R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  YouTube, Suudi Arabistan'da Kısıtlamalarla Karşı Karşıya Kalabilir

  Suudi Arabistan, kültürel ve ahlaki değerlerinin korunması gerektiğini öne sürerek YouTube ilkelerinde düzenleme talep etti.

  Mehmet Alp GÖZBAŞI Mehmet Alp GÖZBAŞI 26.07.2022 14:35 1153 1 dk okuma süresi
  YouTube, Suudi Arabistan'da Kısıtlamalarla Karşı Karşıya Kalabilir
  Son Düzenleme:

  Suudi Arabistan hükümeti, cumartesi günü yaptığı açıklamayla beraber YouTube platformunda yayımlanan, Arabistan'ın kültürel ve ahlaki değerlerine aykırı olan reklamların gösterimden kaldırılmasını istedi. Suudi Arabistan “Görsel-İşitsel Medya Genel Otoritesi” ile “İletişim ve Bilgi Teknolojileri Komisyonu” tarafınca yapılan bu açıklama, kısa sürede dikkat çekip büyük bir tepkiyle karşılandı.

  Yetkililerin yaptığı açıklamanın kapsamı, şu şekilde:

  Gerçekleştirdikleri takip çerçevesinde YouTube'nin, Krallık sınırları içerisinde “medya içeriği kontrolleri” ve “YouTube platformunun politikasını” ihlal etmektedir. Ayrıca Krallık'Ta kullanıcılara yönelik, “İslami” ve "toplumsal değer ve ilkelere" aykırı içerik yayınlayan ve bunları ihlal eden reklamlar gösterildiği tespit edildi.

  Hükümet, açıklamasına ek olarak konuyla ilgili sürekli olarak takipte olacaklarını belirtti. Bu tutumlarıyla oldukça ısrarcı oldukları mesajını veren yetkililer, taleplerinin gereklerinin yerine getirilmemesi halinde yaptırım uygulayacaklarının altını çizdi.

  YouTube, Suudi Arabistan'da Yasaklanabilir!

  Hükümetin yaptırım mesajına ilişkin tahminler, olası bir ters düşme durumunda Suudi Arabistan'da YouTube erişimine engel getirileceği yönünde. Daha önce benzer durumlarda atılan adımlar da bu yönde olduğundan karşılaşilebilecek muhtemel bir sonuç olduğuna dikkat çekiyor.

  Sizler konuyla ilgili olarak ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Kullanıcıları Üzecek Haber: Apple Ürünleri Zam Kararı ile Karşılaştı!

  Apple, küresel çaptaki abonelik ücretlerine zam yapma kararı aldı. Buna göre Apple Music, Apple TV+ ve Apple One abonelikleri 1 ile 2 dolar arasında zamlandı.

  Samsung S23 Serisi Şarj Gücüyle Beklentileri Karşılayamayacak!

  Samsun, 2023 yılında piyasaya süreceği Galaxy S23 seri için hazırlıklara başladı. Sızıntılara göre Samsung Galaxy S23 şarjı, kullanıcıları üzecek!

  Ecem 1233

  iPhone 14 ve iPhone 14 Plus Bekleneni Karşılayamadı!

  Apple'ın yeni serisi olan iPhone 14 ve 14 Plus, tahminlere göre bekleneni karşılayamadı. Detaylar haberimizde..

  Google, Oyun Oynarken Karşılaştığımız Sinir Bozucu Tam Ekran Reklamları Engelleyecek

  Google, Android cihazlarda kullanılan uygulamalarda çıkan tam ekran reklamların kullanıcı deneyimini olumsuz etkilediği için sınırlandıracak. İşte yeni Play Store politikaları!

  YouTube, Suudi Arabistan'da Kısıtlamalarla Karşı Karşıya Kalabilir

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et