R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Logitech’in yeni ergonomik ve ekonomik dikey faresi Lift tanıtıldı

  Mouse tasarımlarında kullanıcı konforunu üst seviyeye çıkartan tasarımlara yer veren Logitech’ten yine sıra dışı bir mouse geldi. Logitech Ergo Serisi’nin küçük ve orta boyutlu ellere göre tasarlanan yeni üyesini tanıttı.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  19.04.2022 15:56 849 2 dk okuma süresi
  Logitech’in yeni ergonomik ve ekonomik dikey faresi Lift tanıtıldı
  Son Düzenleme:

  Logitech mouse üretiminde en az performans kadar rahat kullanım sunacak tasarımlara yer vermeye dikkat ediyor. Her modelinde rahat kullanım sunan tasarıma dikkat eden Logitech’ten şimdi de “Kaldırmalı Dikey Ergonomik Fare” tasarımını sunan Ergo Serisi geldi. Ekstra ergonomik kullanım rahatlığı getiren dikey tasarımlı Logitech fare’nin, 57 derecelik dikey tasarımı bulunuyor. Bu dikey açısı kullanıcının bileğini daha doğal bir konumda kaldırıyor ve gün boyunca doğal bir kol durul pozisyonu alınabilmesine yardımcı olarak, bilek üzerindeki baskıyı da hafifletiyor. 

  Logitech Lift Avrupa satış fiyatı 70 Dolar belirlendi. Türkiye için henüz fiyat açıklanmadı. 

  Logitech Lift, kirli beyaz, pembe ve grafit olacak şekilde 3 farklı renk seçeneğiyle gelecek.

  Daha kompakt tasarım sunuyor

  Logitech Lift

  Logitech’in bu yeni dikey fare modeli, şirketin ilk piyasaya sürdüğü “MX Vertical” modelinden farklı olarak daha kompakt bir yapıya sahiptir. Böylelikle küçük ve orta büyüklükteki ellerde de çok rahat bir kullanım sağlayabiliyor. 

  Kablosuz teknolojiye sahip olan Logitech Lift üzerinde şarj edilebilir pil sistemi yerine 2 yıl dayanabilen tek “AA” pil ile çalışıyor. Bu özelliği aslında ürünün fiyatında da önemli bir avantaj sağlıyor. Şarj edilebilir pil teknolojisi yerine bu tarz bir pil kullanılması, ürünün fiyatının da ekonomik seviyeye düşmesine yardımcı olmuş.

  Tuş yerleşimi yeniden düzenlendi

  Logitech Lift 2

  Logitech, özellikle kullanıcıların MX Vertical modelinde en fazla yaşadıkları sıkıntılardan birisi olan ikincil tuşların erişebilirliğinin zorlu olması sorununu, yeni modelde çözdü. Mouse üzerinde yer alan “kaldırma”, “işaretçi hızı”, “DPI” tuşları bu modelde kaydırma tekerliğinin hemen üst kısmında bulunuyor. Önceki modelde bu tuşlar farenin üst kısmında bulunuyordu. 

  Son derece ses bir mouse kullanım deneyimi sunuyor. Ayrıca Logitech'in en yeni “MX Master” ve “MX Anywhere” modellerinde olduğu gibi, yüksek hassasiyette çalışmaya yardımcı olan manyetik bir SmartWheel'e sahiptir. Tüm Logitech mouse’lerde olduğu gibi Lift’te de tuşlar Windows ve Mac cihazlara kurulabilen Logi Options programı ile düzenlenebiliyor.

  3 cihaza kadar aynı anda kablosuz bağlantı

  Logitech Lift, 3 cihaza kadar kablosuz olarak aynı anda bağlantı desteğine sahiptir. Windows, MacOS, ChromeOS ve Linux bilgisayarlarla birlikte iOS ve Anroid cihazlara 3 adede kadar aynı anda bağlanabiliyor. Cihaz bağlantısı Bluetooth ve Logi Bolt USB Alıcı aracılığıyla sağlanabilir.

  Dikey tasarımdaki tüm modellerde olduğu gibi Logitech Lift’in dikey tasarımına alışmak biraz zaman alabiliyor. Ancak daha küçük boyutu ve diğer tasarım değişiklikleri, daha geniş bir kitleye hitap etmesine yardımcı olacaktır.

  Dikey mouse tasarımı hakkında siz ne düşünüyorsunuz? yorumlar kısmından veya R10.NET Forum'dan bizimle düşüncelerinizi paylaşın!

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 1 Yorum
  • zeyrekli
   zeyrekli 1 yıl önce
   Mouse için yeni bir devrim gerektiği kesin ama bu türün tutunabileceğini pek sanmıyorum. Daha çok değişimin başlangıcı gibi.

  İlgili İçerikler:

  Amazon'un Yapay Zekası Q’da Ciddi Güvenlik Sorunları Tespit Edildi!

  ChatGPT'ye alternatif olarak geliştirilen, kurumsal alana yönelik Amazon Q'nun ciddi güvenlik sorunlarına sahip olduğu ortaya çıktı.

  WhatsApp'ta Devrim: Orijinal Kalitede Resim ve Video Paylaşımı Yapılabilecek!

  WhatsApp, iOS kullanıcıları için orijinal kalitede fotoğraf ve video paylaşım özelliğini getirdi. Artık medya dosyalarını yüksek kalitede paylaşabilirsiniz.

  3 Boyutlu Biyoyazıcı ile Yapay Kulak Zarı ve Gırtlak Yaması Üretildi: İşte Detaylar!

  Yenilikçi 3 boyutlu biyoyazıcı teknolojisi ile YTÜ, İÜC ve İÜ iş birliğinde yapay kulak zarı ve gırtlak yaması üretildi.

  A101'de Bu Hafta: Aktüel Elektronik Ürünler ve Fırsatlar

  7 Aralık A101 aktüel kataloğu belli oldu. Toshiba akıllı TV'ler, QCY akıllı saat ve kulaklıklar gibi elektronik ürünlerde kaçırılmayacak fırsatlar sizi bekliyor.

  Logitech’in yeni ergonomik ve ekonomik dikey faresi Lift tanıtıldı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et