R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple iPhone 15 Serisinde eSIM Kullanımını Zorunlu Hale Getiriyor

  Apple, iPhone 15 serisi ile birlikte Avrupa'da eSIM kullanımını zorunlu hale getiriyor. Bugün ortaya çıkan sızıntılara göre, önümüzdeki Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 15 ve iPhone 15 Pro modellerinin Avrupa versiyonları artık cep telefonu bağlantısı için sadece eSIM kullanacak.

  Yigit Aksüt
  Yigit Aksüt R10 Editörü
  27.03.2023 19:13 1748 2 dk okuma süresi
  Apple iPhone 15 Serisinde eSIM Kullanımını Zorunlu Hale Getiriyor
  Son Düzenleme:

  Apple, son dönemde teknoloji dünyasında sıkça konuşulan bir adım atarak, yeni iPhone 15 serisinde Avrupa'da eSIM kullanımını zorunlu hale getiriyor. Bugün ortaya çıkan bilgilere göre, önümüzdeki eylül ayında tanıtılacak olan iPhone 15 ve iPhone 15 Pro modelleri, Avrupa'da sadece eSIM kullanımına izin verecek.

  Apple, geçtiğimiz yıl ABD'deki iPhone 14 modellerinde SIM kart yuvasını kaldırarak müşterilerini eSIM kullanımına yönlendirmişti. Bu sayede kullanıcılar, fiziksel nano-SIM kart yerine eSIM kullanarak cep telefonu planlarını kullanmaya başlamışlardı. Bu uygulamanın global pazara da yayılması bekleniyordu ve şimdi de Avrupa'da eSIM kullanımı zorunlu hale geliyor.

  eSIM Nedir?

  eSIM, "entegre SIM" anlamına gelen bir teknolojidir. SIM kartın fiziksel olarak yerleştirildiği cihazlardan farklı olarak, eSIM bir yazılım olarak yüklenebilir ve yönetilebilir. Böylece, kullanıcılar fiziksel bir SIM kart taşımak yerine, bir eSIM profili oluşturarak istedikleri zaman, istedikleri operatörden abonelik alabilirler.

  Apple'ın Bu Kararı Neden Aldığı?

  Apple, kaybolan veya çalınan bir iPhone'dan çıkarılamadığı için eSIM'leri fiziksel SIM kartlardan daha güvenli olarak tanıtıyor. Ayrıca, eSIM kullanımı sayesinde seyahat ederken fiziksel SIM kart alma, taşıma ve değiştirme gereksinimleri ortadan kalkıyor. Ek olarak, iPhone'da Ayarlar uygulamasında sekiz adete kadar eSIM yönetilebiliyor.

  Ancak, Bazı Kullanıcılar İçin Fiziksel SIM Kartlar Daha Tercih Edilebilir

  Her ne kadar eSIM kullanımı pek çok kullanıcı için kolaylık sağlasa da, bazı kullanıcılar için fiziksel SIM kartların hala tercih edilen ve kendince avantajları olan bir seçenek olduğunu unutmamak gerekiyor. Dolayısıyla, zorlayıcı kararlar tepki çekebilir. Apple, Avrupa'daki müşterilerine sunduğu yeni iPhone 15 serisinde eSIM kullanımını zorunlu hale getirerek, teknoloji dünyasında bir adım öne geçiyor. Ancak, kullanıcıların bu karara nasıl tepki vereceği henüz bilinmiyor. Fiziksel SIM kartlarının yerini alacak eSIM teknolojisi, yakın gelecekte diğer cihazlarda da yaygın hale gelebilir.

  SEO Danışmanı - İçerik Yöneticisi / R10.net

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple'ın Yeni iPad Pro ve iPad Air Modelleri Geliyor: İşte Beklenen Özellikler!

  Apple'ın yeni iPad Pro ve iPad Air modelleri yakında! OLED ekranlar ve güçlü M3 çipi ile teknoloji dünyasında yeni bir dönem başlıyor.

  iPhone 16 Pro'nun Yeni Renk Seçenekleri Belli Oldu: İşte O Renkler!

  iPhone 16 Pro'nun yeni renkleri Titanium Gray ve Desert Titanium, şıklığı ve inovasyonu bir arada sunuyor.

  Apple, Yenilenmiş M3 MacBook Pro Satmaya Başladı: İşte Detaylar!

  Apple, M3 Pro ve M3 Max çipli yenilenmiş MacBook Pro modellerini, uygun fiyatlarla ve tam işlevsellik garantisiyle satışa çıkarıyor.

  Apple Vision Pro 2’nin Çıkış Tarihi Gecikecek: İşte Nedeni!

  Apple Vision Pro 2'nin çıkışı için en az 18 ay beklenmesi gerektiği belirtiliyor. Aynı zamanda yeni modelde ele alınması gereken birçok sorun bulunuyor.

  Apple iPhone 15 Serisinde eSIM Kullanımını Zorunlu Hale Getiriyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et