R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Chrome’a Yüksek Sesle Okuma Özelliği Geliyor!

  Google Chrome Canary'nin en yeni sürümünde keşfedilen yeni özellik, okuma modunda metinleri sesli bir şekilde dinlemenize olanak tanıyacak. Bu fonksiyon yakında Android versiyonuna da eklenecek. İşte detaylar!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  28.08.2023 14:23 1315 1 dk okuma süresi
  Chrome’a Yüksek Sesle Okuma Özelliği Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Chrome tarayıcısı, internet sörfü sırasında kullanıcıya büyük kolaylıklar sunar. Microsoft Edge tarayıcısının öncülüğünü yaptığı bir özellik olan yüksek sesle okuma, şimdi Chrome'un da gündeminde.

  Yüksek Sesle Okuma Özelliği Chrome'a Geliyor

  Bilgisayar kullanıcılarının yakından tanıdığı yüksek sesle okuma özelliği, Microsoft Edge ile popülerlik kazanmıştı. Chrome, bu özelliği üçüncü parti uygulamalarla kullanıcılara sunuyordu. Ancak Google, bu eksiği kapatma kararı aldı ve ilk testlere başladı.

  Read Aloud ismiyle bilinen bu özellik, bir web sayfasındaki metni kullanıcıya yüksek sesle okuma amacı güder. Bu sayede kullanıcılar, belirli bir web sayfasının içeriğini bilgisayar başında oturmadan dinleyebilirler.

  Chrome Canary: Yeniliklerin Öncüsü

  Yüksek sesle okuma özelliğinin ilk izleri, Google Chrome Canary sürümünde ortaya çıktı. Bu özellik, "Okuma Modu"na geçildikten sonra metin üzerinde beliren "Oynat" simgesiyle kullanıcılara sunuluyor.

  Chrome Android Canary sürümünde de bu özellikten yararlanmak mümkün. Android kullanıcıları, Chrome Canary uygulamasını indirdikten sonra "chrome://flags" adresine giderek yüksek sesle okuma özelliğini aktive edebilirler.

  Chrome tarayıcısının bu yeni özelliği, kullanıcılara web içeriklerini daha rahat ve esnek bir şekilde tüketme imkanı sunacak. Hem masaüstü hem de mobil platformlarda kullanılabilen bu özellik, internet deneyimini bir adım daha ileriye taşıyacak gibi görünüyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp Yenilikleri Devam Ediyor: Yüksek Kaliteli Fotoğraf ve Video Paylaşımı Kolaylaşacak!

  WhatsApp artık fotoğraf ve video paylaşımlarınızı varsayılan olarak yüksek kalitede yapmanıza olanak tanıyor.

  Samsung ve Google'dan Dev İş Birliği: Yeni Galaxy Chromebook Yenilikleriyle Geliyor!

  Samsung ve Google iş birliği genişliyor. Yeni Galaxy Chromebook, Google Assistant tuşu ile teknoloji dünyasına yenilik getiriyor.

  Windows 11 Spotlight Özelliği, Windows 10’a da Geliyor!

  Windows 10'a gelen Spotlight özelliği ile masaüstünüzde keşif yapabilirsiniz. Bing destekli duvar kağıtları ve detaylı bilgilerle deneyiminizi zenginleştirin.

  Windows’a Rakip Çıktı: Yapay Zeka Tabanlı İşletim Sistemi Geliyor!

  Lenovo, yapay zeka tabanlı yeni işletim sistemi ile Windows'a rakip oluyor. CES 2024'te duyurulan bu sistem, 2024'te piyasaya çıkacak.

  Chrome’a Yüksek Sesle Okuma Özelliği Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et