluluk durumu ve şarj hızı gibi bilgileri sunuyor. Otomobil üreticilerine yönelik API’ler de geliştiriliyor.

  Bu yılın başında duyurulan Üç Boyutlu Görünüm özelliği de artık kullanımda. Bu özellik, 15 farklı şehirdeki Android ve iOS kullanıcıları için mevcut. Ayrıca, "Canlı Görünüm ile Arama" özelliği "Haritalar'da Lens" adıyla yeniden markalanıyor.

  Google Haritalar'da yapılan yeniliklerle güncellenmiş renkler, daha gerçekçi bina görselleri ve iyileştirilmiş şerit bilgileri sunulacak. Bu özellikler 12 farklı ülkede aktif olacak. Ayrıca, hız sınırı bilgileri 20 yeni ülkede kullanıcılara sunulacak.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Google Açıkladı: Arda Güler, Google Aramalarında Zirveye Ulaştı!

  EURO 2024'te Gürcistan'a karşı muhteşem performans sergileyen Arda Güler, Google aramalarında zirveye çıktı. Genç yetenek dünya gündeminde büyük ilgi gördü.

  Xiaomi, HyperOS'a Yapay Zeka Özellikleri Getiriyor: İşte Detaylar!

  Xiaomi, HyperOS'a yapay zeka özellikleri ekliyor. Notlar uygulamasında metin özetleme ve internetten bilgi sağlama gibi yenilikler geliyor.

  Yapay Zeka, Prostat Kanserini Tespit Etti: Doktorları Geride Bıraktı!

  Yapay zeka, MR taramalarında prostat kanserini tespit etmede radyologlardan daha başarılı çıktı. Bu gelişme, gereksiz biyopsileri azaltarak iş yükünü hafifletecek.

  LinkedIn'de Yeni Dönem: Premium Abonelere Yapay Zeka Destekli İş Arama Özelliği Geliyor!

  LinkedIn, premium aboneler için yapay zeka destekli iş arama özellikleri sunuyor. Özgeçmiş uyarlama ve ön yazı oluşturma gibi yenilikler, süreci kolaylaştıracak.

  Google Haritalar, Yapay Zeka Destekli Yeniliklerle Güçleniyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et