R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Samsung & Intel: Adım Adım İş Birliğine

  Intel CEO'su Pat Gelsinger ile Samsung Electronics Başkan Yardımcısı Lee Jae-yong arasında gerçekleşen stratejik görüşmede iki büyük dünya devinin gelecekteki yol haritalarını belirlemek için iş birliği yapacakları iddia edildi.

  Emre Çelik
  Emre Çelik R10 Editörü
  03.06.2022 17:18 1811 2 dk okuma süresi
  Samsung & Intel: Adım Adım İş Birliğine
  Son Düzenleme:

  Merkezi Seul'de bulunan ve İngilizce yayın yapan ülkenin önemli haber ajanslarından Korea Herald'de yer alan habere göre, Şubat 2021'de Intel'de CEO görevini üstlenen Pat Gelsinger, Samsung'un üst düzey yöneticileriyle temaslarda bulunmak üzere Seul'e gitti.

  Korea Herald'in duyurduğu haberde Pat Gelsinger, İsviçre/Davos'da gerçekleştirilen 2022 Dünya Ekonomik Forum'una katılımı sonrasında Güney Kore'ye uçtu. Samsung Electronics Başkan Yardımcısı Lee Jae-yong ve Samsung Mobile yöneticilerinin de bulunduğu görüşmede, yeni nesil teknolojilerin dünyadaki rekabeti bir hayli zorladığı ve bunun sonucunda yeni stratejik atılımların her zamankinden daha acil gerekli olduğu konuları karşılıklı görüşüldü. Bu temas sonrasında dünya devi iki çip üreticisinin yeniden işbirliğinde bulunacakları ihtimali kuvvetlendi.

  Görüşmenin içeriğine ve detaylarına yönelik Korea Herald her ne kadar resmi bir kaynak sunmasa da, temel olarak bahsedilen konuların Intel işlemcileri, Samsung yongaları ve bellek ara yüzlerini içeren ortak çalışmalara yönelik yeni fikirlerin tartışılarak ilgili makalelerin karşılıklı paylaşılması olarak belirtiliyor.

  Intel, dünyanın en büyük çip üreticisi olan ve aynı zamanda Samsung'un rakibi konumunda bulunan TSMC ile bazı sözleşmelere sahip. Geçtiğimiz Nisan ayında Gelsinger, TSMC ile belirlenen üretim kapasitesinden daha fazlasını talep etmek için TSMC'in merkezi Tayvan'ı ziyaret etti. Buradaki görüşmeler sonrasında Gelsinger'in talebine yönelik Intel'den herhangi bir açıklama gelmemişti.

  Intel'in yeni yol haritası olarak bilinen çok yongalı ve çok parçalı işlemcileri Meteor Lake ve Arrow Lake'de ilk defa kullanılacak olan Intel Foveros 3D teknolojisi olduğu biliniyor. Meteor Lake ve Arrow Lake işlemcilerindeki daha detaylı bilgiler ise Intel'in Ağustos ayında gerçekleştireceği yeni sunumda netleşecek. Meteor Lake'in, 14nm teknolojisine sahip yeni nesil işlemcilerinin resmi adı olarak 2023'te piyasaya sunulması bekleniyor.

  2024'de piyasa çıkacak olan 18A işlemcisi Lunar Lake hakkında ise Intel yetkileri henüz bir ipucu vermedi. Bu durum Samsung'un 2024'de tamamen Intel ile işbirliğine hazır olarak devreye girebileceği ihtimallerini güçlendirdi. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung Galaxy Z Fold 6 İlk Defa Görüntülendi: İşte Yeni Tasarımı!

  Samsung Galaxy Z Fold 6'nın canlı görüntüleri ortaya çıktı. Yeni tasarımı, daha kompakt yapısı ve geliştirilmiş özellikleri ile dikkat çekiyor.

  iOS 18 ile iPhone'u Kapatmak Daha Kolay Olacak: İşte Gelecek Yeni Özellik!

  iOS 18 ile gelen yenilikler arasında, iPhone'u kapatmanın kolay yolu ve Denetim Merkezi'nde daha fazla özelleştirme imkanı bulunuyor.

  YouTube'a Yeni Özellikler Geliyor: İşte Detaylar!

  YouTube, yapay zeka destekli canlı sohbet özetleri, Google Lens araması, kanal QR kodları ve Shorts için yeni efektler gibi özellikler test ediyor.

  Samsung Galaxy Z Flip 6 Geliyor: İşte Tüm Özellikleri!

  Samsung Galaxy Z Flip 6, güçlü Snapdragon 8 Gen 3 işlemci, 120 Hz Dinamik AMOLED ekran ve gelişmiş kamera özellikleriyle tanıtıldı. Fiyat ve detaylar sızdırıldı.

  Samsung & Intel: Adım Adım İş Birliğine

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et