R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iPhone 14 Serisi için Merak Edilen Kaza Testi Yapıldı!

  Apple iPhone 14 ailesi ile birlikte kazalarda uyarıcı ve önleyici teknolojisini açıkladı. Yeni teknoloji büyük heyecana neden oldu.

  Elif Elif 22.09.2022 16:20 1128 2 dk okuma süresi
  iPhone 14 Serisi için Merak Edilen Kaza Testi Yapıldı!
  Son Düzenleme:

  iPhone 14 serisinin tanıtılmasının ardından en çok ses getiren özelliği, trafik kazalarını önleyebilme özelliği olarak ifade edilmişti. Apple, bu özelliği ile birlikte ne kadar iddialı olduğunu ve teknolojiyi ne kadar etkin kullandığını bir kez daha ortaya koymuş oldu. 

  iPhone 14 ailesinin tamamı, acil durumlarda ortaya çıkabilecek güvenlik özellikleri ile donatılmış durumda. Trafik kazaları dünya ortalamasında ciddi oranda ölümlerin yaşanmasına neden oluyor. Teknolojide kullanılan, 256 G’ye kadar G kuvveti ölçümlerini algılayan sistemleri ile kazaları önceden tespit edebileceği belirlendi. Yeni telefon ailesinde çift çekirdekli ivme ölçerin yanı sıra yeni yüksek dinamiklere sahip aralıklı jiroskop bulunuyor. 

  Apple'ın trafik kazası algılama özelliği nedir?

  iPhone algılama özellikleri, oluşabilecek trafik kazalarını önceden belirleme konusunda oldukça iddialı. Apple'ın trafik kazası algılama özelliği, hayat kurtarıyor. Trafik kazalarının ardından, kullanıcının bilincini yitirerek yardım isteyememesi durumunda iPhone trafik kazası algılama özelliği devreye giriyor. Otomatik bir şekilde acil çağrı merkezini arayarak otomatik olarak bilgi veriyor. Kabin basıncı içerisindeki değişiklikleri, hız değişikliklerini ve yüksek sesleri temel alan bir sistem hazırlanmış. 

  Apple gerçek trafik kazasıyla teknolojiyi test etti

  iPhone 14 serisi telefonların yanı sıra Apple Watch SE2, Apple Watch Series 8 ve Apple Watch Ultra modellerinde de kaza tespit teknolojisi kullanılıyor. Özellikle akıllı saat ile birlikte kullanılması halinde daha etkili oluyor. Olası kazalar hakkında çok daha etkili ve önleyici sonuçlar vereceği ifade ediliyor. Apple yayınladığı yeni bir kaza videosu ile birlikte yeni teknolojiyi ve kaza önleme seçeneğini ortaya koydu. Böylece başarılı sonuçlar verdiği bir kez daha kullanıcılarla paylaşılmış oldu. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Vivo X90 Serisi Özellikleri Ortaya Çıktı!

  Vivo'nun yeni amiral gemisi "Vivo X90" ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Şirketin Aralık ayında resmi tanıtımını yapacağı X90 serisindeki modeller ve özellikleri belli oldu. İşte Vivo X90 özellikleri!

  Türkiye’de iPhone 14 Plus Satış Tarihi Duyuruldu! İşte iPhone 14 Plus Ön Sipariş Tarihi!

  Apple Türkiye, geçen hafta içerisinde iPhone 14 ve yanı sıra iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerinin satışına başlamıştı. Ancak iPhone 14 Plus Türkiye'de satışta bulunmuyor. iPhone 14 Plus ön sipariş ve genel satış tarihleri açıklandı. İşte o tarihler!

  MIUI 14 Almayacak 3 Xiaomi Modeli Açıklandı! İşte Güncelleme Desteği Sonlanan Modeller!

  Xiaomi, 3 modelin daha Android 13 tabanlı MIUI 14 güncellemesi almayacağını açıkladı. İşte şimdiye kadar belli olan MIUI 14 güncellemesi alacak Xiaomi modelleri!

  Redmi Note 12 Serisi Hakkında Beklenen Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

  Xiaomi'nin yeni serisi olan Redmi Note 12 ile ilgili sızıntılar devam ediyor. Buna göre firma, Redmi Note 12 çıkış tarihini öne aldı!

  Elif 1059
  iPhone 14 Serisi için Merak Edilen Kaza Testi Yapıldı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et