R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  AMD Ryzen 7 7730U Özellikleri ile Ortaya Çıktı

  AMD Ryzen 7 7730U özellikleri ile beraber görüldü. Yeni özelliklere baktığımızda işlemcinin orta seviye bir model olduğu dikkat çekiyor.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  02.12.2022 15:53 1886 2 dk okuma süresi
  AMD Ryzen 7 7730U Özellikleri ile Ortaya Çıktı
  Son Düzenleme:

  AMD, son yıllarda gösterdiği performans ile yer alıyor. Firma hem işlemci hem de ekran kartı piyasasında etkili bir rol oynuyor. 32 çekirdekli ve 64 çekirdekli işlemci geliştiren şirket, bu kadar güçlü işlemcilerin geliştirilmesinin mümkün olduğunu kanıtlamıştı. Normal şartlarda firmanın 8, 12 ve 16 çekirdek gibi işlemcilere yer verdiğini belirtelim. Şimdi de yeni bir model ön plana çıkıyor. AMD Ryzen 7 7730U olarak açıklanan modelden söz etmek gerekir.

  AMD Ryzen 7 7730U özellikleri görüldü

  AMD, yeni nesil işlemciler için çalışmalarını sürdürüyor. Yeni çıkan haberlere göre Ryzen 7 7730U ile ilgili bazı bilgiler ortaya çıktı. Henüz AMD tarafından doğrulanmayan bilgilere göre bir ekran görüntüsü paylaşıldı. Ekran görüntüsünde görev yöneticisi üzerinde işlemci ile ilgili bilgiler yer alıyor.

  Ekran görüntüsüne göre AMD Ryzen 7 7730U, 2 GHz taban hızına sahip olacak. İşlemcinin görüntüde aktif olarak 2,39 GHz hıza sahip olduğu tespit ediliyor. Bu da modelin en az 2,39 GHz’lik boost frekans içereceği anlamına geliyor.

  Görselde dikkat çeken bir diğer detay donanımın çekirdek sayısı olmakta. İşlemcinin 8 çekirdeğe sahip olacağı ifade ediliyor. Bunun yanı sıra AMD Ryzen 7 7730U, 16 iş parçacığı ile birlikte gelebilir. Görüntü üzerinde dikkat çeken bir diğer şey sanallaştırma desteği. İşlemcinin sanallaştırma desteğinin aktif olduğu da görülmekte.

  AMD Ryzen 7 7730U özellikleri arasında önbellek özellikleri de yansıyor. İşlemcinin L1, L2 ve L3 önbelleği belirtiliyor. L1 önbelleğin 512 KB olduğu görülürken L2 önbellek 4 MB olarak yer alıyor. L3 önbellek ise 16 MB olarak bizlere yansıyor.

  İşlemcinin dahili ekran kartını içerdiğini de ifade etmek gerekir. Görselde görüldüğü üzere modelde Radeon Graphics bulunuyor. Ancak yeterli bilgi yok. Ekran kartının sıcaklık değeri ise 45 derece olarak yansıyor. Bazı kaynaklarda dahili ekran kartının Vega grafik birimi olacağı belirtilmekte. Ayrıca GPU’nun 8 işlem birimi ve 512 çekirdeğinin olacağı da yer alan bilgiler arasında.

  AMD Ryzen 7 7730U çıkış tarihi

  AMD Ryzen 7 7730U özellikleri dışında çıkış tarihi ile de merak edilmekte. Yeni nesil işlemcinin dizüstü bilgisayarlar için geliştirildiğini ifade edelim. Bilindiği üzere eğer modelin sonunda “U” harfi yer alıyor ise o işlemci, dizüstü bilgisayarlar için yer almakta. İşlemcinin orta segment dizüstü bilgisayarlar için harika bir performans sunacağı bekleniyor.

  Fiyat olarak henüz bir şey demek mümkün değil. Çünkü AMD, resmî bir açıklama yapmadığı için fiyat bilinmiyor. Bir önceki nesillerden karşılaştırma yaparsak fiyatın tahminî olarak 800 dolar olacağı bekleniyor. Ürünün önümüzdeki aylarda çıkacağı söyleniyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Sony Xperia 1 V Özellikleri Sızdırıldı! Sony Xperia 1 V Teknik Özellikleri!

  Sony, 2022 Eylül ayında "Xperia 1 IV" modelini piyasaya sürmüştü. Şimdiyse 2023 yılının amiral gemisi olacak yeni versiyonu "Xperia 1 V" modelini geliştirdiği biliniyor. Hatta Şubat sonunda tanıtılması beklenen Xperia 1 V özellikleri sızdırıldı!

  Daha Kutusundan Çıkmamış iPhone 1 Açık Arttırmaya Çıktı!

  Teknoloji devi Apple, tüm dünyaya iPhone serisini ilk kez 2007 yılında kazandırmıştı. O dönem teknolojik devrim yaratan 1.Nesil iPhone(iPhone 1) piyasaya sürülmüştü. O dönem alınmış ancak kutusu dahi hiç açılmamış iPhone 1 açık arttırmaya çıktı!

  Microsoft Teams ChatGPT ile Kullanılacak!

  Microsoft Teams, ChatGPT desteğine sahip olacak. ChatGPT, toplantılarda otomatik notlar alıp bazı tavsiyeler sunacak!

  DC’nin Yeni Evreni Tanıtıldı! İşte Yeni DC Film ve Dizileri!

  Yeniden yapılanmaya giden DC Studios, son dönemdeki hata ve sorunları gidermek için evreni sıfırlamaya karar verdi. 2025'te sinematik evrendeki tüm süper kahramanların hikayesi yeni baştan başlayacak. İşte James Gunn'ın yeni DC evreni!

  AMD Ryzen 7 7730U Özellikleri ile Ortaya Çıktı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et