R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  WhatsApp’a Önemli Güncelleme Gelecek! Artık Silinen Mesajlar Sorun Olmayacak!

  Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma servisi WhatsApp’tan büyük bir yenilik daha geliyor. WhatsApp kullanıcılarına “Geri Alma” özelliğini getiriyor. İşte gelecek yeni özelliğe dair tüm detaylar!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  06.06.2022 16:06 1748 2 dk okuma süresi
  WhatsApp’a Önemli Güncelleme Gelecek! Artık Silinen Mesajlar Sorun Olmayacak!
  Son Düzenleme:

  Meta, bünyesindeki hizmet ve uygulamalarına ilişkin son dönemde önemli adımlar atmaya devam ediyor. Meta, özellikle uzun süredir WhatsApp kullanıcılarının şikayet ettiği veya eksikliğini hissettiği konulara yönelik önemli gelişmeleri duyurmuştu. Şirketin WhatsApp için duyurduğu son güncelleme ise “Geri Alma” özelliğini getiriyor. 

  Kısa bir süre önce WhatsApp’ta kullanıcıların çok istedikleri “Mesaj Düzenleme” özelliği ile ilgili çalışmaların devam ettiği belirtilmişti. Şirket, bu özellikle beraber “Geri Alma” özelliğini de geri getirmek istiyor.

  WhatsApp Mesaj Silme Özelliği Çok Sık Kullanılıyor

  WhatsApp daha önce gönderilen bir mesajın silinebilmesi konusunda mevcut beklentilere yanıt vermiş ve mesaj silme özelliğini getirmişti. WhatsApp mesaj silme özelliği kullanıcılar için gerçekten işlevsel bir kullanım sağladı. Ancak mesaj silme özelliğinin hatalı kullanımlarında yaşanan sorunlarda kullanıcılar için bir başka ihtiyacı ortaya çıkarttı. Bu ihtiyaç ise WhatsApp’ta silinen mesajları geri alabilme oldu.

  WhatsApp’a Geri Alma Butonu Gelecek

  WhatsApp ile ortaya çıkan iddia yine sosyal medya servislerine ilişkin doğru tahminleriyle tanınan WABetaInfo’dan geldi. İddiaya göre WhatsApp’ta artık yapılan bir işlem geri alınabilecek. Yapılan herhangi bir işlem geri almak istendiğinde gelecek bu yeni buton kullanılabilecek. Bu özellik silinen mesajları geri almak içinde kullanılabilecek.

  WABetaInfo, WhatsApp geri alma özelliğine ilişkin birde görsel paylaştı. Görsel, WhatsApp geri alma özelliğinin nasıl kullanılabileceğine dair önemli ipuçları sunuyor. Buna göre WhatsApp’ta silinen mesajlar “Mesaj Silindi” şeklinde görünüyor. Silinen mesajın yerinde çıkan bu uyarının hemen yanında ise bir “Geri Al” butonu çıkacak. Böylelikle silinmiş bir mesaj geri al butonu kullanılarak, hiç silinmemiş gibi olabilecek. 

  WhatsApp geri alma özelliğinin silinen mesajların ne kadarını kapsayacağı ise henüz bilinmiyor. Çünkü WhatsApp’ta bireysel sohbet, grup sohbet gibi alternatiflerin yanı sıra “Benden Sil”, “Herkesten Sil” gibi farklı fonksiyon seçenekleri de bulunuyor. Dolayısıyla özelliğin resmi olarak kullanıma sunulana kadar bu gibi detayların netlik kazanması mümkün görünmüyor.

  WhatsApp’ın getireceği geri alma özelliği sizce faydalı olacak mı? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan iletebilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp, Durum Güncelleme Arayüzünü Değiştiriyor: İşte Yeni Görünümü!

  WhatsApp, durum güncellemeleri için yeni bir arayüz sunuyor. Kullanıcılar, artık önizlemelerle daha hızlı etkileşimde bulunabilecek.

  Samsung Galaxy S24 Serisinin Ekran ve Kamera Sorunlarına Çözüm Getiren Güncelleme Yayınlandı!

  Samsung Galaxy S24 serisi için yayınlanan güncelleme, ekran ve kamera sorunlarını çözüyor; kullanıcı deneyimi artıyor.

  Windows 12, Bu Yıl Gelmeyebilir: Microsoft'tan Büyük Güncelleme Hamlesi!

  Microsoft, Windows 12 yerine, yapay zeka özellikleriyle güçlendirilmiş Windows 11 24H2 güncellemesine odaklanıyor.

  Bazı Apple Watch'larda ‘Ghost Touch’ Sorunu Ortaya Çıktı: İşte Çözümler!

  Apple Watch Series 9 ve Apple Watch Ultra 2 sahipleri, ekranda istenmeyen dokunuşlarla mücadele ediyor. Apple, bu 'Ghost Touch' problemi üzerinde çalışıyor

  WhatsApp’a Önemli Güncelleme Gelecek! Artık Silinen Mesajlar Sorun Olmayacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et