R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  PlayStation'ın Şaşırtan Bilançosu: PS5 satışları 21 milyonu geçti

  Geçtiğimiz saatlerde Sony; Playstation için 2022 yılına ait ikinci çeyrek mali sonuçlar netlik kazandı. Playstation 5 satışlarının sonuçlarına bakılacak olduğu zaman; 21,7 milyonun da üzerine geçmiş durumda.

  Arin Arslan
  Arin Arslan R10 Editörü
  31.07.2022 12:47 1282 1 dk okuma süresi
  PlayStation'ın Şaşırtan Bilançosu: PS5 satışları 21 milyonu geçti
  Son Düzenleme:

  Sony, Playstation için 2022 yılına ait ikinci çeyrek mali sonuçlar netlik kazandı. Playstation 5 satışlarının sonuçlarına bakılacak olduğu zaman; 21,7 milyonun da üzerine geçmiş durumda. 

  Sony yılın her çeyreğinde olduğu gibi 2022 yılının ikinci çeyrek kısmında mali raporları herkesle paylaştı. PlayStation aracılığı ile merak edilen tüm istatistikler geldi. 

  PS5 Satışları 21 Milyonu Geçti!

  Sony yılın her çeyreğinde olduğu gibi 2022 yılının ikinci çeyrek kısmına ait mali raporları yayınladı ve son üç aylık dönem içerisinde toplam 2,4 milyonluk sevkiyatlar meydana geldi. Sevkiyat miktarlarından hemen önceki yılın aynı dönemlere göre 0,1 milyon değerinde artış gösterdi. 

  PlayStation 4 satışları ne kadar diye merak ediliyor olsa bile bu sefer Sony tarafından “PlayStation 4 satış miktarı” hakkında net açıklamalar gelmedi.

  Şirket tarafından yayınlanan mali raporlara göre öne çıkan diğer rakamlar ise;

  1. Son üç aylık dönemler içerisinde PS Plus abone sayısı bir milyonluk artış gösterirken 47,3 milyon değerine kadar ulaştı. 
  2. PS5 ve PS4 yazılımları toplam 63,6 milyon civarından 47,1 milyon değerine kadar düşüş göstermesi ardından meydana gelen büyük düşüş gözlerden kaçmadı. 
  3. 47 milyonluk yazılım satışlarına bakılacak olduğu zaman da 6,4 milyonu birinci parti yazılımlar olduğu gözlendi.
  4. Yazılım satışlarındaki oranların %79’luk kısmı dijitallerden meydana geldi. 

   

   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Valorant, Çok Yakında PS5 ve Xbox Konsollara Geliyor!

  Valorant, 14 Haziran'da PS5 ve Xbox Series X/S konsollarda sınırlı beta sürümüyle oyuncularla buluşuyor. Konsol sürümünde çapraz oyun özelliği de mevcut.

  Yeni Nokia 3210, Çıktığı An Tükendi: 31 Mayıs’ta Yeni Stok Geliyor!

  HMD'nin 25. yıl dönümünde yenilenen Nokia 3210 büyük ilgi görerek stoklar tükendi. 31 Mayıs'ta yeniden satışa çıkacak, alternatif olarak Nokia 220 4G öneriliyor.

  ŞOK Marketlerinde Teknoloji Ürünleri İndirimi: PS5 Slim ve Redmi Note 13 Pro

  18 Mayıs tarihinde ŞOK marketler zinciri, teknoloji meraklılarını heyecanlandıracak bir kampanya başlatıyor. Diskli PS5 Slim oyun konsolu, TCL akıllı televizyon, Philips espresso makinesi ve Redmi Note 13 Pro akıllı telefon gibi birçok teknoloji ürünü sat

  Yeni Nokia 3210’un Görselleri Ortaya Çıktı: Fiyatı da Belli Oldu!

  Yeni Nokia 3210, modern teknolojilerle yeniden tasarlanarak piyasaya sürülüyor. 90 euro fiyat etiketiyle gelen bu model, teknoloji ve nostaljiyi birleştiriyor.

  PlayStation'ın Şaşırtan Bilançosu: PS5 satışları 21 milyonu geçti

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et