R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Microsoft Skandalı: Kullanıcının Windows'u Korsan Yöntemle Etkinleştirildi

  Microsoft teknik destek ekibinin, bir kullanıcının satın aldığı Windows 10 işletim sistemini korsan yöntemle etkinleştirdiği ortaya çıktı. İşte bu olayın merak edilen detayları.

  Yigit Aksüt
  Yigit Aksüt R10 Editörü
  18.03.2023 13:18 1775 2 dk okuma süresi
  Microsoft Skandalı: Kullanıcının Windows'u Korsan Yöntemle Etkinleştirildi
  Son Düzenleme:

  Bir Windows 10 kullanıcısı, satın aldığı işletim sisteminin, Microsoft teknik desteği tarafından korsan yöntem kullanılarak etkinleştirildiğini duyurdu. TCNOco adlı Twitter kullanıcısı, Windows 10 Pro işletim sistemini resmi olarak etkinleştirmek için 200 dolar ödeyerek bir lisans anahtarı satın aldı. Ancak, kullanıcı etkinleştirme işlemini gerçekleştiremedi ve sorunlar yaşadı. Bu durum üzerine Microsoft teknik desteğiyle iletişime geçti ve yaşananlar şaşırtıcıydı.

  Microsoft Teknik Destek Ekibinden Korsan Çözüm

  Microsoft teknik destek çalışanı, kullanıcının sorununa yasal yollarla yardımcı olamayınca, Windows 10'u etkinleştirmek için korsan yönteme başvurdu. Kullanıcı, teknik destek çalışanının özel bir arayüz aracılığıyla bilgisayarına bağlandığını ve ardından internetten korsan bir komut dosyası çalıştırarak işletim sistemini etkinleştirdiğini ifade etti.

  Microsoft için "Crack" Bir Çözüm mü?

  Yaşanan bu ilginç olay, internette pek çok tartışmaya sebep oldu. Özellikle yazılım korsanlığına karşı tutumu oldukça sert olan Microsoft şirketinin, bu tür işlemlere ne sıklıkla başvurduğu merak konusu haline geldi. Kullanıcıların güvenini sarsan bu olay, Microsoft'un yazılım korsanlığına karşı duruşuyla ilgili soru işaretlerini beraberinde getirdi.

  Microsoft'tan Resmi Açıklama Bekleniyor

  Microsoft'tan henüz resmi bir açıklama gelmedi ancak olayın büyümesi ve kullanıcıların tepkilerinin artmasıyla birlikte şirketin bu konuda bir açıklama yapması bekleniyor. Bu olayın, Microsoft'un teknik destek ekibi ve şirketin yazılım korsanlığına karşı politikaları üzerinde nasıl bir etkisi olacağı merakla bekleniyor.

  Microsoft teknik destek ekibinin korsan yöntemlerle bir kullanıcının Windows 10 işletim sistemini etkinleştirmesi, şirketin yazılım korsanlığına karşı duruşunu ve kullanıcı güvenini sorgulatan bir skandal olarak tarihe geçiyor. Olayın detaylarının ve Microsoft'tan gelecek resmi açıklamanın takipçisi olacağız.

  SEO Danışmanı - İçerik Yöneticisi / R10.net

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Microsoft, Windows 11 24H2 Güncellemesini Durdurdu: Hatalarla Dolu Bir Sürüm!

  Microsoft, hatalar nedeniyle Windows 11 24H2 güncellemesini durdurdu. Güncelleme, performans sorunları ve VPN hataları gibi problemler içeriyor.

  Microsoft, Xbox Series X Konsolunu Tanıttı: Disksiz ve Tamamen Dijital!

  Microsoft, disksiz ve tamamen dijital Xbox Series X'i tanıttı. Beyaz renkli 1TB kapasiteli bu konsol, sonbahar tatil sezonunda 450 dolar fiyatla satışa sunulacak.

  Microsoft, Tencent Oyunlarını Windows'a Getiriyor: İşte Detaylar!

  PUBG ve Honor of Kings gibi popüler Tencent oyunları, Windows'a geliyor. 1.500'den fazla oyun ve uygulama, ilk Çin'de, ardından diğer bölgelerde sunulacak.

  Microsoft’un Yeni Yapay Zekası Phi-3-Vision: Beklentilerin Üzerinde Performans Gösteriyor!

  Microsoft'un yeni yapay zekası Phi-3-Vision, dil ve görme yeteneklerini birleştirerek rakiplerinden üstün performans sergiliyor. İşte modelin detayları ve yenilikleri!

  Microsoft Skandalı: Kullanıcının Windows'u Korsan Yöntemle Etkinleştirildi

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et