R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  WhatsApp’a Önemli Güncelleme Gelecek! Artık Silinen Mesajlar Sorun Olmayacak!

  Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma servisi WhatsApp’tan büyük bir yenilik daha geliyor. WhatsApp kullanıcılarına “Geri Alma” özelliğini getiriyor. İşte gelecek yeni özelliğe dair tüm detaylar!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 06.06.2022 16:06 1273 2 dk okuma süresi
  WhatsApp’a Önemli Güncelleme Gelecek! Artık Silinen Mesajlar Sorun Olmayacak!
  Son Düzenleme:

  Meta, bünyesindeki hizmet ve uygulamalarına ilişkin son dönemde önemli adımlar atmaya devam ediyor. Meta, özellikle uzun süredir WhatsApp kullanıcılarının şikayet ettiği veya eksikliğini hissettiği konulara yönelik önemli gelişmeleri duyurmuştu. Şirketin WhatsApp için duyurduğu son güncelleme ise “Geri Alma” özelliğini getiriyor. 

  Kısa bir süre önce WhatsApp’ta kullanıcıların çok istedikleri “Mesaj Düzenleme” özelliği ile ilgili çalışmaların devam ettiği belirtilmişti. Şirket, bu özellikle beraber “Geri Alma” özelliğini de geri getirmek istiyor.

  WhatsApp Mesaj Silme Özelliği Çok Sık Kullanılıyor

  WhatsApp daha önce gönderilen bir mesajın silinebilmesi konusunda mevcut beklentilere yanıt vermiş ve mesaj silme özelliğini getirmişti. WhatsApp mesaj silme özelliği kullanıcılar için gerçekten işlevsel bir kullanım sağladı. Ancak mesaj silme özelliğinin hatalı kullanımlarında yaşanan sorunlarda kullanıcılar için bir başka ihtiyacı ortaya çıkarttı. Bu ihtiyaç ise WhatsApp’ta silinen mesajları geri alabilme oldu.

  WhatsApp’a Geri Alma Butonu Gelecek

  WhatsApp ile ortaya çıkan iddia yine sosyal medya servislerine ilişkin doğru tahminleriyle tanınan WABetaInfo’dan geldi. İddiaya göre WhatsApp’ta artık yapılan bir işlem geri alınabilecek. Yapılan herhangi bir işlem geri almak istendiğinde gelecek bu yeni buton kullanılabilecek. Bu özellik silinen mesajları geri almak içinde kullanılabilecek.

  WABetaInfo, WhatsApp geri alma özelliğine ilişkin birde görsel paylaştı. Görsel, WhatsApp geri alma özelliğinin nasıl kullanılabileceğine dair önemli ipuçları sunuyor. Buna göre WhatsApp’ta silinen mesajlar “Mesaj Silindi” şeklinde görünüyor. Silinen mesajın yerinde çıkan bu uyarının hemen yanında ise bir “Geri Al” butonu çıkacak. Böylelikle silinmiş bir mesaj geri al butonu kullanılarak, hiç silinmemiş gibi olabilecek. 

  WhatsApp geri alma özelliğinin silinen mesajların ne kadarını kapsayacağı ise henüz bilinmiyor. Çünkü WhatsApp’ta bireysel sohbet, grup sohbet gibi alternatiflerin yanı sıra “Benden Sil”, “Herkesten Sil” gibi farklı fonksiyon seçenekleri de bulunuyor. Dolayısıyla özelliğin resmi olarak kullanıma sunulana kadar bu gibi detayların netlik kazanması mümkün görünmüyor.

  WhatsApp’ın getireceği geri alma özelliği sizce faydalı olacak mı? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Twitch Canlı Yayın Tekrarlarını Artık Daha Erken Silecek!

  Twitch, VOD sistemini kullanan yayıncıların arşivlenen yayınlarını izleme süresini kısalttı. Değişiklikle birlikte artık VOD sistemindeki yayın tekrarları en fazla 7 gün izlenebilecek.

  O Modelde Xiaomi’nin MIUI 13 Güncellemesini Alacak!

  Xiaomi, Google tarafından kararlı sürümünü yayınlanmasına az bir süre kalan Android 13 işletim sistemi tabanlı MIUI 13 güncellemelerine hız verdi. Xiaomi Android 13 tabanlı MIUI 13 güncellemesi alacak yeni cihaz açıklandı.

  Dacia Duster’ın 2022 Fiyatları Belli Oldu! Bu Fiyatlarla Artık Bütçe Dostu Olamayacak

  Marka kimliğinde önemli yeniliklere giden Dacia, yeni "Dacia Duster" için versiyon ve paket özellikleri ile güncel fiyatları açıkladı.

  Xbox Series S Kullananlara İyi Haber: Performans Güncellemesi Geliyor!

  Oyun tutkunlarının performans konusunda yetersizlik yaşadığı Xbox Series S için Microsoft, yeni bir performans güncellemesi getirecek.

  Elif 1185
  WhatsApp’a Önemli Güncelleme Gelecek! Artık Silinen Mesajlar Sorun Olmayacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et