R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Samsung Çip Üretiminde İddialı! Apple’a Büyük Çelme!

  Samsung, 2022’de çip krizini fırsata dönüştürme konusunda kararlı adımlar atmaya devam ediyor. Dünyayı etkileyen çip krizi sonrası çip üretimlerine ağırlık veren Samsung, önemli yatırımlar yapıyor. Şirkete dair son gelişme ise şaşırttı. Samsung, Apple’dan çip uzmanını kaptı.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  26.07.2022 14:37 1915 2 dk okuma süresi
  Samsung Çip Üretiminde İddialı! Apple’a Büyük Çelme!
  Son Düzenleme:

  Teknolojinin hemen hemen her alanında birbirlerine ezeli rakip olan Samsung ve Apple, sadece ticari doğrultuda değil siyasi ve kültürel bakımdan da dünyanın iki tarafının kapışmasını simgeliyor. Durum böyle olunca iki şirket arasında süregelen rekabet oldukça ilginç gelişmeleri ortaya çıkartıyor. Ayrıca teknolojik gelişime de bir tür katkı sağlamış oluyor. Ancak teknoloji piyasası 10 yıl öncesinden çok farklı ve piyasada daha fazla teknoloji devi pay sahibi olmaya çalışıyor.

  Samsung’un 2022 Ocak ayından beri çip üretimi alanında yaptığı yatırımlar, iki şirketin rekabetini farklı bir noktaya taşıdı. Önemli anlaşmalar gerçekleştiren Samsung, şimdi de dev rakibi Apple’da 9 seneden fazladır çalışan “yarı iletken” alanında uzman “Kim Woo-pyeong” ile anlaşma sağladı. Böylelikle önemli uzman bundan sonra Samsung’daki çip üretim projelerinde görev alacak. Hatta şirket içindeki pozisyonun yeni “yeni işlemci paketleme çözüm” departmanının yönetimi olacağı açıklandı.

  Kim Woo-pyeong Kimdir?

  Samsung Kim Woo-pyeong

  Teknoloji devi Apple bünyesinde tam 9 yıldır çalışan ve çip üretimi alanında uzman olan Kim Woo-pyeong, bu alanda saygın isimler arasında gösteriliyor. Apple’daki kariyeri 2014’te başlayan Woo-pyeong’un daha önceki kariyeri de oldukça başarılı. Özellikle de çip üretim teknolojileri alanında ilk olarak “Texas Instruments” ve daha sonra da “Qualcomm” gibi son derece önemli “çip üretim şirketleri” bünyesinde farklı pozisyonlarda uzman olarak görev aldı. Başarılı isim yeni anlaşması kapsamında Samsung’un yeni çip projelerinde “yarı iletken” alanında uzman olarak görev almaya başlayacak.

  Samsung’dan “3Nm” Çip

  Samsung çip

  Çip üretimi alanında gerçekten önemli yatırımlara ve çalışmalara imza atan Samsung, 2022 bitmeden bunun sonuçlarını da almaya başladı. Kısa bir süre önce Samsung tarafından yeni bir “transistör mimarisi” sayesinde “3 nanometre(nm)” çip üretiminin gerçekleştirildiği belirtilmişti. Bu gelişmeyle birlikte Samsung, çip üretim teknolojisi alanında oldukça güçlü adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

  Yaşanan çip krizinden sonra çip üretim piyasasında yaşanan gelişmeleri siz nasıl buluyorsunuz? Samsung’un piyasadaki varlığı neleri değiştirir? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a iletebilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung Galaxy Fit 3 Resmen Tanıtıldı: İşte Özellikleri!

  Samsung Galaxy Fit 3, geniş ekranı ve gelişmiş sağlık izleme özellikleriyle Mart ayında piyasaya sürülüyor.

  Samsung ve Google'dan Dev İş Birliği: Yeni Galaxy Chromebook Yenilikleriyle Geliyor!

  Samsung ve Google iş birliği genişliyor. Yeni Galaxy Chromebook, Google Assistant tuşu ile teknoloji dünyasına yenilik getiriyor.

  Exxen ve ExxenSpor Abonelik Ücretlerine Büyük Zam Geldi: İşte Yeni Fiyatlar!

  Exxen ve ExxenSpor, içerik kalitesini artırmak için üyelik ücretlerine zam yaptı. İşte güncel abonelik fiyatları!

  Samsung Galaxy S24 Serisinin Ekran ve Kamera Sorunlarına Çözüm Getiren Güncelleme Yayınlandı!

  Samsung Galaxy S24 serisi için yayınlanan güncelleme, ekran ve kamera sorunlarını çözüyor; kullanıcı deneyimi artıyor.

  Samsung Çip Üretiminde İddialı! Apple’a Büyük Çelme!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et