R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Windows 12'nin sistem gereksinimleri belirleniyor: En az 8 GB RAM gerekebilir!

  Çoğu kullanıcı henüz Windows 11'e geçmemişken, son zamanlarda Windows 12'nin adını daha sık duymaya başladık. Şimdi de Windows 12'nin sistem gereksinimleri açıklandı.

  Yigit Aksüt
  Yigit Aksüt R10 Editörü
  27.03.2023 19:06 1694 2 dk okuma süresi
  Windows 12'nin sistem gereksinimleri belirleniyor: En az 8 GB RAM gerekebilir!
  Son Düzenleme:

  Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 12'nin adı daha henüz anılmaya başlamışken, sistem gereksinimleri de merakla bekleniyordu. Son olarak yapılan açıklamalara göre, Windows 12'nin minimum 8 GB RAM gerektirebileceği belirtiliyor.

  Windows 11'in henüz kullanıcıların çoğunluğu tarafından benimsenmemesi rağmen, Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 12'ye doğru ilerlediği konuşuluyor. Üst düzey yönetici Panos Panay, yeni nesil Windows 11 ve Windows 12'nin bulut destekli ve yapay zeka odaklı deneyimlerin bir karışımı olacağını, Microsoft'un bu yönde yavaş yavaş ilerleme kaydettiğini açıkladı. Güvenlik açısından da şirket, MSDT gibi eski bileşenlerin yanı sıra geçmişte istismar edilen VBScript'i de ortadan kaldırıyor.

  Windows 12 Sistem Gereksinimleri

  Windows 12'nin sistem gereksinimleri ise şekillenmeye başladı. Windows 11 ile katı sistem gereksinimlerini şart koşan Microsoft, Windows 12 için de benzer bir yaklaşım sergiliyor. Son söylentilere göre, Windows 12'de TPM 2.0 gereksinimi şart koşulacak. Bunun yanında, Pluton yardımcı işlemcisi için henüz erken olduğu düşünülerek, Windows 12'de bu gereksinim zorunlu olmayacak.

  Öte yandan, bellek tarafında önemli bir değişiklik bekleniyor. Windows 12'de RAM gereksiniminin 8 GB'a yükselebileceği söyleniyor. Minimum 64 GB depolama alanı da yine değişmeden kalacak olan gereksinimler arasında yer alacak.

  Microsoft, üç yıllık sürüm döngüsüne geri döndüğü için Windows 12'nin muhtemelen 2024'ün ikinci yarısında duyurulabileceği düşünülüyor. Ancak, şirketin henüz resmi gereksinimleri açıklamadığı ve ilerleyen dönemlerde değişiklik olabileceği unutulmamalıdır.

  SEO Danışmanı - İçerik Yöneticisi / R10.net

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iOS 18 ile CarPlay’e Yeni Özellikler Geliyor: İşte Detaylar!

  iOS 18, CarPlay'e kişi fotoğrafları, sessiz mod, renk filtreleri, ses tanıma ve sesle yönlendirme gibi yenilikler getiriyor.

  Gram altın kaç TL? 14 Haziran Dolar, Euro, Sterlin ne kadar?

  Gram altın, 14 Haziran 2024 tarihinde güne yükselişle başladı ve 2.420 TL seviyesine ulaştı. Dolar 32,63 TL, Euro ise 34,94 TL'den işlem görüyor. Ons altın ise 2.311 dolar seviyesinde seyrediyor. İşte güncel altın ve döviz kuru fiyatları ve piyasalardaki

  YouTube Reklam Engelleme Dönemi Tamamen Sona Eriyor!

  YouTube, reklam engelleyicilere karşı sunucu tabanlı reklam enjeksiyonunu test ediyor. Bu yeni yöntemle reklam engellemek neredeyse imkansız hale gelecek.

  iOS 18 ile AirPods'a Üç Yeni Özellik Geliyor: İşte Detaylar!

  Apple, iOS 18 ile AirPods'a baş hareketleriyle arama yanıtlama, ses yalıtımı ve kişiselleştirilmiş uzamsal ses özelliklerini getiriyor.

  Windows 12'nin sistem gereksinimleri belirleniyor: En az 8 GB RAM gerekebilir!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et