R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iPhone 14 Serisi için Merak Edilen Kaza Testi Yapıldı!

  Apple iPhone 14 ailesi ile birlikte kazalarda uyarıcı ve önleyici teknolojisini açıkladı. Yeni teknoloji büyük heyecana neden oldu.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  22.09.2022 16:20 1634 2 dk okuma süresi
  iPhone 14 Serisi için Merak Edilen Kaza Testi Yapıldı!
  Son Düzenleme:

  iPhone 14 serisinin tanıtılmasının ardından en çok ses getiren özelliği, trafik kazalarını önleyebilme özelliği olarak ifade edilmişti. Apple, bu özelliği ile birlikte ne kadar iddialı olduğunu ve teknolojiyi ne kadar etkin kullandığını bir kez daha ortaya koymuş oldu. 

  iPhone 14 ailesinin tamamı, acil durumlarda ortaya çıkabilecek güvenlik özellikleri ile donatılmış durumda. Trafik kazaları dünya ortalamasında ciddi oranda ölümlerin yaşanmasına neden oluyor. Teknolojide kullanılan, 256 G’ye kadar G kuvveti ölçümlerini algılayan sistemleri ile kazaları önceden tespit edebileceği belirlendi. Yeni telefon ailesinde çift çekirdekli ivme ölçerin yanı sıra yeni yüksek dinamiklere sahip aralıklı jiroskop bulunuyor. 

  Apple'ın trafik kazası algılama özelliği nedir?

  iPhone algılama özellikleri, oluşabilecek trafik kazalarını önceden belirleme konusunda oldukça iddialı. Apple'ın trafik kazası algılama özelliği, hayat kurtarıyor. Trafik kazalarının ardından, kullanıcının bilincini yitirerek yardım isteyememesi durumunda iPhone trafik kazası algılama özelliği devreye giriyor. Otomatik bir şekilde acil çağrı merkezini arayarak otomatik olarak bilgi veriyor. Kabin basıncı içerisindeki değişiklikleri, hız değişikliklerini ve yüksek sesleri temel alan bir sistem hazırlanmış. 

  Apple gerçek trafik kazasıyla teknolojiyi test etti

  iPhone 14 serisi telefonların yanı sıra Apple Watch SE2, Apple Watch Series 8 ve Apple Watch Ultra modellerinde de kaza tespit teknolojisi kullanılıyor. Özellikle akıllı saat ile birlikte kullanılması halinde daha etkili oluyor. Olası kazalar hakkında çok daha etkili ve önleyici sonuçlar vereceği ifade ediliyor. Apple yayınladığı yeni bir kaza videosu ile birlikte yeni teknolojiyi ve kaza önleme seçeneğini ortaya koydu. Böylece başarılı sonuçlar verdiği bir kez daha kullanıcılarla paylaşılmış oldu. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iPhone 17 Serisi, 120Hz Ekranla Gelebilir: İşte Detaylar!

  En son elde edilen verilere göre, iPhone 17 ve iPhone 17 Plus modellerinin 120Hz ProMotion ekran özelliği ile piyasaya sürülmesi mümkün görünüyor.

  Galaxy S23 Serisine Galaxy AI Özellikleri Geliyor: Yakında Kullanımda!

  Samsung, Mart sonunda Galaxy S23 serisi için AI özelliklerini sunuyor. Yenilikçi güncelleme, kullanıcı deneyimini zenginleştirecek.

  iPhone 16 Pro'nun Yeni Renk Seçenekleri Belli Oldu: İşte O Renkler!

  iPhone 16 Pro'nun yeni renkleri Titanium Gray ve Desert Titanium, şıklığı ve inovasyonu bir arada sunuyor.

  Xiaomi 14 Ultra, Fotoğrafçılıkta Yeni Bir Çığır Açacak: İşte İlk Kamera Örnekleri!

  Xiaomi 14 Ultra, üstün kamera özellikleri ve güçlü performansıyla MWC 2024'te teknoloji dünyasını sarsmaya hazırlanıyor.

  iPhone 14 Serisi için Merak Edilen Kaza Testi Yapıldı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et