R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google Chrome’a Yeni Özellik Geliyor: Videodan Ekran Görüntüsü Almak Kolaylaşacak!

  Google Chrome, YouTube'da izlediğiniz videolardan ekran görüntüsü alma işlemini basite indirgeyen bir yenilikle karşımıza çıkıyor. 'Copy video frame' işlevi sayesinde ekran görüntüsü almak için ek uygulamalara gerek kalmıyor.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  01.09.2023 17:25 3392 1 dk okuma süresi
  Google Chrome’a Yeni Özellik Geliyor: Videodan Ekran Görüntüsü Almak Kolaylaşacak!
  Son Düzenleme:

  Google, dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya sahip olan masaüstü web tarayıcısı Chrome için kullanıcı deneyimini artırmayı hedefleyen bir yenilik yaptı. Bu yeni özellikle, Chrome 116 sürümünde videodan ekran görüntüsü alma işlemi son derece kolaylaştırıldı.

  Videodan Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

  Google Chrome tarayıcısını kullananların videolardan ekran görüntüsü alabilmeleri için tek yapmaları gereken şey oldukça basit. Videonun istenilen karesinde videoyu duraklatarak sağ tıklamanız ve ‘Copy video frame’ seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır.

  Ancak unutulmamalıdır ki bu özellik, sağ tık menüsü engelli olan sitelerde kullanılmıyor. Ayrıca bu özellik, alınan ekran görüntüsünü doğrudan kaydetmek yerine panoya kopyalıyor. Alınan ekran görüntüsünün kalitesi ise videonun çözünürlüğüyle doğru orantılı olacak.

  Üçüncü Parti Araçlara Gerek Kalmayacak

  Daha önceleri YouTube, Vimeo gibi popüler video sitelerinden ekran görüntüsü alabilmek için çeşitli üçüncü parti uygulamalara ihtiyaç duyuluyordu. Ancak Google'ın bu yeni özelliğiyle artık bu tür araçlara ihtiyaç kalmayacak.

  Bu özelliğin duyurusu yapılmış olsa da Google Chrome'un 116 sürümünde bu özellik henüz tüm kullanıcılara açık değil. Bu özelliği kullanabilmek için tarayıcınızın en güncel sürümde olması gerekiyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yeni Hyundai Kona Elektrik Türkiye’de Satışta: İşte Fiyatı ve Özellikleri!

  Hyundai Kona Elektrik, Türkiye'de satışa sunuldu. 377 km menzil, modern teknoloji ve 1.499.000 TL fiyat avantajıyla öne çıkıyor.

  Yeni Yapay Zeka Google Gemma Tanıtıldı: İşte Özellikleri!

  Google'ın yeni yapay zeka modeli Gemma, yerel cihazlarda üstün performans için geliştirildi. Sorumlu AI gelişimine katkı sağlayan araç seti ile tanıtıldı.

  WhatsApp Yenilikleri Devam Ediyor: Yüksek Kaliteli Fotoğraf ve Video Paylaşımı Kolaylaşacak!

  WhatsApp artık fotoğraf ve video paylaşımlarınızı varsayılan olarak yüksek kalitede yapmanıza olanak tanıyor.

  Oyun Dünyasında Yeni Fenomen Palworld: İlk Ayında 25 Milyon Oyuncuyu Geçti!

  Palworld, ilk ayında 25 milyon oyuncuya ulaşarak oyun dünyasında fırtına gibi esiyor. Steam ve Xbox'ta rekorlar kıran bu fenomeni keşfedebilirsiniz.

  Google Chrome’a Yeni Özellik Geliyor: Videodan Ekran Görüntüsü Almak Kolaylaşacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et