R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  ARM Halka Açılıyor: Halka Arz, 50 Milyar Dolara Ulaşabilir!

  İngiliz çip üreticisi ARM, yakında borsaya çıkarak halka arz olacak. Bu durum, teknoloji dünyasının devlerini hisse kapma yarışına itiyor. Apple, Alphabet, Intel, AMD, Samsung ve Nvidia gibi firmalar, bu fırsatı kaçırmamak için kuyrukta yer bekliyor!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  07.09.2023 15:42 1966 1 dk okuma süresi
  ARM Halka Açılıyor: Halka Arz, 50 Milyar Dolara Ulaşabilir!
  Son Düzenleme:

  İngiliz yonga devi ARM, halka açılmaya hazırlanırken bu gelişme sektörde büyük bir heyecana neden oldu. Daha önce Nvidia tarafından satın alma projesi, düzenleyici kuruluşların itirazı ile engellenmişti. Şimdi ise ARM, büyük bir halka arzla gündeme geliyor.

  Teknoloji Devlerinden ARM'a Yoğun İlgi

  ARM'ın halka açılma kararı, teknoloji sektörünün devlerini harekete geçirdi. ARM hisselerine olan bu büyük ilginin, sektörde nasıl bir değişiklik yaratacağı ise merak konusu. Sektörden alınan bilgilere göre ARM hisselerinin yüzde 10’u partner şirketler için ayrılmış durumda. Bu hisseler arasında teknoloji devleri olan Apple, Alphabet, Intel, AMD, Samsung ve Nvidia gibi firmalar bulunuyor.

  Apple ve Nvidia’nın 25-100 milyon dolar arasında hisse alacağı konuşuluyor. Bu durum, ARM'ın değerini ve sektördeki ağırlığını bir kez daha gözler önüne seriyor.

  ARM Halka Arzı ve Beklenen Değer

  ARM halka açıldığında tahmini olarak 50-55 milyar dolar arasında bir değere sahip olması bekleniyor. Şu an yüzde 90 hissenin çatı firma Japon Softbank’ın elinde bulunduğunu düşünürsek bu değer, oldukça dikkat çekici. 

  Özellikle yapay zekâ teknolojilerine olan ilginin arttığı bu dönemde, ARM'ın yapacağı hamleler ve stratejilerle bu değerin daha da artmasını beklemek mümkün. ARM, yapay zeka trendini sürekli takip ederek, teknoloji dünyasında önemli bir konumda yer almayı sürdürecektir.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Reeder Halka Arzı: Rekor Katılımla Yatırımcıların Gözdesi Oldu!

  Reeder halka arzı büyük bir ilgi gördü. Şirket, 13-15 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen halka arz işlemiyle rekor sayıda yatırımcıyı bünyesine kattı.

  Alibaba, Türkiye’ye 2 Milyar Dolar Yatırım Yapacak!

  Alibaba Group'un lideri Michael Evans, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'la yaptığı toplantıda Türkiye'ye 2 milyar dolarlık yatırım yapma planları olduğunu söyledi.

  ARM Halka Açılıyor: Halka Arz, 50 Milyar Dolara Ulaşabilir!

  İngiliz menşeili ARM, çok yakında halka arz olacak. Apple, Nvidia, Alphabet, Intel, AMD ve Samsung gibi devler de hisse satın almak için pusuda bekliyor!

  Radeon RX 6750 GRE Özellikleri Netleşiyor: İşte Detaylar!

  AMD'nin son ekran kartı Radeon RX 6750 GRE, yenilikçi RDNA 2 mimarisiyle piyasada. Golden Rabbit Edition'un özellikleri ve piyasaya sürülme tarihi bu haberde!

  ARM Halka Açılıyor: Halka Arz, 50 Milyar Dolara Ulaşabilir!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et