R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google Chrome’a Yeni Özellik Geliyor: Videodan Ekran Görüntüsü Almak Kolaylaşacak!

  Google Chrome, YouTube'da izlediğiniz videolardan ekran görüntüsü alma işlemini basite indirgeyen bir yenilikle karşımıza çıkıyor. 'Copy video frame' işlevi sayesinde ekran görüntüsü almak için ek uygulamalara gerek kalmıyor.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  01.09.2023 17:25 3452 1 dk okuma süresi
  Google Chrome’a Yeni Özellik Geliyor: Videodan Ekran Görüntüsü Almak Kolaylaşacak!
  Son Düzenleme:

  Google, dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya sahip olan masaüstü web tarayıcısı Chrome için kullanıcı deneyimini artırmayı hedefleyen bir yenilik yaptı. Bu yeni özellikle, Chrome 116 sürümünde videodan ekran görüntüsü alma işlemi son derece kolaylaştırıldı.

  Videodan Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

  Google Chrome tarayıcısını kullananların videolardan ekran görüntüsü alabilmeleri için tek yapmaları gereken şey oldukça basit. Videonun istenilen karesinde videoyu duraklatarak sağ tıklamanız ve ‘Copy video frame’ seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır.

  Ancak unutulmamalıdır ki bu özellik, sağ tık menüsü engelli olan sitelerde kullanılmıyor. Ayrıca bu özellik, alınan ekran görüntüsünü doğrudan kaydetmek yerine panoya kopyalıyor. Alınan ekran görüntüsünün kalitesi ise videonun çözünürlüğüyle doğru orantılı olacak.

  Üçüncü Parti Araçlara Gerek Kalmayacak

  Daha önceleri YouTube, Vimeo gibi popüler video sitelerinden ekran görüntüsü alabilmek için çeşitli üçüncü parti uygulamalara ihtiyaç duyuluyordu. Ancak Google'ın bu yeni özelliğiyle artık bu tür araçlara ihtiyaç kalmayacak.

  Bu özelliğin duyurusu yapılmış olsa da Google Chrome'un 116 sürümünde bu özellik henüz tüm kullanıcılara açık değil. Bu özelliği kullanabilmek için tarayıcınızın en güncel sürümde olması gerekiyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iPhone 16 Pro Serisine Yeni Kamera Özellikleri Geliyor: İşte Detaylar!

  iPhone 16 Pro serisi, 48MP ultra geniş kamera, genişletilmiş optik yakınlaştırma, yansıma önleyici kaplama ve gelişmiş ana kamera sensörü ile geliyor.

  Snapchat’e Yapay Zeka Destekli Yeni Özellikler Geldi!

  Snapchat, yeni yapay zeka modeli GenAI ile AR deneyimlerini güçlendiriyor. Bitmoji arka planları, sohbet duvar kağıtları ve yapay zeka lensleri ile büyülüyor.

  PUBG UC Satın Almak İçin Yeni Adres: Plyr.com

  Bizler de sizlere, son zamanlarda adından sıkça söz ettiren Plyr.com’u tanıtmak istedik.  Plyr, güvenilir ve kolay bir şekilde; isterseniz üye olmaksızın alışveriş imkanı tanır.

  Instagram’a Yeni Canlı Yayın Özelliği Geliyor: İşte Detaylar!

  Instagram, kullanıcılarının sadece yakın arkadaşlarıyla canlı yayın yapmalarına olanak tanıyan yeni bir özellik sundu. Bu yenilik, samimi bir yayın deneyimi sunacak.

  Google Chrome’a Yeni Özellik Geliyor: Videodan Ekran Görüntüsü Almak Kolaylaşacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et