R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Tesla modelleri Türkiye'de Satışa Çıkıyor: Satış Tarihi Açıklandı

  Elektrikli otomobil pazarının lider markalarından Tesla, uzun süredir beklenen Türkiye lansmanı için geri sayıma başladı. Sonunda Tesla, Türkiye'ye adım atacağını resmen duyurdu ve 4 Nisan tarihinde resmi satışların başlayacağını açıkladı.

  Yigit Aksüt
  Yigit Aksüt R10 Editörü
  27.03.2023 18:58 1439 2 dk okuma süresi
  Tesla modelleri Türkiye'de Satışa Çıkıyor: Satış Tarihi Açıklandı
  Son Düzenleme:

  Tesla, ürün gamındaki Model 3, Model S, Model X ve Model Y ile dünya çapında en popüler elektrikli otomobil markalarından biri olarak dikkat çekiyor. Ancak, Türkiye pazarında beklenen ilgiyi gösterememişti. Bu durum sonunda değişiyor. Tesla'nın Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, Türkiye'ye ve 4/4 vurgusuna yer verildi ve şirketin resmi satış tarihi olarak 4 Nisan olarak açıklandı.

  TESLA, TÜRKİYE'YE RESMİ SATIŞLARA BAŞLIYOR

  Tesla'nın Türkiye pazarına girişi için uzun zamandır bekleniyordu ve sonunda beklenen haber geldi. Şirket, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda Türkiye'ye adım atacağını duyurdu ve 4 Nisan tarihinde resmi satışların başlayacağını açıkladı. Tesla'nın 4/4 vurgusu ise Model 3, Model S, Model X ve Model Y'nin Türkiye pazarında yer alacağını gösteriyor.

  TESLA, TÜRKİYE'DE YENİ BİR DÖNEM BAŞLATACAK

  Tesla'nın Türkiye pazarına girişi, elektrikli otomobil dönüşümünün Türkiye'de hızlandırılmasına yardımcı olacak. Şirketin ilk etapta Model 3 ve Model Y gibi daha küçük otomobilleriyle piyasaya çıkması bekleniyor. Ancak ilerleyen dönemlerde Model S ve Model X gibi ürün gamının tepesinde yer alan otomobillerin de Türkiye'de satışa sunulacağı tahmin ediliyor.

  TESLA, TÜRKİYE'DE ŞARJ NOKTALARI KURMUŞTU

  Tesla, Türkiye'de şarj noktalarını kurarak ülkemizde resmi olarak faaliyet göstermeye başlamıştı. Supercharger şarj istasyonları sayesinde Tesla'nın elektrikli otomobilleri daha sık bir şekilde Türkiye sokaklarında karşımıza çıkacak.

  TESLA, TÜRKİYE'DE ELEKTRİKLİ OTOMOBİL PAZARINA YÖN VERECEK

  Tesla'nın Türkiye'deki varlığı, elektrikli otomobil piyasasında önemli bir hareketlilik yaratacak. Şirketin fiyatlandırma politikası henüz açıklanmamış olsa da, bu hamle ile birlikte Türkiye'deki diğer otomobil üreticileri de rekabetin artacağı bir döneme girecekler. Tesla'nın Türkiye'deki başarısı, diğer ülkelerde olduğu gibi Türkiye'de de büyük bir yankı uyandırdı.

  SEO Danışmanı - İçerik Yöneticisi / R10.net

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Nvidia RTX 4060 Ti Satışları, AMD RX 7600’ün Gerisinde Kaldı!

  Söylentilere göre son dönemdeki grafik kartı rekabetinde Nvidia RTX 4060 Ti'nin satışları, beklentilerin aksine AMD RX 7600'e göre geride kalmış gibi görünüyor.

  Lords of the Fallen PC Sistem Gereksinimleri Açıklandı!

  En iyi Dark Souls klonlarından biri olarak kabul edilen Lords of the Fallen'ın PC sistem gereksinimleri artık belirlendi.

  Pokemon Oyunlarından Rekor Satış: 480 Milyondan Fazla Sattı!

  Oyun dünyasını en çok etkileyen yapımların başında gelen Pokemon, haklı olarak satış rekorları kırmaya devam ediyor ve satışlar yarım milyara ulaşmış durumda.

  Assassin's Creed Mirage Çıkış Tarihi Açıklandı: İşte Fragman!

  Playstation Showcase etkinliğinde sızdırılan bilgilere göre Ubisoft tarafından geliştirilen Assassin's Creed Mirage oyununun çıkış tarihi belirlendi.

  Tesla modelleri Türkiye'de Satışa Çıkıyor: Satış Tarihi Açıklandı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et