R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Sandisk Ultra Dual Drive Luxe Kapasitesi ile Rakiplerini Gölgede Bıraktı!

  Sandisk Ultra Dual Drive Luxe minimal boyutu, şık metal tasarımı ve yüksek kapasitesi ile piyasada yerini aldı. USB bellek sektöründe üstün performansı ve hızı ile dikkatleri çekmeyi başardı.

  Dide Su Kaya
  Dide Su Kaya R10 Editörü
  22.09.2022 16:11 1385 3 dk okuma süresi
  Sandisk Ultra Dual Drive Luxe Kapasitesi ile Rakiplerini Gölgede Bıraktı!
  Son Düzenleme:

  Piyasada yer alan USB bellekler arasında rakiplerine göre çok daha hızlı çalışan modeller mevcut. Performansları ile USB bellek piyasasında parlayan modellerden biri de Sandisk Ultra Dual Drive Luxe oldu. Sahip olduğu metal gövde tasarımı ile oldukça beğenilen model, performans noktasında da takdir topladı. 

  USB belleklerde depolama işlevlerinin iyi olması kullanıcıların dikkat ettiği ilk özelliklerden biri. Depolama işlemlerinin hızlarını arttırabilmek için insanların tercih ettiği farklı yollar mevcut. Bu yollardan bazıları harici diskleri kullanmak ya da SSD’ler yardımı ile depolama hızlarını maksimize etmek olarak sayılır. Son senelerde ise piyasaya sürülen gelişmiş USB bellekler yardımı ile depolama işlemlerine hız kazandırmak mümkün hale geldi. Bazı USB bellekler küçük boyutları ile öne geçerken; bazıları ise üstün performansları ile dikkat çekti. Sandisk Ultra Dual Drive Luxe ise hem boyut olarak hem de performans olarak dikkatleri üstüne çekmeyi başardı. 

  Sandisk Ultra Dual Drive Luxe depolama seçenekleri

  Sandisk Ultra Dual Drive Luxe; 32 GB, 64 GB, 128 GB, 256 GB, 512 GB, 1 TB depolama seçenekleri ile kullanıcıların ihtiyaçlarına göre satın alınabilen bir ürün. Depolama kapasitelerine göre fiyatlarında değişiklik gerçekleşmektedir. İhtiyaç duyulan depolama alanına göre her bütçeye uygun olarak farklı seçeneklerin sunulması ise kullanıcıları sevindirdi. 

  Sandisk Ultra Dual Drive Luxe’ün farklı depolama seçenekleri, akıllı cihazlarda yer kalmadığında yardıma koşar. Daha fazla fotoğraf, video, oyun, müzik ve dosya depolamalarının kolaylıkla halledilmesi için kullanıcılarına yardımcı olur.

  Tasarımı ve gövde girişleri

  Sandisk Ultra Dual Drive Luxe, tamamen metal bir gövde tasarımına sahip. Tasarımı ile kullanıcılardan geçer not almayı başardı. Metalik rengi ve yansımaları ile oldukça şık görünen bir ürün. Gövdesinde ise iki farklı giriş bulunuyor. Ürünün bir tarafında USB-C girişi yer alırken; diğer tarafında ise USB-A portu bulunmakta. İki farklı girişinin olması ise rakiplerine göre oldukça avantajlı bir pozisyonda bulunmasına yarıyor. 

  Dönebilen bir yapıya sahip olması ise, hareket halindeyken konnektörlerin herhangi bir hasara uğramasının önüne geçiyor. Üründe yer alan anahtarlık halkası ile taşınırken de kullanıcılara esneklik sağlamakta. Anahtarlıklara kolaylıkla takılabilen bu ürün, farklı eşyalara da geçirilerek kullanılabilmekte. 

  Yüksek hız ve kullanım performansı

  Sandisk Ultra Dual Drive Luxe, oldukça yüksek hızlara çıkabilmesi ile de rakiplerini geride bıraktı. 3.1 Gen 1 teknolojisi kullanan USB bellek, 150 MB/s okuma hızına çıkabilme kapasitesine sahip. 

  PC ve Mac’lerin yanında, akıllı mobil cihazlar ve tablet desteği ile de dosya yedekleme işlemlerinde kolaylıklar sağlamakta. Özellikle çok yer kaplayan video yedeklemelerinde sıklıkla tercih edilen bir model olmayı şimdiden başardı. Kapasite ve depolama özelliklerinin de yer aldığı tablo, aşağıda yer almaktadır:

  Kapasite128 GB
  Depolama TeknolojisiNAND
  Veri YoluUSB
  Bağlantı ArayüzüUSB Type-A / USB Type-C
  Sıralı Okuma150 MB/s
  Ağırlık0.0122kgs 
  Boyut44.45mm x 12.19mm x 8.64mm 
  ArayüzUSB 3.1, 1. Nesil 

  Otomatik yedekleme ve hızlı aktarım

  Otomatik yedekleme yapılabilmesi için sadece bir eklentiye ihtiyaç duyulur. Fotoğraf, video, müzik ve başka dosyaların kaybolmaması için otomatik yedeklemeye ihtiyaç duyulur. Sandisk Ultra Dual Drive Luxe ile sadece bir eklenti sayesinde otomatik yedeklemeler mümkün. SanDisk Memory Zone uygulaması ile kullanıcılar en değerli dosyalarının güvende olduğundan emin olurlar. 

  Ayrıca bellekte yer alan dosyaların bilgisayarlara aktarılması da oldukça basittir.Sandisk Ultra Dual Drive Luxe, dosyaları teker teker e-posta aracılığı ile gönderme sıkıntısından kullanıcılarını kurtarır. 150 MB/s okuma hızı ve yüksek kaliteli USB 3.1 Gen 1 performansı sayesinde dosyaları çok kısa süreler içerisinde bilgisayarlara taşır. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yapay Zeka, Prostat Kanserini Tespit Etti: Doktorları Geride Bıraktı!

  Yapay zeka, MR taramalarında prostat kanserini tespit etmede radyologlardan daha başarılı çıktı. Bu gelişme, gereksiz biyopsileri azaltarak iş yükünü hafifletecek.

  iOS 18 ile iPhone'u Kapatmak Daha Kolay Olacak: İşte Gelecek Yeni Özellik!

  iOS 18 ile gelen yenilikler arasında, iPhone'u kapatmanın kolay yolu ve Denetim Merkezi'nde daha fazla özelleştirme imkanı bulunuyor.

  iOS 18 ile CarPlay’e Yeni Özellikler Geliyor: İşte Detaylar!

  iOS 18, CarPlay'e kişi fotoğrafları, sessiz mod, renk filtreleri, ses tanıma ve sesle yönlendirme gibi yenilikler getiriyor.

  Samsung Galaxy S25'in Pil Kapasitesi Belli Oldu: İşte Detaylar!

  Samsung Galaxy S25'in 4.000mAh pil kapasitesi ile geleceği ortaya çıktı. Bu durum, artış bekleyen kullanıcıları hayal kırıklığına uğratabilir.

  Sandisk Ultra Dual Drive Luxe Kapasitesi ile Rakiplerini Gölgede Bıraktı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et