R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Windows 12'nin sistem gereksinimleri belirleniyor: En az 8 GB RAM gerekebilir!

  Çoğu kullanıcı henüz Windows 11'e geçmemişken, son zamanlarda Windows 12'nin adını daha sık duymaya başladık. Şimdi de Windows 12'nin sistem gereksinimleri açıklandı.

  Yigit Aksüt
  Yigit Aksüt R10 Editörü
  27.03.2023 19:06 1653 2 dk okuma süresi
  Windows 12'nin sistem gereksinimleri belirleniyor: En az 8 GB RAM gerekebilir!
  Son Düzenleme:

  Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 12'nin adı daha henüz anılmaya başlamışken, sistem gereksinimleri de merakla bekleniyordu. Son olarak yapılan açıklamalara göre, Windows 12'nin minimum 8 GB RAM gerektirebileceği belirtiliyor.

  Windows 11'in henüz kullanıcıların çoğunluğu tarafından benimsenmemesi rağmen, Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 12'ye doğru ilerlediği konuşuluyor. Üst düzey yönetici Panos Panay, yeni nesil Windows 11 ve Windows 12'nin bulut destekli ve yapay zeka odaklı deneyimlerin bir karışımı olacağını, Microsoft'un bu yönde yavaş yavaş ilerleme kaydettiğini açıkladı. Güvenlik açısından da şirket, MSDT gibi eski bileşenlerin yanı sıra geçmişte istismar edilen VBScript'i de ortadan kaldırıyor.

  Windows 12 Sistem Gereksinimleri

  Windows 12'nin sistem gereksinimleri ise şekillenmeye başladı. Windows 11 ile katı sistem gereksinimlerini şart koşan Microsoft, Windows 12 için de benzer bir yaklaşım sergiliyor. Son söylentilere göre, Windows 12'de TPM 2.0 gereksinimi şart koşulacak. Bunun yanında, Pluton yardımcı işlemcisi için henüz erken olduğu düşünülerek, Windows 12'de bu gereksinim zorunlu olmayacak.

  Öte yandan, bellek tarafında önemli bir değişiklik bekleniyor. Windows 12'de RAM gereksiniminin 8 GB'a yükselebileceği söyleniyor. Minimum 64 GB depolama alanı da yine değişmeden kalacak olan gereksinimler arasında yer alacak.

  Microsoft, üç yıllık sürüm döngüsüne geri döndüğü için Windows 12'nin muhtemelen 2024'ün ikinci yarısında duyurulabileceği düşünülüyor. Ancak, şirketin henüz resmi gereksinimleri açıklamadığı ve ilerleyen dönemlerde değişiklik olabileceği unutulmamalıdır.

  SEO Danışmanı - İçerik Yöneticisi / R10.net

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Microsoft’dan Dev Adım: Windows 11'de WiFi 7 Desteğini Test Ediyor!

  Windows 11, WiFi 7 desteğiyle internet deneyimini yüksek hız, düşük gecikme ve üstün güvenlikle yeniden tanımlıyor.

  Windows 11 ile Beraber Artık Bilgisayarlar Yeniden Başlatılmadan Güncellenebilecek!

  Windows 11'in yenilikçi "hot patching" özelliği ile kesintisiz güncellemeler dönemi başlıyor. Güvenlik yamaları artık yeniden başlatma gerektirmiyor.

  Google Chrome, Yapay Zeka Destekli Yazma Asistanını Test Ediyor!

  Google, Chrome'da 'Yazmama Yardım Et' adı verilen yenilikçi bir yapay zeka destekli özelliği deniyor. Bu özellik, metin oluşturmaya yardımcı olmayı amaçlıyor.

  Windows 11 Spotlight Özelliği, Windows 10’a da Geliyor!

  Windows 10'a gelen Spotlight özelliği ile masaüstünüzde keşif yapabilirsiniz. Bing destekli duvar kağıtları ve detaylı bilgilerle deneyiminizi zenginleştirin.

  Windows 12'nin sistem gereksinimleri belirleniyor: En az 8 GB RAM gerekebilir!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et