R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  WhatsApp Süreli Mesajlar için Tasarım Değişikliğine Gidiyor!

  WhatsApp süreli mesajlar özelliğini yenileme kararı aldı. Alınan bu kararla birlikte bu özelliğin arayüzü daha güzel bir görünüme kavuşacak.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  14.01.2023 20:03 1728 2 dk okuma süresi
  WhatsApp Süreli Mesajlar için Tasarım Değişikliğine Gidiyor!
  Son Düzenleme:

  WhatsApp uygulamasının sevilen özelliklerinden birisi, süreli mesajlar özelliği olmakta. Bu özellik, geçici mesaj paylaşmaya imkan tanıyor. Geçici mesaj paylaşımı, bir mesajın bir süre sonra kaldırılması anlamına geliyor. Mesaj kaldırılmadan önce karşı tarafa iletinin geçici mesaj olduğuna dair bilgi gidiyor.

  Mesaj silindikten sonra mesajın kaldırıldığına dair bilgi yer alıyor. Yani karşı taraf, geçici mesaj özelliğinin aktif olduğunu biliyor. Bu özellik, temiz bir WhatsApp deneyimine imkan tanımak isteyenler için güzel bir olanak tanımakta. Bu sistemle alakalı yeni bir güncellemeye adım atıldı.

  WhatsApp süreli mesajlar için arayüz güncelliyor

  WhatsApp, yeni özelliğin arayüzünü güncelleme kararı aldı. Atılan bu adım ile birlikte sistem, yeni özellikler de kazanacak. Önceden oldukça basit süreli mesajlar ekranı, artık daha gelişmiş olacak. Yapılan değişikliklerden birisi saat simgesinin güncellenmesi oldu. Bu simge, daha küçük hale getirilerek şirinleştirildi. Ayrıca simgenin dışında daire şeklinde arka plan bulunuyor.

  Zaman simgesinin küçültülmesinin dışında bu simgenin altında bir başlık göze çarpıyor. Bu başlıkta “Süreli mesajları otomatik ayarla” yazıyor. Altında ise bir açıklamaya yer verilmekte. Bu açıklamada gizlilik için seçilen mesajların belirli süreden sonra silineceği yazıyor. Ayrıca sohbet katılımcılarının bu özelliğin aktif olduğunu görecekleri de belirtiliyor. Daha fazla bilgi almak isteyen kullanıcılar açıklamadan sonraki bağlantıya tıklayabilir.

  WhatsApp süreli mesajlar özelliği ile beraber arayüzde daha birçok değişikliğe imza attı. Bir diğer değişiklik eklenen seçenekler. En üstte yer alan seçenek olarak kullanıcıları açma kapama ayarı karşılıyor. Bu ayar ile beraber süreli mesajlar açılıp kapanabilmekte. Bir diğer ayar zamanlayıcı. Kullanıcılar, bu ayar sayesinde karşı tarafa gönderilen mesajın ne zaman silineceğini seçebiliyor.

  Yeni özellik ile ilgili karşımıza çıkan bir diğer detay özelliği kısmen açmak. Yani belirli kişiler için geçici mesajlar aktif edilebilmekte. Özelliğin henüz test aşamasında olduğunu açıklayalım. Ne zaman yayınlanacağı hakkında kesin bir bilgi verilmedi. Süreli mesajlar özelliği için sırayla şu seçeneklere girin: Ayarlar -> Gizlilik -> Süreli Mesajlar.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp, Durum Güncelleme Arayüzünü Değiştiriyor: İşte Yeni Görünümü!

  WhatsApp, durum güncellemeleri için yeni bir arayüz sunuyor. Kullanıcılar, artık önizlemelerle daha hızlı etkileşimde bulunabilecek.

  Xiaomi 14 Ultra'nın Tüm Özellikleri Sızdırıldı: İşte Tasarımı ve Özellikleri!

  MWC 2024'te 25 Şubat'ta tanıtımı öngörülen Xiaomi 14 Ultra'ya ait yeni görseller ve detaylı özellikler ortaya çıktı. İşte bu cihazın dikkat çeken özellikleri!

  iPhone 16 ve 16 Pro Görüntüleri Sızdırıldı: İşte Tasarımı!

  Eylül'de tanıtılacak iPhone 16 serisinin tasarımları sızdırıldı. Bu yeni seri, yenilikçi tasarımı ve gelişmiş kamera özellikleriyle dikkat çekiyor.

  Honor Choice Watch Vitrine Çıktı: İşte Tasarımı ve Özellikleri!

  Honor Choice Watch, 1.95 inç AMOLED ekran, 12 gün pil ömrü ve sağlık takip özellikleriyle 15 Şubat'ta tanıtılıyor.

  WhatsApp Süreli Mesajlar için Tasarım Değişikliğine Gidiyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et