R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Hogwarts Legacy, PlayStation İçin Ön Sipariş Almaya Başladı!

  Oyun meraklılarının uzun süredir beklediği Hogwarts Legacy, sonunda PlayStation için ön sipariş almaya başladı. Oyun, beklentilerin üstünde gelen fiyatıyla şaşırttı. İşte detaylar!

  Elif Topçu
  Elif Topçu R10 Editörü
  29.12.2022 14:24 1171 2 dk okuma süresi
  Hogwarts Legacy, PlayStation İçin Ön Sipariş Almaya Başladı!
  Son Düzenleme:

  Uzun süredir merakla beklenen Hogwarts Legacy sonunda çıktı. PlayStation'da ön sipariş alımına başlayan oyun, farklı platformlarda farklı fiyatlar üzerinden kullanıcıyla buluşuyor. 

  İlk yayınlandığı sene olan 2002'den beri dünyanın en popüler serilerinden biri olan Harry Potter, 20 yıldır tahtını kimseye kaptırmadı. Bu benzeri zor görülen başarı öyküsünden sonra Harry Potter’dan ilham alan da çok oldu. Parodiler, defterler, hatta Harry Potter temalı kafeler bile yapıldı. Şimdi Hogwarts Legacy aracılığıyla bir de oyuna dönüştü. 

  Oyunun yaratıcısı olan Avalanche Software, Hogwarts Legacy'i ilk defa 2020 yılında resmi olarak duyurmuştu. Daha sonra şirket tarafından tarafından oyunun 2021 yılında piyasaya sürüleceği duyurulmuştu. Ancak önce 2022’ye, daha sonra da ön sipariş tarihinin 10 Şubat 2023’e ertelendiği açıklanmıştı. Bu uzun ve sancılı süreç boyunca boş durulmadı. Oyunu merakla bekleyen kullanıcılara daha oyun çıkmadan kesitler ve tüyolar sunuldu. Oyun hakkında pek çok bilgi ve hatta oynanma videoları dahi ortaya çıktı! 

  Harry Potter evrenini anlatan oyun 19. yüzyılda geçecek. Bu tarih Hogwarts Cadıcılık ve Büyücülük Okulu’nu bizlere hatırlatıyor. Bu açık dünyada geçen oyunda herkes, kendi karakterini yaratabilecek. Birkaç hafta önce şirket, oyunun PS4 ve Xbox One için ertelendiğini duyurdu. Ayrıca şirket PS5, Xbox Series X/S ve PC 'de ön sipariş alım tarihi hakkında değişiklik yapmadı. 

  Hogwarts Legacy fiyatı ne kadar?

  Hogwarts Legacy fiyatı, oyunla ilgili en çok merak edilen konulardan biriydi. 1-1,5 ay içerisinde çıkış yapması beklenilen oyun, şu an sadece PS5 için ön siparişe sunuldu. Oyun, PS5'te 899 TL'lik fiyatı ile bekleyenlerini şaşırttı. PC versiyonu Steam'de 699 TL (Deluxe Edition 799 TL) iken, Epic Games'te 699, Xbox'ta ise 799 TL'lik fiyattan alıcı ile buluşuyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  PlayStation 5 Pro Gelmeyecek Ama Yerine İkinci Nesil Versiyonu Gelecek!

  Sony, 2020 yılında yayınladığı PlayStation 5 için geliştirmelere devam ediyor. Şirketin PlayStation 5'in yeni bir versiyonu üzerinde çalıştığı iddia edilmişti. PlayStation 5 Pro modelinin geleceği iddiaları hakkında yeni açıklama geldi.

  iOS 17 Yenilikleri Ortaya Çıkmaya Başladı!

  İddialara göre Apple, iOS 17 güncellemesinde birçok yeniliğe imza atacak. Tahminlere göre güncellemenin, 2023 Eylül'de gelmesi bekleniyor!

  Steam, En Çok Satan Oyunları Açıkladı: Hogwarts Legacy Rakiplerine Fark Attı!

  Steam, en çok satın alınan oyunları açıkladı. Buna göre Steam'de en çok satan oyun, Hogwarts Legacy oyunu oldu!

  Wordpress İçin En Popüler 15 Tema!

  Wordpress için en popüler temalar ile SEO uyumlu websiteler oluşturulabilir. Bu temalar ayrıca, mobil uyumludur ve rahatlıkla özelleştirilebilir!

  Hogwarts Legacy, PlayStation İçin Ön Sipariş Almaya Başladı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et