R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  WhatsApp Masaüstü Sürümüne Yeni Özellik Geliyor!

  Meta, WhatsApp iyileştirmelerine devam ediyor. Son dönemde çok sayıda yeni özelliğin getirildiği WhatsApp’ın tüm sürümleri daha fonksiyonel hale geldi. Meta, özellikle WhatsApp masaüstü sürümü iyileştirmeleri yayınlıyor. Şirket şimdide masaüstü sürüm için grup sohbetlerini sessize alma imkanı getiriyor. İşte WhatsApp masaüstü sürümündeki grup sohbetlerini sessize alma özelliğiyle ilgili tüm detaylar!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  01.12.2022 21:01 2707 2 dk okuma süresi
  WhatsApp Masaüstü Sürümüne Yeni Özellik Geliyor!
  Son Düzenleme:

  WhatsApp yeni özellikleriyle daha işlevsel bir yapıya bürünmeye devam ediyor. Çatı şirket Meta tarafından WhatsApp için yepyeni özelliklerin duyuruluyor. Şirket özellikle kullanıcı güvenliği/gizliliği ve yanı sıra kullanıcı deneyimi konusunda iyileştirmeler getiren güncellemeler yayınlıyor. Bu güncellemeler arasında da WhatsApp masaüstü sürümü iyileştirmeleri bulunuyor.

  Meta, son dönemde WhatsApp grup sohbetleri için önemli yenilikler getirmişti. Şirketin yeni özellikler getirmeye devam edeceği de belirtiliyordu. Ortaya çıkan son bilgilere göre WhatsApp masaüstü sürümündeki grup sohbetlerine yeni bir özellik getiriyor. Yeni gelecek özellikle kullanıcılar masaüstü sürümünde grup sohbetlerini sessize alabilecek. Uygulamada bu işlem için bir kısayol olacak.

  WhatsApp Grup Sohbetlerinde Katılım Kapasitesi Arttırılmıştı

  WhatsApp

  Meta, kısa bir süre önce yaptığı güncellemeyle birlikte WhatsApp grup sohbetindeki katılımcı sayısı sınırını arttırmıştı. Böylelikle kullanıcılar artık WhatsApp’ta 1.024 katılımcının olduğu gruplar oluşturabiliyor. Katılımcı sayısının arttırılmasıyla tek bir sohbet grubunda daha fazla kullanıcının yer alabilmesi mümkün oldu.

  WhatsApp Masaüstüne Sessize Alma Kısayolu Geliyor

  Meta, WhatsApp masaüstü sürümü için yeni bir özellik getiriyor. Yeni özellikle birlikte kullanıcılar WhatsApp masaüstü sürümünde grup sohbetlerini sessize alabilecek. Bu özellik için grup sohbetinde 1 adet sessize alma kısayolu olacağı belirtildi.

  WhatsApp Sessize Alma Butonu Nasıl Kullanılır?

  WhatsApp

  WhatsApp masaüstüne gelecek özellik henüz geliştirme sürecinde bulunuyor. Söz konusu sessize alma kısayolu, masaüstü sürümüne özel olacak. Böylelikle kullanıcılar grup sohbetlerindeki sağ kısımda yer alacak “çan/zil” simgesine basacak. Bu bildirime basıldığında gruptaki tüm mesajlara dair herhangi bir bildirim alınmayacak.

  Bu yeni fonksiyon sayesinde özellikle kalabalık WhatsApp gruplarından sürekli gelen bildirimlerin önüne geçilebilecek. Bu sayede de kullanıcı açısından çok daha rahat bir grup sohbeti kullanımı sağlanabilecek.

  WhatsApp, kısa bir süre önce Android cihazlarda “WhatsApp Beta” sürümüne yeni bir özellik getirmişti. Bu özellik sayesinde kalabalık grup sohbetlerinde bildirimler “otomatik devre dışı bırakma” özelliğiyle kapatılabiliyor. Bu özelliğin masaüstü içinde kısayolla birlikte geliyor olması önemli bir rahatlık sağlıyor. Bununla birlikte söz konusu özelliğin WhatsApp masaüstü kullanıcıları ile ne zaman paylaşılacağı açıklanmadı.

  WhatsApp’a gelen yeni sessiz alma özelliğine dair sizin düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a iletebilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  ABD’de TikTok’a Bir Şok Daha! Yeni TikTok Yasağı Açıklandı!

  Son dönemin en tartışmalı sosyal medya uygulamalarından TikTok, yine bir erişim yasağıyla gündeme geldi. ABD'de 15 üniversitenin TikTok kullanımını yasakladığı açıklandı. İşte detaylar!

  Forza Motorsport Oyunu için Yeni Bir Video Yayınlandı!

  Forza Motorsport oyunu için yeni bir video yayınlandı. Paylaşılan videoda oyun ile ilgili birçok detaya yer veriliyor!

  Xiaomi MIUI 14 Desteği 5 Modele Geliyor!

  Geçtiğimiz ay yayınlanan MIUI 14, yeniliklerle kullanıcıların beğenisini kazanmıştı. Bununla beraber MIUI 14 güncellemesi alacak 5 model daha açıklandı!

  Mac Kullanıcılarına Müjde: WhatsApp Mac Beta Sürümü Kullanıma Sunuldu!

  WhatsApp'ın Mac Beta sürümü, kullanıcılara sunuldu. Açık beta süreci boyunca artık Mac kullanıcıları, WhatsApp’ı kullanabilecekler.

  WhatsApp Masaüstü Sürümüne Yeni Özellik Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et