R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple, Kendi Ekran Donanımlarını Üretmeye Başlayacak!

  Apple kendi ekran donanımlarını üretmek için çalışmalara başladı. Başlanan çalışmaların sonucu 2024 yılında kullanıcıları karşılayacak.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  14.01.2023 15:46 1209 2 dk okuma süresi
  Apple, Kendi Ekran Donanımlarını Üretmeye Başlayacak!
  Son Düzenleme:

  Apple, geçtiğimiz yıllarda kendi işlemcisini üretmeye başlamıştı. Aldığı bu karar sebebiyle Intel ile yollarını ayırmıştı. Bu kararın ardından M1 ve M2 çiplerini görmeye başladık. Apple, maliyetleri daha da azaltmak için daha fazlasını yapmak istiyor. Bunlardan birisi de ekran üretimi. Buna göre marka, kendi ekranlarını üretmek adına çalışmalara imza atacak.

  Apple ekran üretiminde yeni bir adım atıyor

  Apple, yıllardır kendi ekranlarını üretmek istiyordu. Bu projenin hayata geçmemesinin sebeplerinden birisi yüksek maliyetler idi. Diğeri de teknik zorluklar olarak açıklanıyordu. Apple, bilindiği üzere Samsung ve LG gibi bazı firmalardan ekran tedarik ediyor. Bunun yanı sıra Japan Display ve Sharp gibi şirketlerden de ekran alıyor.

  Firma, aldığı yeni kararla beraber artık kendi ekranlarını üretmeye ağırlık verecek. Bu kararın 2024 yılının sonunda duyurulması beklenmekte. Yeni alınan kararın kademeli bir geçiş olacağı da bir diğer bilgi. Yani Apple ekran değişimini ilk olarak Apple Watch ürünlerinde yapabilir. En üst düzey Apple Watch modelinde bu değişimin gerçekleşeceği ifade ediliyor. Güncel olarak Apple Watch ürünlerinde OLED ekran kullanılmakta. Apple’ın kendi üreteceği ekranlar ile beraber micro LED panellerine yer verilecek.

  Şirket, üst düzey Apple Watch modelini güncelledikten sonra iPhone Pro modeline ağırlık verebilir. En üst düzey modellerden başlayacak olan değişimin zamanla alt modellere inmesi bekleniyor. Ekran değişimlerinin kademe kademe gerçekleşmesinin sebebi açıklanmadı. Tahmini olarak teknik zorlukları rahatlıkla aşmak olduğu düşünülüyor. Bunun dışında ekran tedarikçilerini korumak bir diğer sebep olarak tahmin ediliyor. Firma, bir anda çekildiğinde şirketleri etkileyecektir. Bundan dolayı kademeli bir geçiş yapılıyor olabilir.

  Apple, ekranların yanı sıra farklı donanımlarda da kendi ürünlerine yer vermek istiyor. Bu ürünler arasında hücresel modemlerBluetooth yongaları ve Wi-Fi yongaları gibi aygıtlar bulunmakta. Apple’ın attığı bu adımlarla kendi ürünlerinin üretimine hızlı bir şekilde hazırlandığı görülüyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple, Çatlamaya Dayanıklı Katlanabilir Ekran Patentinin Sahibi Oldu!

  Apple, katlanabilir ekran için yeni bir patent aldı. Buna göre firma, katlanabilir ekranların en büyük sorunu olan çatlama problemini çözmeyi hedefliyor.

  NVIDIA RTX 4070 Ekran Kartı Görüldü!

  NVIDIA RTX 4070 ekran kartı sızdırılmış olabilir. Bir ekran kartı kutusunda çıkan görüntüler teknoloji severlerin dikkatini üzerine topladı.

  Kendine Hayran Bıraktı: 2024 Nissan GT-R Tanıtıldı!

  2024 Nissan GT-R, resmi olarak tanıtıldı. 2024 model Nissan GT-R benzersiz tasarımı, yüksek performansı ve teknolojik özellikleriyle dikkat çekiyor.

  Apple, Kendi Ekran Donanımlarını Üretmeye Başlayacak!

  Apple, aldığı yeni kararla beraber artık kendi ekranını üretecek! Firma, kendi üreteceği ekranlar ile beraber micro LED panellere yer verecek.

  Apple, Kendi Ekran Donanımlarını Üretmeye Başlayacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et