R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Microsoft Bazı Bethesda Oyunlarını PlayStation’a Çıkarmayacak!

  Microsoft bazı Bethesda oyunlarını PlayStation konsoluna çıkarmayacağını duyurdu. Yapılan açıklama PlayStation oyuncularını etkileyebilir.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  24.12.2022 21:06 1670 3 dk okuma süresi
  Microsoft Bazı Bethesda Oyunlarını PlayStation’a Çıkarmayacak!
  Son Düzenleme:

  Teknoloji devi Microsoft, son yıllarda çeşitli satın alımlar gerçekleştirdi. Bu satın alımlar arasında oyun sektörüne damgasını vuran alımlar da yer alıyor. Örneğin 2014 yılında Minecraft, 2.5 milyar dolara satın alınmıştı. Şu anda dünyanın en çok oynanan oyunları arasında Minecraft da bulunmakta.

  Bunun yanı sıra firma Bethesda ve Activision Blizzard gibi şirketleri satın aldı. Bu gibi satın alımlar sayesinde şirket, Fallout ve Elder Scrolls gibi oyunların sahibi oldu. Yapılan bu satın alımların amacının Xbox’ı geliştirmek ve oyun sektöründe öne çıkmak olduğu biliniyor. Microsoft’un bu sektördeki en büyük rakibi ise Sony olarak yer alıyor.

  Bu bilgiler dışında Microsoft’un bir açıklaması gündeme oturdu. Bu açıklamaya göre bazı Bethesda oyunları, PlayStation’da yer almayacak. Bu durum, özellikle de PlayStation oyuncularını etkileyecek bir olay!

  Microsoft bazı Bethesda oyunlarının PlayStation’da yer almayacağını duyurdu

  Microsoft, geçtiğimiz günlerde tekel davası için savunma yaptı. FTC’ye savunma veren firma, gerekli açıklamalarda bulundu. Bu savunmanın içinde oyun dünyasını heyecanlandıran bir detay yer aldı. Bu detaya göre 3 yeni Bethesda yapımı oyun geliştiriliyor. Bu oyunlar, önümüzdeki dönemde piyasaya sürülecek. Henüz geliştirilen oyunlar açıklanmadı. Buna rağmen bazı tahminler yapılmakta. Bu tahminler arasında StarfieldThe Elder Scrolls VI ve Indiana Jones bulunuyor. Dediğimiz gibi henüz net bir bilgi gelmedi fakat ilerleyen dönemlerde fragman bekleniyor.

  Geliştirilen oyunlar ile ilgili savunmada dikkat çeken detay iki platforma geleceği yönünde. 3 yeni oyunun PC ve Xbox için çıkacağı açıklandı. Yani PlayStation veya Nintendo konsollarında bu oyunlara yer verilmeyecek.

  Microsoft, 2020 yılında Bethesda’yı satın almıştı

  Microsoft, bilindiği üzere 2020 yılında Bethesda şirketini satın almıştı. Bu satın alımın boyutu 7.5 milyar dolar idi. Bununla beraber Elder Scrolls, Fallout ve Dishonored gibi oyunlar el değiştirmişti. Yaşanan bu olay Xbox dünyası için büyük bir önem teşkil ediyordu.

  Microsoft, Bethesda’yı satın aldıktan sonra 2 yeni oyunu PlayStation 5’e özel geliştirdi. Yaklaşık 1 yıllık anlaşma yapılan bu oyunlar Deathloop ve Ghostwire: Tokyo idi. 1 yıllık anlaşma dolduktan sonra ise oyunlar, diğer platformlarda yayınlanmıştı. Her ne kadar Microsoft, Sony ile anlaşsa da tekelleşme şüphelerini dindirmedi.

  Neden tekelleşme davası açıldı?

  MicrosoftBethesda oyunlarını PlayStation’a çıkarmayacak olsa da şimdi yeni bir olayla gündemde. Bilindiği üzere şirket, bu yılın başında Activision Blizzard’ı satın almıştı. 68.7 milyar dolarlık bu satın alım, tekelleşme iddialarını ortaya atmıştı. Pek çok ülke, bu olayı inceleme altına alarak araştırmalar yaptı. Soruşturma yapan kurumlardan birisi de FTC idi. Yapılan soruşturma kapsamında Microsoft’un savunma vermesi istendi.

  Bir taraftan bu olaylar dönerken Xbox’ın yöneticisi Phil Spencer, açıklama yaptı. Spencer, Sony’nin Xbox’ı küçültmek istediğini savundu. Bununla beraber kendisinin hızlı bir şekilde yükselişe geçmek istediğini iddia etti. Sony’nin sektöre farklı açıdan baktığını belirten Spencer, oyunlarını PC’ye hemen çıkarmadığını vurguladı. Bununla beraber PlayStation Plus’ta da kendi oyunlarını hemen sunmadıklarını açıkladı. Bilindiği üzere Xbox, kendi oyunlarını hemen abonelik sistemine dahil ediyor. Bu da oyuncuları memnun ediyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Microsoft, Windows 11 24H2 Güncellemesini Durdurdu: Hatalarla Dolu Bir Sürüm!

  Microsoft, hatalar nedeniyle Windows 11 24H2 güncellemesini durdurdu. Güncelleme, performans sorunları ve VPN hataları gibi problemler içeriyor.

  Microsoft, Xbox Series X Konsolunu Tanıttı: Disksiz ve Tamamen Dijital!

  Microsoft, disksiz ve tamamen dijital Xbox Series X'i tanıttı. Beyaz renkli 1TB kapasiteli bu konsol, sonbahar tatil sezonunda 450 dolar fiyatla satışa sunulacak.

  Samsung, Bazı Cihazlarda Güncelleme Desteğini Sonlandırıyor: İşte Güncelleme Almayacak Modeller!

  Samsung, Galaxy A51 5G, A41 ve M01 için güncelleme desteğini sonlandırıyor. Cihazlar artık yeni Android sürümleri almayacak, ancak güvenlik yamaları gelebilir.

  Microsoft, Tencent Oyunlarını Windows'a Getiriyor: İşte Detaylar!

  PUBG ve Honor of Kings gibi popüler Tencent oyunları, Windows'a geliyor. 1.500'den fazla oyun ve uygulama, ilk Çin'de, ardından diğer bölgelerde sunulacak.

  Microsoft Bazı Bethesda Oyunlarını PlayStation’a Çıkarmayacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et