R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google Müjdeyi Verdi: Chromebook'ların Yazılım Desteği 10 Yıla Çıkıyor!

  Linux temelli ChromeOS işletim sistemine sahip Chromebook kullanıcıları için sevindirici bir gelişme yaşandı. Yazılım sektörünün devi Google, Chromebook cihazları için yazılım desteğini 10 yıl süreyle sağlayacağını duyurdu.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  16.09.2023 14:02 1461 2 dk okuma süresi
  Google Müjdeyi Verdi: Chromebook'ların Yazılım Desteği 10 Yıla Çıkıyor!
  Son Düzenleme:

  Google'ın popüler ürünlerinden biri olan Chromebook'lar için kullanıcıları sevindirecek bir duyuru yapıldı. Şirket, bu cihazlar için 10 yıllık yazılım desteği sağlama sözü verdi. Bu, Chromebook kullanıcıları için büyük bir avantaj olarak görülüyor. Google, Chromebook'ların sürdürülebilirliğini artırma ve maliyetini düşürme vaadinde de bulunuyor.

  Google, Chromebook'lara 10 Yıl Destek Verecek!

  Google'ın açıklamasına göre 2021 yılından sonra piyasaya sürülen her Chromebook modeli, 10 yıl boyunca aylık ücretsiz güncellemeler alacak. Bu, güvenlik ve performans güncellemelerini içeriyor. Ancak 2021'den önce üretilen Chromebook'larda da yazılım desteği süresi, otomatik güncellemelerle uzatılabilir. Fakat bu, eski modellere tüm yeni özelliklerin gelmesini garanti etmiyor.

  Google, uzun süreli yazılım desteği sağlama kararı alırken, tüm donanım ürünleriyle uyumluluğunu da gözetiyor. Bu nedenle Wi-Fi modemleri ve CPU'lar gibi donanımlarla tam uyumluluk gerekiyor. Google, bu uyumluluğu sağlamak için satıcı ortaklarıyla sıkı bir iş birliği içinde çalıştığını belirtiyor.

  Eğitim Sektörü İçin Chromebook'ların Önemi

  Chromebook'lar, eğitim sektöründe son derece popüler. Okulların birçoğu, bu cihazları eğitimde aktif olarak kullanıyor. Google, Chromebook'lar için kolay ve hızlı onarım hizmeti sunma gayretinde. Özellikle okullarda, kurum içi onarımlar oldukça kritik bir öneme sahiptir.

  Önümüzdeki dönemde Google, Chromebook'ların enerji verimliliğini artırmaya yönelik güncellemeler yayınlayacak. Bu, pil ömrünün korunmasını ve enerji yoğun işlemlerin minimize edilmesini içeriyor. Böylelikle Chromebook'lar daha uzun süre kullanılabilecek.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple Watch Series 10, Tasarım ve Özellikleri ile Merak Uyandırıyor!

  Apple Watch Series 10, daha ince kasa ve daha büyük ekran ile geliyor. Ünlü analist Kuo'ya göre yeni model Eylül ayında iPhone 16 serisiyle tanıtılabilir.

  Honda'nın Yeni Elektrikli Ticari Aracı N-VAN e, Ekim'de Yollara Çıkıyor!

  Honda, Japonya pazarı için özel olarak geliştirdiği yeni elektrikli ticari aracı N-VAN e'yi 10 Ekim 2024'te satışa sunacak. Geniş iç hacmi, uzun menzili ve uygun fiyatı ile dikkat çeken N-VAN e, hem ticari hem de bireysel kullanıcıların ihtiyaçlarını karş

  Uygun Fiyatlı Telefon Poco M6 Tanıtıldı: 108MP Kamerası Var!

  Poco M6 tanıtıldı! 108MP kamera, 33W hızlı şarj ve Helio G91 Ultra işlemciyle donatılmış bu uygun fiyatlı telefon, üstün performans ve şık tasarımıyla dikkat çekiyor.

  Samsung, Bazı Cihazlarda Güncelleme Desteğini Sonlandırıyor: İşte Güncelleme Almayacak Modeller!

  Samsung, Galaxy A51 5G, A41 ve M01 için güncelleme desteğini sonlandırıyor. Cihazlar artık yeni Android sürümleri almayacak, ancak güvenlik yamaları gelebilir.

  Google Müjdeyi Verdi: Chromebook'ların Yazılım Desteği 10 Yıla Çıkıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et