R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  WhatsApp Süreli Mesajlar için Tasarım Değişikliğine Gidiyor!

  WhatsApp süreli mesajlar özelliğini yenileme kararı aldı. Alınan bu kararla birlikte bu özelliğin arayüzü daha güzel bir görünüme kavuşacak.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  14.01.2023 20:03 1764 2 dk okuma süresi
  WhatsApp Süreli Mesajlar için Tasarım Değişikliğine Gidiyor!
  Son Düzenleme:

  WhatsApp uygulamasının sevilen özelliklerinden birisi, süreli mesajlar özelliği olmakta. Bu özellik, geçici mesaj paylaşmaya imkan tanıyor. Geçici mesaj paylaşımı, bir mesajın bir süre sonra kaldırılması anlamına geliyor. Mesaj kaldırılmadan önce karşı tarafa iletinin geçici mesaj olduğuna dair bilgi gidiyor.

  Mesaj silindikten sonra mesajın kaldırıldığına dair bilgi yer alıyor. Yani karşı taraf, geçici mesaj özelliğinin aktif olduğunu biliyor. Bu özellik, temiz bir WhatsApp deneyimine imkan tanımak isteyenler için güzel bir olanak tanımakta. Bu sistemle alakalı yeni bir güncellemeye adım atıldı.

  WhatsApp süreli mesajlar için arayüz güncelliyor

  WhatsApp, yeni özelliğin arayüzünü güncelleme kararı aldı. Atılan bu adım ile birlikte sistem, yeni özellikler de kazanacak. Önceden oldukça basit süreli mesajlar ekranı, artık daha gelişmiş olacak. Yapılan değişikliklerden birisi saat simgesinin güncellenmesi oldu. Bu simge, daha küçük hale getirilerek şirinleştirildi. Ayrıca simgenin dışında daire şeklinde arka plan bulunuyor.

  Zaman simgesinin küçültülmesinin dışında bu simgenin altında bir başlık göze çarpıyor. Bu başlıkta “Süreli mesajları otomatik ayarla” yazıyor. Altında ise bir açıklamaya yer verilmekte. Bu açıklamada gizlilik için seçilen mesajların belirli süreden sonra silineceği yazıyor. Ayrıca sohbet katılımcılarının bu özelliğin aktif olduğunu görecekleri de belirtiliyor. Daha fazla bilgi almak isteyen kullanıcılar açıklamadan sonraki bağlantıya tıklayabilir.

  WhatsApp süreli mesajlar özelliği ile beraber arayüzde daha birçok değişikliğe imza attı. Bir diğer değişiklik eklenen seçenekler. En üstte yer alan seçenek olarak kullanıcıları açma kapama ayarı karşılıyor. Bu ayar ile beraber süreli mesajlar açılıp kapanabilmekte. Bir diğer ayar zamanlayıcı. Kullanıcılar, bu ayar sayesinde karşı tarafa gönderilen mesajın ne zaman silineceğini seçebiliyor.

  Yeni özellik ile ilgili karşımıza çıkan bir diğer detay özelliği kısmen açmak. Yani belirli kişiler için geçici mesajlar aktif edilebilmekte. Özelliğin henüz test aşamasında olduğunu açıklayalım. Ne zaman yayınlanacağı hakkında kesin bir bilgi verilmedi. Süreli mesajlar özelliği için sırayla şu seçeneklere girin: Ayarlar -> Gizlilik -> Süreli Mesajlar.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Xiaomi’nin İlk Elektrikli SUV Aracı MX11 Görüntülendi: İşte Tasarımı!

  Xiaomi, yeni elektrikli SUV modeli MX11'in kamuflajlı görüntülerini yayınladı. 2025'te tanıtılacak olan araç, 2026'da 21 bin dolar fiyatla piyasaya sürülecek.

  Bugatti, Yeni Hibrit Süper Otomobili Tourbillon'u Tanıttı: İşte Tasarımı ve Özellikleri!

  Bugatti, 1800 beygir gücündeki yeni hibrit süper otomobili Tourbillon'u tanıttı. Bu araç, inanılmaz performans ve yenilikçi teknolojisiyle dikkat çekiyor.

  iOS 18 ile Mesajlar Uygulaması Yenileniyor: İşte Yeni Gelen Özellikler!

  iOS 18 ile Mesajlar uygulamasına gelen yenilikler arasında mesaj planlama, uydu üzerinden mesajlaşma ve RCS desteği gibi dikkat çeken özellikler bulunuyor.

  Samsung Galaxy Watch Ultra Render Görüntüleri Ortaya Çıktı: İşte Yeni Tasarım!

  Samsung Galaxy Watch Ultra'nın render görüntüleri paylaşıldı. Siyah ve Gümüş renk seçenekleriyle gelen model, 500 dolar fiyatla yakında piyasaya sürülecek.

  WhatsApp Süreli Mesajlar için Tasarım Değişikliğine Gidiyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et