R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  YouTube, Suudi Arabistan'da Kısıtlamalarla Karşı Karşıya Kalabilir

  Suudi Arabistan, kültürel ve ahlaki değerlerinin korunması gerektiğini öne sürerek YouTube ilkelerinde düzenleme talep etti.

  Mehmet Alp GÖZBAŞI
  Mehmet Alp GÖZBAŞI R10 Editörü
  26.07.2022 14:35 1739 1 dk okuma süresi
  YouTube, Suudi Arabistan'da Kısıtlamalarla Karşı Karşıya Kalabilir
  Son Düzenleme:

  Suudi Arabistan hükümeti, cumartesi günü yaptığı açıklamayla beraber YouTube platformunda yayımlanan, Arabistan'ın kültürel ve ahlaki değerlerine aykırı olan reklamların gösterimden kaldırılmasını istedi. Suudi Arabistan “Görsel-İşitsel Medya Genel Otoritesi” ile “İletişim ve Bilgi Teknolojileri Komisyonu” tarafınca yapılan bu açıklama, kısa sürede dikkat çekip büyük bir tepkiyle karşılandı.

  Yetkililerin yaptığı açıklamanın kapsamı, şu şekilde:

  Gerçekleştirdikleri takip çerçevesinde YouTube'nin, Krallık sınırları içerisinde “medya içeriği kontrolleri” ve “YouTube platformunun politikasını” ihlal etmektedir. Ayrıca Krallık'Ta kullanıcılara yönelik, “İslami” ve "toplumsal değer ve ilkelere" aykırı içerik yayınlayan ve bunları ihlal eden reklamlar gösterildiği tespit edildi.

  Hükümet, açıklamasına ek olarak konuyla ilgili sürekli olarak takipte olacaklarını belirtti. Bu tutumlarıyla oldukça ısrarcı oldukları mesajını veren yetkililer, taleplerinin gereklerinin yerine getirilmemesi halinde yaptırım uygulayacaklarının altını çizdi.

  YouTube, Suudi Arabistan'da Yasaklanabilir!

  Hükümetin yaptırım mesajına ilişkin tahminler, olası bir ters düşme durumunda Suudi Arabistan'da YouTube erişimine engel getirileceği yönünde. Daha önce benzer durumlarda atılan adımlar da bu yönde olduğundan karşılaşilebilecek muhtemel bir sonuç olduğuna dikkat çekiyor.

  Sizler konuyla ilgili olarak ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Threads, X'e Karşı Üstünlük Kuruyor: İşte Son Durum!

  Threads, X karşısında kullanıcı artışıyla dikkat çekiyor. Meta destekli platform, indirme ve aktif kullanım oranlarıyla öne çıkıyor.

  OpenAI'den Yapay Zeka ile Video Devrimi: İşte Karşınızda Sora!

  OpenAI'nin yeni modeli Sora, metinden gerçekçi videolar üretiyor. ChatGPT ve DALL-E'nin ardından gelen bu yenilik, sanat ve tasarımda devrim yaratıyor.

  Google, Android İçin Dolandırıcılara Karşı Yeni Bir Araç Test Ediyor: İşte Detaylar!

  Google, Android cihazları dolandırıcılığa karşı koruyacak yeni bir güvenlik özelliği test ediyor. İşte detaylar!

  YouTube, Çok İlginç Bir Özelliği Test Ediyor: Renk Kodlarıyla Video Akışı Geliyor!

  YouTube, renklere göre video önerileri sunan yeni bir özelliği test ediyor. Kullanıcılar kırmızı, yeşil, mavi seçeneklerle kişiselleştirilmiş içerik keşfedecek.

  YouTube, Suudi Arabistan'da Kısıtlamalarla Karşı Karşıya Kalabilir

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et