R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  RTX 4060 Bekleyenler için Geri Sayım Başladı: Elektrik Faturalarına Büyük Sürpriz!

  RTX 4060 yeni nesil giriş seviyesi ekran kartı ile oyun severler arasında heyecana neden oldu. Yeni nesil ekran kartı hakkında bekleyenlerine bir iyi bir de kötü haber verildi. İşte detaylar...

  Ecem Ecem 06.06.2022 16:54 1232 2 dk okuma süresi
  RTX 4060 Bekleyenler için Geri Sayım Başladı: Elektrik Faturalarına Büyük Sürpriz!
  Son Düzenleme:

  Bilgisayar oyunu oynamaktan keyif alanlar için yeni nesil ekran kartlarının önemi son derece büyük. Yüksek fiyatları ise cepleri yakmaya devam ediyor. Yeni nesil ekran kartı denildiği zaman, NVIDIA hala ilk olarak akla gelen isim olarak ifade ediliyor. Bunun yanı sıra AMD ekran kartları konusunda piyasada çığır açmaya devam etmesine rağmen oyun severler için NVIDIA hala ayrıcalığını korumaya devam ediyor. 

  NVIDIA son dönemlerde yeni nesil ve giriş seviye olarak ifade edilen RTX 4060 modeli ile gündeme gelmeye devam ediyor. Yeni ekran kartının ne zaman piyasaya çıkacağı merak ediliyordu. Oyun severleri heyecanlandıran yeni ekran kartı hakkında iyi haber verildi. Yeni yılın ilk günlerinde RTX 4060 ekran kartının piyasaya sürülmesi bekleniyor.                                                                                   

  Şirket yeni nesil giriş seviyesindeki ekran kartı hakkında henüz resmi bir açıklama yapmadı. Konu hakkında çeşitli söylentiler ele alınarak gündeme taşınmaya devam ediyor. Bir seri olarak çıkarılacak ekran kartlarından RTX 4060 serinin giriş seviyesindeki ilk modeli olacak. 

  RTX 4060 Elektrik Faturalarını Oldukça Etkileyecek

  NVIDIA RTX 4060 giriş seviyesi ekran kartı hakkında sızıntılar gündeme gelmeye devam ediyor. Yeni gelen ve henüz resmi olmayan bilgilere göre yeni ekran kartı modeli oldukça fazla güç tüketecek gibi görünüyor. Hatta yüksek güç tüketimi ile bilinen RTX 3070 ile karşılaştırması yapıldığı zaman daha fazla güç tüketeceği iddia ediliyor. Güç tüketiminin yalnızca ekran kartı yük altındayken artacağını da unutmamak gerekiyor. Ekran kartına herhangi bir yük binmediği sürece elektrik faturanızda herhangi bir değişim görmeyeceksiniz. 

  Yüksek güç tüketimi ise yeni dönemde elektrik faturalarının üzerinde büyük bir yük oluşturacak. Ancak ortaya atılan bu üzücü iddianın ardından bardağın dolu tarafından bakmak isteyenler için yeni bir ihtimal daha gündeme taşındı. Buna göre yüksek elektrik faturaları sebebiyle madencilerin ekran kartını daha az tercih edebilecekleri düşünülüyor. Bu durum vergiler ve dolar kuru da göz önünde bulundurulduğu zaman fiyatların daha uygun fiyatlı olabileceği ihtimallerini akıllara getiriyor. Henüz şirket merakla beklenen yeni nesil ekran kartının kesin çıkış tarihini vermedi ancak sızıntılar yeni yıla oyun severlerin oldukça heyecanlı bir şekilde gireceğini gösteriyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung Android 14 için Çalışmalara Başladı

  Alınan duyumlara göre Samsung, Android 14 için çalışmalara şimdiden başladı. İddialara göre Android 14 güncellemesi, sanıldığından çok daha erken gelebilir.

  League of Legends için Kaç Para Harcadınız? Gelin Açıklayalım

  League of Legends oyuncuları, bazen oyun için ne kadar para yatırdıklarını merak edebilir. Bunun için destek menüsü kullanılabileceği gibi giriş yaparak da harcama detayı öğrenilir.

  Nvidia RTX 4090 Kablo Erime Sorunu İçin Açıklama Yaptı!

  Nvidia'nın merakla beklenen RTX 4090 ekran kartı piyasaya sürüldü ancak çeşitli sorunlar yaşıyor. Son dönemde RTX 4090 kullanıcılarından ekran kartına güç sağlayan konektörün bağlantı noktasında erime şikayetleri yapıldı. Nvidia'dan açıklama geldi!

  The Game Awards 2022 Adayları Açıklandı, Oylama Başladı: God of War ve Elden Ring Başı Çekiyor

  The Game Awards, 2022 adaylarını açıkladı. Oylama, 7 Aralık 2022’ye kadar devam edecek ve 8 Aralık’ta ise onlarca oyunun yarışacağı etkinlik düzenlenecek.

  RTX 4060 Bekleyenler için Geri Sayım Başladı: Elektrik Faturalarına Büyük Sürpriz!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et