R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Samsung Çip Üretiminde İddialı! Apple’a Büyük Çelme!

  Samsung, 2022’de çip krizini fırsata dönüştürme konusunda kararlı adımlar atmaya devam ediyor. Dünyayı etkileyen çip krizi sonrası çip üretimlerine ağırlık veren Samsung, önemli yatırımlar yapıyor. Şirkete dair son gelişme ise şaşırttı. Samsung, Apple’dan çip uzmanını kaptı.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 26.07.2022 14:37 1254 2 dk okuma süresi
  Samsung Çip Üretiminde İddialı! Apple’a Büyük Çelme!
  Son Düzenleme:

  Teknolojinin hemen hemen her alanında birbirlerine ezeli rakip olan Samsung ve Apple, sadece ticari doğrultuda değil siyasi ve kültürel bakımdan da dünyanın iki tarafının kapışmasını simgeliyor. Durum böyle olunca iki şirket arasında süregelen rekabet oldukça ilginç gelişmeleri ortaya çıkartıyor. Ayrıca teknolojik gelişime de bir tür katkı sağlamış oluyor. Ancak teknoloji piyasası 10 yıl öncesinden çok farklı ve piyasada daha fazla teknoloji devi pay sahibi olmaya çalışıyor.

  Samsung’un 2022 Ocak ayından beri çip üretimi alanında yaptığı yatırımlar, iki şirketin rekabetini farklı bir noktaya taşıdı. Önemli anlaşmalar gerçekleştiren Samsung, şimdi de dev rakibi Apple’da 9 seneden fazladır çalışan “yarı iletken” alanında uzman “Kim Woo-pyeong” ile anlaşma sağladı. Böylelikle önemli uzman bundan sonra Samsung’daki çip üretim projelerinde görev alacak. Hatta şirket içindeki pozisyonun yeni “yeni işlemci paketleme çözüm” departmanının yönetimi olacağı açıklandı.

  Kim Woo-pyeong Kimdir?

  Samsung Kim Woo-pyeong

  Teknoloji devi Apple bünyesinde tam 9 yıldır çalışan ve çip üretimi alanında uzman olan Kim Woo-pyeong, bu alanda saygın isimler arasında gösteriliyor. Apple’daki kariyeri 2014’te başlayan Woo-pyeong’un daha önceki kariyeri de oldukça başarılı. Özellikle de çip üretim teknolojileri alanında ilk olarak “Texas Instruments” ve daha sonra da “Qualcomm” gibi son derece önemli “çip üretim şirketleri” bünyesinde farklı pozisyonlarda uzman olarak görev aldı. Başarılı isim yeni anlaşması kapsamında Samsung’un yeni çip projelerinde “yarı iletken” alanında uzman olarak görev almaya başlayacak.

  Samsung’dan “3Nm” Çip

  Samsung çip

  Çip üretimi alanında gerçekten önemli yatırımlara ve çalışmalara imza atan Samsung, 2022 bitmeden bunun sonuçlarını da almaya başladı. Kısa bir süre önce Samsung tarafından yeni bir “transistör mimarisi” sayesinde “3 nanometre(nm)” çip üretiminin gerçekleştirildiği belirtilmişti. Bu gelişmeyle birlikte Samsung, çip üretim teknolojisi alanında oldukça güçlü adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

  Yaşanan çip krizinden sonra çip üretim piyasasında yaşanan gelişmeleri siz nasıl buluyorsunuz? Samsung’un piyasadaki varlığı neleri değiştirir? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  PlayStation’a Büyük Şok! Tam 2 Yıl Sonra Güvenlik Açığı Bulundu 

  PlayStation'un çıkışından tam iki yıl sonra ortaya çıkan bir video, yazılımın kırıldığını ispatladı. Video, PS5 kollarına tam erişim sağlandığını kanıtladı.

  Instagram Alışverişlerine Büyük Darbe: Mağaza Sekmesi Alt Menüden Kalkıyor!

  Instagram yaptığı açıklamayla beraber alt menüdeki Mağaza sekmesini kaldıracağını açıkladı. Gelen sızıntılara göre bu sekme artık ayarlar kategorisinde olacak!

  Ecem 595

  Instagram ve Facebook'tan Büyük Yakınlaşma: Bildirimler Aynı Sayfada Olacak!

  Sosyal medya devi Meta, yeni bir güncelleme yapıyor. Buna göre Instagram ve Facebook bildirimleri artık tek sayfa üzerinden görülecek.

  Ecem 537

  Android 13 Güncellemesi Alacak Samsung Modelleri!

  Samsung, 2022 yılı sona ermeden evvel, özellikle üst segment cihazlarına Android 13 tabanlı "One UI 5.0" kararlı sürüm güncellemesi gönderecek. İşte yeni One UI 5.0 kararlı sürüm güncellemesi alacak Samsung modelleri!

  Samsung Çip Üretiminde İddialı! Apple’a Büyük Çelme!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et